Hlavní navigace

Blanka Milfaitová bude na jarmarku vařit z dýně

24. 9. 2015

Sdílet

 Autor: botanicka.cz
„Marmeládová“ mistryně světa Blanka Milfaitová a dýně na všechny způsoby – to je podzimní jarmark v Troji, který startuje o víkendu 10. – 11. října.

Blanka Milfaitová, která dodává své výrobky i do kuchyně anglické královny a je držitelkou tří zlatých medailí z marmeládového mistrovství světa, bude o víkendu 10. – 11. října vařit své marmelády na podzimním jarmarku trojské botanické zahrady. Současně bude probíhat výstava dýní, která začíná v sobotu 26. října.

Proč vaření zrovna v botanické zahradě?

„V botanické zahradě bude v době jarmarku výstava dýní. Proto uvařím, jak jinak, než dýňovou marmeládu. I když se běžně takovýchto akcí neúčastním, pro trojskou zahradu to ráda udělám. Proč? V půli roční expedice jsme se vrátili s rozbitým autem a mnoha starostmi na pár dní do Prahy. Přítel mě tehdy vzal právě do botanické zahrady. Byla jsem unešená, jak to tam vypadá a téměř dvě hodiny jsem jen fotila. Naše trable se tak zdály menší. Relax, pohoda a klid, který botanická zahrada nabízí, pomohl,“ popisuje Blanka Milfaitová, „marmeládová“ královna.

Bude marmeláda i dýňový koláč

Na podzimním jarmarku nebudou chybět ani další speciality, které budou vyrobené z čeho jiného než z dýní. „Ochutnáte dýňové polévky v netradičním podání, a to například dýňový krém s kokosovým mlékem nebo s červenou čočkou. V nabídce bude i dýňový koláč. Kdo nebude mít na dýně chuť, může zkusit slané koláče na francouzský způsob nebo gulášovku. Těšit se můžete i na čajovnu U Cesty, medovinu nebo pro jarmark typickou věc – koření. Přijďte se zásobit na zimu medem nebo vonnými oleji, které vás rozradostní, očistí či pomohou při léčbě rýmy a nachlazení. Dozvíte se také, jak očistit organismus pomocí aromaterapie,“ vyjmenovává Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.

poporodni_deprese

Aby si užili víkendový jarmark i ti nejmenší, je pro ně připravený program v podobě dětských dílen. „Dílničky povedou zkušené lektorky ze společnosti Koukol v obilí. Z ovčího rouna se budou vyrábět pestrobarevné plstěné bambulky, ze kterých pak děti mohou udělat náušnice, korále nebo přívěsek na klíče. Tuto zajímavou techniku mohou samozřejmě zkusit i dospělí. To vše za symbolický poplatek. Pro dospělé jsou v sobotu připravené tři workshopy, na kterých se bude tvořit z pedigu, papíru nebo sena. Počet míst je omezený, proto je potřeba se přihlásit dopředu,“ říká Hana Kovaříková, produkční akce.

Zdroj: Botanicka.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).