Hlavní navigace

Názory k článku Neočkované děti mají do mateřských školek vstup zakázán

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2013 8:13

  Dan (neregistrovaný)

  Jelikož školka je prostředím kolektivním, tak na ni nelze vztahovat individuální požadavky, ale pouze požadavky kolektivu - demokratické.

  To, že se v dnešní době v našich končinách nevyskytují středověké nemoci je způsobeno jinými důvody než číslem v letopočtu a iPhonem v kapse.

  Pokud se někdo začne chovat jako za středověku, klidně dostane svrab, zemře na mor nebo třeba záškrt či černý kašel - to klidně i v roce 2600.

  Přičemž setká-li se i očkované dítě s jiným, u něhož je například probíhající otevřený černý kašel, pak ho proti tak extrémní nákaze, samozřejmě, očkování téměř nechrání.

  Nelze po ostatních rodičích dětí ve školce spravedlivě požadovat, aby sami podstupovali toto riziko, byť by bylo (zatím, s počtem neočkovanců se bude exponenciálně zvětšovat) jen minimální, jelikož i vyšší riziko o 0,5% může znamenat smrt právě jejich dítěte.

  Vaše články na mě působí účelově, neboť některé věci záměrně vynecháváte a jako modelové příklady vybíráte záměrně onemocnění s nízkou mírou infekčnosti oproti jiným.

  Nakonec to dopadne jako s "domácími porody" - aby se vše objasnilo muselo několik největších propagátorek zemřít i s dítětem, proběhnout to médii a vše bylo objasněno.

  Předpokládám, že kauza "neočkování" skončí stejným způsobem, až premiér pojede položit věnec na zahradu školky posetou křížky bílé barvy. Do té doby si totiž lidi nedokáží představit, co to znamená "0,5%".

 • 31. 5. 2013 9:26

  EC (neregistrovaný)

  Pokud je odmitani ockovani na urovni domacich porodu, tak se jiz niceho nebojim, kdyz data o domacich porodech hovori dost jasne a asi jinak, nez byste chtel.. zajimalo by me nicmene, ktere nejvetsi propagatorky i s ditetem zemrely :)

 • 31. 5. 2013 10:36

  zevlovaci (neregistrovaný)

  máte naprostou pravdu.
  Stačí se podívat do zahraničí.. tam už si tímto nebezpečným procesem neočkování prošli i před desítkami let a po znatelném zvýšení výskytu závažných nemocí se k němu celá populace ještě ráda vrátila. Je zbytečné se nepoučit.

 • 31. 5. 2013 10:47

  Poznámka (neregistrovaný)

  Který zahraniční stát se po éře "neočkování" vrátil k 9ti povinným očkováním po vnitrostátních epidemiích či masovějšímu výskytu 9ti onemocnění? Pokud vím tak, to bylo jedno maximálně dvě onemocnění, u kterých váš názor možná trochu platí..

 • 31. 5. 2013 10:44

  Autor (neregistrovaný)

  Vám jsem ještě neodpovídal,
  tak bych nerad byl selektivní.

  Uvádíte zajímavé informace, které vůbec neznám. Máte prosím nějaká odborná data o tom, že děti očkované proti černému kašli nejsou chráněny proti jeho otevřeným formám (proti velké infekční dávce - nebo proti virulentním kmenům?) a tedy, že i přes očkování černým kašlem onemocní? Pokud máte pravdu je to určitě velice důležitá informace - a pak závěry tohoto článku opravdu správné v ohledu černého kašle být nemusí. - Nebudu mít problém Vám to poté přiznat. Prosím položte zde do diskuse nějaký odkaz na ta data. Velmi by mne zajímala - a nejen mne.

  Účelem článků je předložit můj subjektivní názor způsobem přiměřeně odůvodněným, aby si každý (kdo chce) tu argumentaci mohl promyslet. Za účelové jednání považuji většinou nějakou manipulaci. Odmítám vaše tvrzení, že tady účelově manipuluji čtenáře. Nemám takový účel vůbec za potřebí. (Hádejte, co bych z toho měl?)

