Hlavní navigace

Ceny benzínu stoupají. Vyplatí se alternativa?

31. 5. 2010

Sdílet

Je to přirozenost současných ekonomik. Protože jsou nastaveny růstově, roste postupně v čase, byť s místy menšími či většími otřesy, jejich výkonnost, koupěschopnost obyvatelstva a s tím samozřejmě rostou i ceny. Čtěte téma: Patří „parkinson“ za volant? Třesou se, neovládají své tělo, sotva chodí… Lidé s Parkinsonovou chorobou přitom běžně usedají za volant.

Je to přirozenost současných ekonomik. Protože jsou nastaveny růstově, roste postupně v čase, byť s místy menšími či většími otřesy, jejich výkonnost, koupěschopnost obyvatelstva a s tím samozřejmě rostou i ceny.

Čtěte téma: Patří „parkinson“ za volant?

Třesou se, neovládají své tělo, sotva chodí… Lidé s Parkinsonovou chorobou přitom běžně usedají za volant.

Typickým příkladem jsou ceny pohonných hmot (PHM). Právě prodělaná ekonomická krize potvrzuje platnost zmíněného pravidla. Zhruba v polovině roku 2008 se krize výrazně projevila na ceně ropy, která od června 2008 do ledna 2009 spadla z hranice přesahující 140 USD za barel (ropa Brent) až k pouhým 40 USD za barel.

Pokud hledáte alternativu, zřejmě vás hned na první pohled uhodila nízká cena LPG. Tato nejběžnější alternativní palivo se dlouhodobě pohybuje kolem hranice 15 Kč za litr, momentálně tedy litr LPG pořídíte o cca polovinu levněji než litr klasického paliva. To je veliké lákadlo.

Ekologický a levný je i zemní plyn. Jaké jsou nevýhody těchto alternativ? Dočtete se v dnešním článku na serveru Měšec.cz. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).