Hlavní navigace

Botanická zahrada v Troji otevřela bezbariérovou cestu

27. 5. 2010

Sdílet

Hlavní město Praha ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy se rozhodlo usnadnit přístup vozíčkářům a rodinám s kočárky ke skleníku Fata Morgana.  Včera byla slavnostně otevřena nová bezbariérová cesta a nejatraktivnější část pražské botanické zahrady se tak stala snadno přístupnou. Slavnostního otevření byli přítomni i čestní hosté, vozíčkáři z Ústavu pro tělesně postižené ve Snědkovicích, kteří jako první měli možnost novou cestu vyzkoušet.

Hlavní město Praha ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy se rozhodlo usnadnit přístup vozíčkářům a rodinám s kočárky ke skleníku Fata Morgana. 

Včera byla slavnostně otevřena nová bezbariérová cesta a nejatraktivnější část pražské botanické zahrady se tak stala snadno přístupnou. Slavnostního otevření byli přítomni i čestní hosté, vozíčkáři z Ústavu pro tělesně postižené ve Snědkovicích, kteří jako první měli možnost novou cestu vyzkoušet.

„Botanická zahrada je součástí krásné pražské Trojské kotliny. Praha zde postavila nádherný a v Evropě unikátní skleník Fata Morgana, kde se můžeme procházet pralesem i suššími velehorskými pásmy a dívat se na krásné orchideje, na fantastické motýly. Jediný problém Faty Morgany byl v přístupové cestě. Před rokem jsem slíbil panu řediteli Vackovi, že to tak nenecháme a dnes mám velikou radost, že se nám to podařilo udělat,“ řekl primátor Prahy Pavel Bém a zároveň za realizaci poděkoval Technické správě komunikací hl. m. Prahy.  

Přístup do Botanické zahrady je bezbariérový. Parkování aut označených značkou pro invalidy je možné na všech parkovištích. Ve skleníku Fata Morgana a u pokladny venkovní expozice Areál JIH je bezbariérový WC.

Velkou pozornost věnuje zahrada také zrakově postiženým návštěvníkům. V dubnu tohoto roku představila veřejnosti novou Stezku pro nevidomé, která je součástí již několik let probíhajícího projektu Zahrada. Stezka je lemována třiceti informačními panely, na nichž jsou také texty  v Braillově písmu. Projekt Zahrada vznikl za finančního přispění Magistrátu hl. m. Prahy. V botanické zahradě je handicapovaným návštěvníkům k dispozici odborná průvodcovská služba. Je třeba se předem ohlásit telefonicky nebo e-mailem.

Podrobné informace na internetových stránkách www.botanicka­.cz .

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).