  Pokud tvrdím nějakou skutečnost, vybírám si pro ni vždy vhodný názorný příklad. Tady to nečtou pouze odborníci. Čím složitejší - tím proto horší volba. Proto se některá onemocnění v argumentacích raději neobjevují, protože jejich problematika je mnohonásobně složitější než u jiných - to je skutečnost. Nedokázal bych to tady dostatečně přesně podat v omezené formě.

  Podívejte se prosím jak dopadla "líbivost" až téměř populistického článku s kamiónem nebo hraničně odborného článku o tetanu a tří skutečně detailně zpracovaných dílů o HPV vakcínách. V podstatě po mne chcete něco - co zbavuje můj text efektivity. :-) Do toho se nenechám od nikoho natlačit ani pod vlajkou "větší objektivity". Je v tom totiž velká kontroverze oproti tomu, že současným manipulátorům prochází i velmi efektivní texty o délce jednoho odstavce - a určitě byste proti nim nic nenamítal.

  Na onemocnění opravdu složitá a vakcinančně kontroverzní v tomto seriálu ještě dojde. Víte - my jsme tady takový malý Vítův vakcinační skanzen. Téměř nikde v EU nenaleznete lepší podmínky pro masový prodej vakcín než právě u nás. Myslíte si, že odborníci a zdravotníci jiných zemí, jsou proti naší Národní imunizační komisi úplní zabedněnci? Já si to tedy nemyslím a pokud něco nevím - a musím někomu zkrátka názor věřit - poté se rozhlížet v ČR nemá podle mne vůbec smysl. Ti lidé jsou zkrátka nedůvěryhodní - pro me tedy určitě. Podívejte se na názory kapacit zahraničních. Znáte nějaké? Nebo snad víte o tom, že ve Francii také nesmí neočkované děti do mateřské školky aby Francie nevyhynula na černý kašel?

  Nemohu s Vámi proto souhlasit. Položte na stůl něco konkrétního... a pak začněmě měnit své názory v korektní polemice. Je mnoho informací, kterými bohužel nikdo nedisponujeme, a proto se každý mýlit...

 • 31. 5. 2013 13:10

  Blbostí nadlehčovaný (neregistrovaný)

  Nesmíte také zapomenout, že všechny děti, které by eventuelně postih černý kašel se každé ráno a s radostí nechají donést do školky a budou kašlat dokud si nevykašlou plíce.
  Pokud by snad nějaká výjmečně trochu-zodpovědnější (i přes víru v neočkování) maminka, nebo tatínek byli proti, tak se takové dítko, s úměvem na tváři, do školky doplazí samo.

 • 31. 5. 2013 11:48

  Peter Tuhársky (neregistrovaný)

  Vychádzate z nepodloženého a nesprávneho predpokladu, že očkovaný = nenákazlivý. Dá sa pritom preukázať, že u väčšiny povinných vakcín ide len o "kolektívne presvedčenie" resp. poveru.

  Je výborné, že ste použili práve príklad čierneho kašľa. Ak by tu bolo také riziko, aké vykresľujete, potom zavrime škôlky úplne, nakoľko očkovaný človek je rovnako, ba dokonca možno ešte viac nákazlivý ako neočkovaný. Ak neviete prečo, naštudujte si niečo o pojmoch ACT, BrkA a "original antigenic sin".

  A ako to dopadlo s domácimi pôrodmi? Poučte ma. Ja viem o veľkej americkej štúdii, kde vyšli dokonca o nejaké promile bezpečnejšie než pôrody v nemocnici, každopádne rozdiel nebol štatisticky významný. Nechceli ste náhodou len zaútočiť na city a nevedomosť národa?

 • 31. 5. 2013 16:47

  kh (neregistrovaný)

  Jste poněkud zaslepený Dane - s porody to jen dopadlo dočasně ke zdi. Stačí se podívat kolem sebe - například do Rakouska.

  Otevřete oči Dane.

 • 31. 5. 2013 8:51

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Dobrý den pane doktore jsem tady zase.
  Pominu právní aspekty v tomto oboru jste jistě fundovaný ( až na to , že zákony ČR stavíte na úroveň cáru papíru )
  Z hlediska ochrany zdraví stačí i jediný příklad.
  Asi 60% dětí v kolektivech jsou nosiči pneumokok. nákazy.
  Konjugovaná vakcína proti pneumokoku dítě chrání i zabraňuje nosičství.
  Nevidím jediný důvod , proč by se mělo třeba toto konkrétní očkování odmítat.
  Pohádky o žloutenkovém dědečkovi si nechte na strašení dětí před spaním.
  VB

 • 31. 5. 2013 10:58

  Autor (neregistrovaný)

  Pane kolego,

  když jsem začínal studovat toto téma z vlastního zájmu, začínal jsem jej právě na vakcíně Prevenar 7.

