Hlavní navigace

Česko má pátý případ prasečí chřipky, znovu z USA

18. 6. 2009

Sdílet

Čeští lékaři odhalili pátý případ prasečí chřipky. Virem A/H1N1 se při cestě do Spojených států nakazil devětačtyřicetiletý muž z Prahy. Muž se z cest po Los Angeles, Las Vegas a Honolulu vrátil 11. června, o čtyři dny později vyhledal lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce kvůli několika příznakům. Tam mu odebrali vzorky na virologické vyšetření.

Čeští lékaři odhalili pátý případ prasečí chřipky. Virem A/H1N1 se při cestě do Spojených států nakazil devětačtyřicetiletý muž z Prahy.

Muž se z cest po Los Angeles, Las Vegas a Honolulu vrátil 11. června, o čtyři dny později vyhledal lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce kvůli několika příznakům. Tam mu odebrali vzorky na virologické vyšetření.

„Onemocnění má ale celkově lehký průběh, a proto nebyla nutná hospitalizace. V současné době je pacient ve velmi dobrém klinickém stavu v domácím ošetření,“ uklidnil mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Od prvních masivních výskytů prasečí neboli mexické chřipky, která si ve světě vyžádala destíky obětí, bylo doposud v České republice registrováno pět případů.

První dva pacienti se vyléčili bez vážnějších komplikací.

Celý článek naleznete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).