Hlavní navigace

Brněnský Biojarmark už za pár dní

Redakce

Brněnský Biojarmark proběhne v pátek 1. října a v sobotu 2. října u divadla Husa na provázku na Zelném trhu.  Těšit se můžete nejenom na čerstvé bio ovoce a zeleninu, ale také na regionální speciality jako med, víno, sýry, maso, koření, marmelády, cukrovinky a mnoho dalšího. A dobroty můžete zapít třeba čepovaným biomoštem z Hostětína. 

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Brněnský Biojarmark proběhne v pátek 1. října a v sobotu 2. října u divadla Husa na provázku na Zelném trhu. 

Těšit se můžete nejenom na čerstvé bio ovoce a zeleninu, ale také na regionální speciality jako med, víno, sýry, maso, koření, marmelády, cukrovinky a mnoho dalšího. A dobroty můžete zapít třeba čepovaným biomoštem z Hostětína. 

Tradiční Biojarmark na Zelném trhu spojuje přímou cestou české ekofarmáře se zákazníky, kteří hledají kvalitní potraviny. Značka bio je zárukou, že jsou produkovány podle zákona o ekologickém zemědělství, který omezuje používání pesticidů, umělých hnojiv a syntetických přídatných látek. Nákupem místních potravin se značkou bio navíc pomáháte chránit unikátní českou krajinu – v ekologickém zemědělství se pamatuje na volně žijící živočichy, meze a remízky, smíšené kultury, kvalitu vody i půdy.

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete na Vitalia.cz vždy v pondělí.

Sortiment Biojarmarku doplní drogerie se značkou Ekologicky šetrný výrobek, dřevěné hračky s certifikátem FSC (zaručuje šetrné hospodaření v lesích), oblečení z biobavlny, látkové plenky a jiné zboží nejen pro rodiče, které bylo vyrobeno s ohledem k životnímu prostředí. Nebude chybět ani kulturní program v podobě cimbálové muziky a aktivit pro děti. 

Biojarmark pořádá Ekologický Institut Veronica, který přes dvacet let věnuje environmentálnímu vzdělávání, poradenství praktické ochraně přírody. V terénní ekoporadně Veronicy přímo na Biojarmarku si tak můžete přijít pro jakoukoliv užitečnou radu z oblasti ekologie – od dotací na zateplení domu po zazimování ježka. Biojarmarku se zúčastní také několik dalších neziskových organizací – například Společnost pro Fair Trade bude nabízet ochutnávku fair trade kávy, za kterou byla farmářům v rozvojových zemích zaplacena spravedlivá výkupní cena. 

„Zveme vás tedy srdečně na Zelný trh u Husy na provázku – v pátek 1. října od 9 do 17 hodin a v sobotu 2. října od 9 do 15 hodin,“ vzkazují pořadatelé. „Přijďte ochutnat, co se nám letos urodilo za humny!“ 

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).