  Pokud na mne přijde nějaká soudní žaloba za tyto články, bude to poté, co vyjde článek o očkování proti pneumokokům.

  Z těch nejoficiálnějších dat, která existují, si totiž můžete sám spočítat, kolik dětí zachráníte, kdybyste nyní proočkoval celou dětskou populaci proti pneumokokům, a kolik jich zlikvidujete. Ten poměr raději ani nechtějte znát. Položím Vám ale jednu jinou otázku, bez které to Vaše tvrzení (viz výše), nemůžete seriozně ani obhajovat. Zkuste proto položit do diskuse svou odpověď:

  Otázka:

  Víte jaká je roční incidence a roční mortalita právě pneumokokové meningitidy u dětí ve věku 0-7 let v ČR?
  (Prosím nezaměňovat se všemi pneumokovými infekcemi, s incidencí pneumokových nákaz u seniorů a s daty ze zemí třetího světa.)

 • 31. 5. 2013 11:12

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  To je právě ono.
  Z hlediska dětí v kolektivu promořených meningokokem je vzájemné riziko podstatně menší to máte pravdu.
  I když je článek psán o dětech a kvůli nim , nezapomínejte ani na rodiče nebo prarodiče. Když vašemu " žloutenkovému dědečkovi " vnuk přinese ze školky meningokoka ( a on mu ho přinese )a dědeček zrovna nebude ve formě ( nemyslím kocovinu , ale třeba chřipku ) tak má dědeček výrazně zvýšené riziko , že to nepřežije. Zkuste se na problém koukat také v širších souvislostech.
  VB

 • 31. 5. 2013 11:42

  Autor (neregistrovaný)

  Žloutenkového dědečka v nálevně 4. cenové skupiny a Leprikóna, to mi musíte odpustit. To je přece zjevná nadsázka. Trošku té literární nádstavby snad do témat mohu položit tam, kde je to zřetelné a nevede k záměně. "Žloutenkový dědeček" nic nemění na té skutečnosti, že děti dnes mnohonásobně krát více na zdraví ohrožuje svět okolních dospělých, než svět neočkovaných dětí v MŠ.

  Svět pokorčil k Prevenaru 13 - to nepochybně. Ale pokud si stále zachoval způsob uvažování a praktiky jako u Prevenaru 7 tak to Prevenraem 13 opravdu ještě nikdo nevyhrál :-) Ale samozřejmě máte pravdu, tato vakcína je už méně špatná a v článku o pneumokocích bude zajímavé si si tu historickou reminiscenci provést.

  Jde k velké škodě těch, kteří dříve očkovali děti, prevenarem 7, když tu záhy poté byl prevenar 13. Možná je ale dnes ke škodě těch, kteří očkují prevenarem 13, když se svět záhy posune k prevenaru 15 nebo 17... (???) :-)

  Někdy mi to přijde opravdu jako smutná legrace, ze které si tak trošku nelze tu veselou legraci neudělat... tak to prosím u mne tolerujte. Nemyslím tyhle zjevně úsměvné věci úplně smrtelně vážně.

 • 31. 5. 2013 12:05

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Z mé strany je to samozřejmě také nadsázka. Mohu užívat termín člověk nad 60 let, ale skutečně to není tak veselé.
  Samozřejmě že se v brzké době dočkáme další vylepšené vakcíny Pneumo.
  Věřím , že vyvinout novou vakcínu není žádná legrace a proto se musíme smířit s tím , že budou stále novější účinnější a s menšími vedlejšími účinky , ale to spíš nahrává očkování nemyslíte? V análech starých statistik , kterými se oháníte , jste jaksi toto hledisko nezohlednili. Není to záměr?
  VB

 • 31. 5. 2013 12:22

  Autor (neregistrovaný)

  Dám si opravdu už poslední vstup do této diskuse,

  pořád lepší vakcíny nemají žádný vliv na reálnou epidemiologickou potřebu očkování - tento faktor nemohou ovlivnit. Pokud tento základní faktor očkování nenahrává, ani zcela ideální vakcína "jej nepřekoná". Pouze v jiných situacích, může hrát roli kvalita vakcíny.

