Hlavní navigace

Názory k článku 3 zdravotní problémy, které může způsobit klimatizace

 • 27. 6. 2017 17:36

  Jiří

  Když je venku 26 °C, jsem ochoten respektovat pravidlo o snižování teploty o 6 °C. Ale když je venku 36 °C, tak ani náhodou. Někdo se možná cítí dobře v místnosti, kde je 30 stupňů, já ne. Možná by místo všech těchto rad bylo dobré napsat – pouštějte klimatizaci tak, jak vám to nejlépe vyhovuje. A bylo by to. (A přestože chladím hodně, žádné zdravotní problémy jsem z toho nikdy neměl. Zase je to velmi individuální.)

 • 28. 6. 2017 9:43

  bez přezdívky

  Nikdy jsem s klimatizací neměl problém. Chladím na 23-24°C bez ohledu na venkovní teplotu. 2 nejdůležitější rady co je potřeba dodržovat jsou:
  1) nenechat to foukat přímo na sebe - ideálně mít v bytě třeba klimatizaci na chodbě a do pokoje to nechat postupně pronikat, případně klimatizaci nastavit na co nejnižší otáčky ventilátoru a nechat foukat do stropu. Nechladí to tak intenzivně, ale foukání je fakt nepříjemné.
  V autě je to horší ale také to jde - klimatizaci nechat foukat třeba na přední sklo, nohy atd...nemít to namířené jen do "čumáku"

  2) občas tu klimatizaci vyčistit - roste tam plno plísně. Už po jednom létě je to vidět! Domácí klimatizace mívají režim číštění - není to přímo čištění, ale vysušení klimatizace po vypnutí aby tam nezůstávalo morko. Vždy po vypnutí klimatizace ještě nějakých pár minut běží ventilátor a tím se to usuší. V autě je to těžší - tam by to chtělo manuálně vypnout tu klimatizaci aspoň tšch 5-10minut před vypnutím klíčku...ale kdo na to bude myslet a pak řídit ve vedru žejo...