Názory k článku
Bubble tea má opět problém: v „kuličkách bez chemických barviv“ jsou barviva

tutti
tutti (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
15. 4. 2017 13:37 Nový

barviva, cokoliv

celé vlákno

Je ještě někdo překvapený? Vždyť si výrobci dělají, co chtějí a chovají se jak na dobytém území. Když chcete vědět složení a máte na to právo, narazíte na stejnou bariéru jako třeba ve špitále, když kladete otázky. "Vy tomu přece nemůžete rozumět, tak neotravujte a spolkněte to."
Těžko přežít vynálezy potravinářského průmyslu, který se stává už jen chemickým, ale chování lidí, jemu sloužícím, je na další velkou kapitolu.

ldx
ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz
19. 4. 2017 21:48 Nový

Re: barviva, cokoliv

celé vlákno

Problém je v tom, že většina lidí nad tím zatím jen mávne rukou.

Přitom je tady další mnohem horší problém - výskyt jedovateho bisfenolu S (kterým byl nahrazen předtím používaný typ A) v plastech a termopapírech (tj. veškerých účtenkách dneska i fakturách). Tyhle látky jsou už všude a kumulují se v životním prostředí. A nikdo to neřeší.

Problém je už samotné balení do plastů a masivní výdej babišem propagovaných účtenek.
Možné řešení = zákaz termotiskáren, návrat k skleněným lahvím a obalům. Ale na to samozřejmě dnešní zhýčkaný konzument nebude slyšet, i když je dost pravděpodobné že skončí jako kr-i-pl s rakovinou...

Podobná situace je s filtry pevných částic, které dokonce někteří šetřílkové s radostným pocitem boje proti státu a zákonům, masivně odstraňují. Čím větší a dražší auto, tím větší pravděpodobnost, že je bez filtru, hlavně že ušetří (vzhledem k ceně auta) pár halířů... to už je na Chocholouška.