  Chtěl nebo nechtěl jste trošku napovědět našim společným čtenářům, že vakcína Prevenar 13 je už vlastně úplně k neužitku, když tady máme vakcínu Pneumo 23? Nebo vite o někom, kdo by měl chtít Prevenar 13 a neměl chtít Pneumo 23?

  Já jsem ji tedy ještě úplně nestudoval, ale v jejích kontraindikacích mne zaujala tato věta:

  "Imunizace (Pneumo 23) se nedoporučuje osobám, které byly očkovány během předchozích třech let."

  Kdyby to nebylo pouze potřebné, nešlo by totiž o kontraindikaci. Tahle "záhada" mne opravdu zajímá, ale zatím o ní nic nevím...

  :-)

 • 31. 5. 2013 13:45

  Clubbed man (nadlehčovaný blbostí) (neregistrovaný)

  Před pár lety jsem měl blíže neurčený zdravotní problém, s plícemi, který se nedařilo odstranit a zima už byla na krku. Nechal jsem se tehdy zcela výjmečně naočkovat proti chřipce (embrionální základ) a zároveň vakcínou Pneumo 23 (po které se mimochodem od té doby jakoby slehla zem).

  Věděl jsem tehdy o možnosti velmi vysokých teplot, které očkování proti pneumokokům způsobuje. To je jen poznámka. Nepočítal jsem s tím jako s léčebným mechanismem.

  Mohu vám však říci, že po očkování jsem se vyléčil během jediného dne. A nebylo to pravděpodobně vakcínou, která ještě nemohla tělo naučit jak se bránit, ale prostě tou vysokou teplotou.
  Chodil jsem i přes první mrazík, jen tak nalehko (krátký rukáv pod bundou), v místnostech jen v tričku. Tělesná teplota na maximum, tak aby člověk ještě přežil, částečná dezorientace a zkreslení reality.

  Tomuhle bych rozhodně dítě ani dospělého (pokud by nevěděl co ho čeká) nevystavit nenechal. Myslím, že pokud by teplota neopadla stejně rychle jako přišla, do 24 hodin, hrozilo by mi i ledacos jiného (včetně neplodnosti).

  Dnes již znám způsob jak vyvolat vysokou tělesnou teplotu jinak a nikdy bych na podobnou (i když náhodnou) léčbu nepřistoupil.

 • 31. 5. 2013 11:44

  Peter Tuhársky (neregistrovaný)

  "Konjugovaná vakcína zabraňuje i nosičství" - tak k tomuto už nejaký čas márne hľadám presvedčivé dôkazy. Našli sa síce nejaké slizničné IgA protilátky, ale ich hladina bola nízka, reálna ochranná funkcia zatiaľ v štádiu dohadov, a okrem toho, účinok vakcíny výrazne vyprcháva už po 2 rokoch.

  Pre vyjasnenie, hurá články o tom, ako niekde klesli nákazy po zavedení očkovania, nie sú vedeckým dôkazom, pokiaľ nie sú randomizované, dvojito zaslepené, placebom kontrolované a vsadené do dlhodobého časového kontextu.

 • 1. 6. 2013 13:25

  Lida (neregistrovaný)

  Očkování proti pneumokokům mezi povinná nepatří. Zato mezi ně patří to proti žloutence typu B. Tj. dle zákona ohrožuje děti žloutenka B a ne pneumokok.

 • 12. 6. 2013 18:44

  x (neregistrovaný)

  To teda samozřejmě ohrožuje.
  I když si to nikdo z nás nechce přiznat z části našich dětí vyrostou feťáci. Mnoho z nich si aplikuje drogy intravenózně a mnoho z nich má "Béčko". V této fázi už určitě svým chováním neohrožují jen sebe , ale i okolí.
  Jejich léčba je drahá a někdy i nemožná vzhledem ke stylu života. Ta proč je neochránit ještě dřív než dorostou do drogového věku a to povinně. Ochráníme tím je,sebe,naše děti.
  V tomto případě to vidím jako velmi dobrý krok.
  Počet drog. závislých sice nijak závratně neroste , ale také neklesá a v budoucnosti desítek let kdo ví?
  VB

