Hlavní navigace

Brněnský Biojarmark už za pár dní

29. 9. 2010

Sdílet

Brněnský Biojarmark proběhne v pátek 1. října a v sobotu 2. října u divadla Husa na provázku na Zelném trhu.  Těšit se můžete nejenom na čerstvé bio ovoce a zeleninu, ale také na regionální speciality jako med, víno, sýry, maso, koření, marmelády, cukrovinky a mnoho dalšího. A dobroty můžete zapít třeba čepovaným biomoštem z Hostětína. 

Brněnský Biojarmark proběhne v pátek 1. října a v sobotu 2. října u divadla Husa na provázku na Zelném trhu. 

Těšit se můžete nejenom na čerstvé bio ovoce a zeleninu, ale také na regionální speciality jako med, víno, sýry, maso, koření, marmelády, cukrovinky a mnoho dalšího. A dobroty můžete zapít třeba čepovaným biomoštem z Hostětína. 

Tradiční Biojarmark na Zelném trhu spojuje přímou cestou české ekofarmáře se zákazníky, kteří hledají kvalitní potraviny. Značka bio je zárukou, že jsou produkovány podle zákona o ekologickém zemědělství, který omezuje používání pesticidů, umělých hnojiv a syntetických přídatných látek. Nákupem místních potravin se značkou bio navíc pomáháte chránit unikátní českou krajinu – v ekologickém zemědělství se pamatuje na volně žijící živočichy, meze a remízky, smíšené kultury, kvalitu vody i půdy.

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete na Vitalia.cz vždy v pondělí.

Sortiment Biojarmarku doplní drogerie se značkou Ekologicky šetrný výrobek, dřevěné hračky s certifikátem FSC (zaručuje šetrné hospodaření v lesích), oblečení z biobavlny, látkové plenky a jiné zboží nejen pro rodiče, které bylo vyrobeno s ohledem k životnímu prostředí. Nebude chybět ani kulturní program v podobě cimbálové muziky a aktivit pro děti. 

Biojarmark pořádá Ekologický Institut Veronica, který přes dvacet let věnuje environmentálnímu vzdělávání, poradenství praktické ochraně přírody. V terénní ekoporadně Veronicy přímo na Biojarmarku si tak můžete přijít pro jakoukoliv užitečnou radu z oblasti ekologie – od dotací na zateplení domu po zazimování ježka. Biojarmarku se zúčastní také několik dalších neziskových organizací – například Společnost pro Fair Trade bude nabízet ochutnávku fair trade kávy, za kterou byla farmářům v rozvojových zemích zaplacena spravedlivá výkupní cena. 

„Zveme vás tedy srdečně na Zelný trh u Husy na provázku – v pátek 1. října od 9 do 17 hodin a v sobotu 2. října od 9 do 15 hodin,“ vzkazují pořadatelé. „Přijďte ochutnat, co se nám letos urodilo za humny!“ 

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).