Hlavní navigace

Česko má pátý případ prasečí chřipky, znovu z USA

Denisa Křížová

Čeští lékaři odhalili pátý případ prasečí chřipky. Virem A/H1N1 se při cestě do Spojených států nakazil devětačtyřicetiletý muž z Prahy. Muž se z cest po Los Angeles, Las Vegas a Honolulu vrátil 11. června, o čtyři dny později vyhledal lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce kvůli několika příznakům. Tam mu odebrali vzorky na virologické vyšetření.

Doba čtení: 1 minuta

Čeští lékaři odhalili pátý případ prasečí chřipky. Virem A/H1N1 se při cestě do Spojených států nakazil devětačtyřicetiletý muž z Prahy.

Muž se z cest po Los Angeles, Las Vegas a Honolulu vrátil 11. června, o čtyři dny později vyhledal lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce kvůli několika příznakům. Tam mu odebrali vzorky na virologické vyšetření.

„Onemocnění má ale celkově lehký průběh, a proto nebyla nutná hospitalizace. V současné době je pacient ve velmi dobrém klinickém stavu v domácím ošetření,“ uklidnil mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Od prvních masivních výskytů prasečí neboli mexické chřipky, která si ve světě vyžádala destíky obětí, bylo doposud v České republice registrováno pět případů.

První dva pacienti se vyléčili bez vážnějších komplikací.

Celý článek naleznete na serveru Aktuálně.cz.