 • 18. 6. 2013 0:31

  Anett (neregistrovaný)

  Takze podla Vas je normalne, aby sa proti Hep. B ockovali plosne vsetky dojcata od 10 tyzdnov (!!!) veku, lebo z niektorych by sa o x rokov MOHLI MOZNO stat fetaci??! Ja som proti Hep. B tak ako ziadny z mojich rovesnikov ockovana nebola, ockovali sa len rizikove skupiny, kazda tehotna zena predsa absolvuje test, takze novorodenci Hep. B pozitivnych matiek sa mozu predsa zaockovat... Ak vobec ockovat plosne proti Hep. B, tak staci pred pubertou s tym, ze si treba dobre zvazit mozne vedlajsie ucinky...(dr. Girard by o nich vedel vela rozpravat...). Ved ani samotni odbornici neodporucali proti Hep. B ockovat plosne vsetky dojcata, ale ponechat len ockovanie rizikovych skupin a novorodencov Hep. B pozit. Matiek...napriek tomu sa do povinneho ock. Kalendara dostala hexavakcina...
  A mimochodom, to ci dieta si od niekoho zoberie drogu a vyskusa alebo bude dostatocne silne a odola (poucene o tom, co drogy sposobuju) zavisi v znacnej miere od jeho rodicov a ich vychovy. Kolko z deti vyskusa nejaku "marisku" a kolko si z nich pichne drogu rovno do zil? Intravenozne podanymi drogami to vacsinou konci, teda urcite nezacina. A tu je zasa dalsi priestor pre pozornych rodicov zastavit skusanie/uzivanie drog u svojho dietata skor ako prejde az na vnutrozilovo podavane drogy...A dalsia vec, ked uz teraz ratate s tym, ze sa mozno z Vasho dietata stane fetak, ako ho ochranite pred Hep. C a HIV ?? A ako ochranite jeho/ich okolie?? Ci strasit sa smie vzdy len tymi chorobami, proti ktorym existuje vakcina? Niekedy mi to pripada uplne absurdne...(od­hliadnuc od dalsieho rizika, ze urciti jedinci mozu nadobudnut dokonca falosny pocit "bezpecnosti" pri intravenoznom podavani drog- " vsak sme predsa ockovani"...

 • 18. 6. 2013 8:41

  Ignorant, momentálně vědomě rozohněný (neregistrovaný)

  Anett, tomuto typu lidí nejvíce ublížíte když na ty jeho žvásty názory vůbec nebudete reagovat. Jako kdyby nic nenapsal.

  Buďto je to člověk který jen provokuje, nebo je to prostě idiot který by rád opravdu lidmi manipuloval (nacista, politik,... podobný debil) a odebral jim svobodnou vůli.
  Pokud je to jen provokatér, reakcí ho povzbudíte.
  Pokud patří do druhé uvedené skupiny, řeči nic nezmohou. Až na něj narazí správný člověk, ve skutečném životě (tváří v tvář), a on se ho pokusí znásilňit, tak ho snad dokáže uzemnit, ideálně trvale eliminovat od možnosti škodit.

  Největším přínosem by zřejmě bylo napsat samostatný příspěvek a vůbec si tohoto člověka nevšímat. I když i to se zdá mnohdy zbytečné, protože většina toho podstatného již je jinde napsána a často mnohem lépe než člověk z patra zvládne. Jenže kopírovat lidem neustále zdroje je ještě horší.
  Myslím, že kdo opravdu o problematice očkování přemýšlel, tak má přinejmenším pochybnosti a je ve střehu. Pro takového člověka je důležité jen to jak se bránit právně či vysráním se (obejitím) na současný systém. Což prý tahle série článků nakonec přinese. Osobně doporučuji vyhledat si tyto informace nezávisle. Nikdy nemůžete vědět kdo je autor článku a jak to s vámi myslí (nic ve zlém, tak to v životě chodí obecně), rozhodně není důvod čekat až začnou pečení holubi...

