Hlavní navigace

Čechy trápí zdravotnictví víc než nezaměstnanost

Redakce

Za nepalčivější problém české společnosti považují lidé především oblast zdravotnictví. Podle 95 procent Čechů si žádá naléhavé řešení. Většina se obává i korupce a nezaměstnanosti. Naopak spokojenost panuje v oblasti služeb, zboží, ale i kultury. Vyplývá to podle agentury ČTK z únorového průzkumu, který zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za nepalčivější problém české společnosti považují lidé především oblast zdravotnictví.

Podle 95 procent Čechů si žádá naléhavé řešení. Většina se obává i korupce a nezaměstnanosti. Naopak spokojenost panuje v oblasti služeb, zboží, ale i kultury. Vyplývá to podle agentury ČTK z únorového průzkumu, který zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Počet lidí, kteří považují otázky osudu zdravotnického systému za velmi závažné, se od lednového průzkumu zvýšil o 16 procent. Zato třeba potíže s vysokou mírou nezaměstnanosti trápí o něco méně respondentů. I přes mírný pokles se ale obavy stále drží na velmi vysoké úrovni. Nezaměstnanost i nadále označuje 72 procent lidí za velmi naléhavou, dalších 21 procent za docela naléhavou.

Mladší lidé jsou optimističtější

Rychlé řešení si podle více než 90 procent lidí žádají také potíže v oblasti sociálních jistot, hospodářské kriminality a celkově fungování českého hospodářství. Zlepšení zaznamenal průzkum u životního prostředí a také bezpečnosti občanů. Počet lidí, které považují za nutné řešit tuto problematiku, klesá od roku 2007, respektive 2008.

Stav české společnosti hodnotí pozitivněji lidé ve věku pod 45 let a také obyvatelé s dobrou životní úrovní. Kritičtěji se vyjadřují starší občané a ti, kteří hodnotí svoji životní úroveň jako špatnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).