Hlavní navigace

Slavnosti českého česneku aneb česnekový týden na Kubáni

14. 9. 2010

Sdílet

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru!  V tomto týdnu se návštěvníci farmářského tržiště Kubáň mohou těšit na slavnosti českého česneku v mnoha jeho podobách. „Kromě možnosti koupit si kvalitní český česnek nejrůznějších odrůd a ochutnat spoustu česnekových dobrot se budete moci naučit vázat česnek do tradičních copů,“ říká Šárka Sedláčková, spoluorganizátorka farmářského tržiště Kubáň.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

V tomto týdnu se návštěvníci farmářského tržiště Kubáň mohou těšit na slavnosti českého česneku v mnoha jeho podobách.

„Kromě možnosti koupit si kvalitní český česnek nejrůznějších odrůd a ochutnat spoustu česnekových dobrot se budete moci naučit vázat česnek do tradičních copů,“ říká Šárka Sedláčková, spoluorganizátorka farmářského tržiště Kubáň.

V sobotu 18. září v 10.30 se návštěvníci mohou dovědět spoustu zajímavostí o česneku a jeho působení na organismus i o historii česneku pěstování u nás. Přednášet bude RNDr. Jaroslava Ovesná Csc., odbornice na česnek z Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Mimo pěstitele účast dále přislíbila například Michaela Fischerová, která vyrábí keramická struhadla na česnek, a firma Allivictus – výrobce česnekové tinktury výhradně z českého česneku. Tinktura celkově posiluje imunitu organismu.

Přehled trhů na celý týden najdete na Vitalia.cz vždy v pondělí.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).