  Možná by také pomohlo pokusit se nechat tomuto člověku příspěvky smazat. Podle mne jsou natolik otřesné (být dítě, tak mám z toho teoretického násilníka závažné trauma), že by si to zasloužily.
  On to takhle myslím dělá, pochybuji že by Vitalia kvůli jednomu divočejšímu názoru (avšak na vhodném místě při vhodné příležitosto) samovolně mazala reakce čtenářů na příspěvky toho pitomce (to si prostě o něm myslím a nevidím důvod to odstraňovat). Ve skutečném světě bych mu pravděpodobně i nakopal, určitě bych se s ním nebavil, tak to prosím přetrpte. je to mnohem méně závažné než jeho určito-neurčité vyhrožování a chci aby ostatní viděli, že není třeba (později ve skutečném světě) se takovému člověku zdráhat říct co si o něm člověk myslí a nedovolit mu ublížit sobě samému ani nikomu blízkému. Myslím, že je mnohdy lepší risknout i ten kriminál za ublížení na zdraví (když už tak hodně těžké, myslím že stejně by si to vymyslel i kdyby to tak nebylo) než riskovat smrt nebo ohrožení zdraví.

 • 22. 6. 2013 23:44

  Anett (neregistrovaný)

  Ja viem, ze s nim to nepohne, ale ked si to tu citaju ludia, ktori este nie su " v obraze", mozno im tato moja reakcia aspon trosku pootvori oci a zacnu o tom uvazovat a hladat dalsie informacie sami...takze zmysel to ma pre mna v tomto...

 • 23. 6. 2013 10:01

  Málo zapomínající (neregistrovaný)

  Ta osoba, možná jich je opravdu i více, bývá pravděpodobně, čas od času, na serverech skupiny iInfo řešen. Opakovaně, zřejmě již několik let.
  Nemá cenu čekat na úplné zveřejnění IP adres (ke kterému časem jistě zase dojde, vlivem nějaké té chybky), nebo cokoli jiného. Nestojí vůbec za námahu, ani osobní reakci. Nanejvýše tak čas od času upozornit ostatní čtenáře. Nechme prostě ty ubrmblabce a jim podobné být ať si dělají co chtějí a starejme se o svoje.

  Předpokládám, že je za své diskusní příspěvky placen. V opačném případě by mne celkem zajímala diagnóza (nadsázka, nezajímá mne to). Například pokud si myslí, že by jeho "skupina" mohla přinést světu takový přínos, že i jeho "zvrácenou osvětu", skrze diskusi, považuje za nutnou (povšimněte si že v zásadě vnucují myšlenky, přístup, nepřipouštějí volbu,...). Jinak se pohybuje/pohybují i jinde než, jen na Vitalii, možná se zde nudí, takže sledujte s kým kde komunikujete a zda vám to stojí za to (když jinde se prezentuje, tak jak se prezentuje).

 • 24. 6. 2013 9:59

  Zuzka (neregistrovaný)

  To si snad děláte srandu, ne? Očkují se novorozená miminka, protože z nich za mnoho let mohou vyrůst feťáci???????? Co to je za logiku?

 • 18. 10. 2013 13:05

  Radush07 (neregistrovaný)

  Jakou délku ochrany poskytují jednotlivé vakcíny se může dozvědět každý rodič, když si prostuduje knihu určenou pro pediatry OČKOVÁNÍ V PRAXI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE od MUDr. Domorázkové a kol.

  virová hepatitidaB po přeočkování 10let, SNAD i celoživotní,str 83

  dávivý kašel- délka ochrany ASI 5 let, strana 102
  záškrt a tetanus- délka ochrany více než 10 let,str. 102
  dětská přenosná obrna-délka ochrany 10 a více let,str. 38
  virová hepatitida A, po přeočkování 5-10 let, strana 78
  pneumokoková pneumonie- délka ochrany 3-5 let,strana 58
  meningoková meningitida- délka ochrany 3 roky,str.54
  spalničky,pří­ušnice,zarděn­ky- délka ochrany, po revakcinaci dlouhodobá ochrana,str.61

 • 21. 10. 2013 9:43

  Autor (neregistrovaný)

  Tyto informace nelze v této jejich podobě akceptovat.

  Důvod je jednoduchý - každá jedna vakcína má odlišné parametry a nelze to nerozlišovat. Vakcína Trivivax selhala ve své "příušnicové" valenci do 10-12 let a bylo nutné přeočkovávání. SNAD celoživotní ochrana proti HepB má studie protektivní účinnosti nikoliv delší než 15 let. Takto podané informace jsou hrubě orientační a hrubě nepřesné.

