Hlavní navigace

Cestovní pasy od dubna mají dva biometrické údaje

Sdílet

Od 1. dubna se vydává nový typ cestovních pasů – cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat obsahujícím dva biometrické údaje. K digitální fotografii nyní přibude ještě otisk prstů. Platnost nového pasu bude omezena na deset let a zaplatí za něj 600 korun. Osoby mladší patnácti let zaplatí 100 korun za pas s platností na pět let.

Od 1. dubna se vydává nový typ cestovních pasů – cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat obsahujícím dva biometrické údaje. K digitální fotografii nyní přibude ještě otisk prstů.

Platnost nového pasu bude omezena na deset let a zaplatí za něj 600 korun. Osoby mladší patnácti let zaplatí 100 korun za pas s platností na pět let.

Stávající doklady bez bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji platí i po letošním dubnu, a to do doby expirace vyznačené v cestovním pasu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).