 • 21. 10. 2013 14:05

  Radush07 (neregistrovaný)

  Děkuji Vám za odpověď. Reagovala jsem na článek výše, děti - potencionální feťáci.
  Synovi jsem HepB v dětství ještě v dobré víře přikoupila. Bála jsem se, že se v parku píchne o feťáckou jehlu a nakazí se. Žádné informace jsem si tehdy nesháněla.
  Navíc teď co jsem se dívala do statistik, tak donedávna po poranění inj. jehlou nebyl evidovaný žádný nakažený HepB.
  Teď si navíc ještě myslím, že mu ochrana do hypoteticky potřebného období vyprchá....

  Každopádně Vám děkuji za všechny vaše smysluplné články.
  Za mne PALEC NAHORU!

 • 7. 6. 2013 16:03

  I. (neregistrovaný)

  To je naprostý a nepodložený výmysl. Moje dítě bylo očkované proti pneumokoku, přesto tuto infekci poté prodělalo, v těžší formě, a to ,podotýkám, přímo pneumokokem obsaženým v očkovací látce. Lékařka na orl sama prohlásila, že se jí tyto případy množí a očkování nefunguje tak, jak se očekávalo ;)...A cca dva měsíce poté informovali na veřejnoprávní tv, že očkování 100% funguje, že nebyl zaznamenaný jediný případ nákazy očkovaného dítěte :D

 • 7. 6. 2013 19:18

  Autor (neregistrovaný)

  Nejste náhodou ochoten mi poslat anonymizovaný scan lékařských zpráv a dokumentace, kterou k tomuto svému případu máte? Nejste opravdu vůbec první...
  Pouze uvažte.

 • 24. 6. 2013 12:20

  Cora (neregistrovaný)

  Doktoři asi nejsou tak dobří a pečliví úředníci, jak vypadají,když se pečlivě vedené záznamy asi ztratily. O charakterových vlastnostech se ani slovem nezmiňuji.

 • 31. 5. 2013 12:53

  Jiří (neregistrovaný)

  Pokud je v zahraničí (tím myslím zejména vyspělou západní Evropu) legislativa jiná než u nás, jsou dvě možnosti:
  a) všude jinde jsou hlupáci, u nás víme všechno nejlépe;
  b) české nekompatibilní předpisy vznikají kvůli většímu vlivu různých lobby a kvůli potřebě politiků a "expertů" prokazovat svoji nepostradatelnost.
  Na rozdíl od našich politiků se nekloním k variantě a).

 • 31. 5. 2013 18:21

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Ač se vám to nezdá myslím si ,že u nás nemusejí být nutně jen pitomci. Lidská práva sice trochu skřípou zuby , ale někdo musí mít rozum a říci lidem co je dobré. Je totiž stále více těch kteří říkají , že to co říkají je dobré. (a to není dobré)
  ČSSR byla první země na světě s eradikovanou obrnou. Tak asi nějaká tradice a úroveň tady bude přetrvávat.
  Ostatní se od nás učili.
  Nemyslím , že jsme na tom nyní tak špatně jak říkáte.
  VB

 • 1. 6. 2013 11:29

  Jiří (neregistrovaný)

  Takže si taky myslíte, že v zahraničí jsou hlupáci, když nepřejali naši legislativu (ohledně očkování, tunelování, korupce atd. atd.)?

 • 1. 6. 2013 13:46

  Elisabeth (neregistrovaný)

  Ono to s tou eradikací obrny, a nejen u nás, není tak slavné. Pan doktor jistě promine, když zde uvedu konrétní zdroj a není to myšleno jako reklama. Doporučuji přečíst právě vycházející knížku MUDr. Elekové o očkování, je tam docela jasně popsáno, jak se takové eradikace dosahuje. Kniha je levná, tak na dva večery čtení, pokud nemáte zájem se dále zabývat odkazovanými studiemi.
  Kromě toho je tam pár základních informací o fungování imunitního systému, jak se IS brání běžné infekci a jak IS reaguje na vakcínu. Je tam i dost odkazů na původní studie, nelze hovořit o tom, že je knížka vařena z vody.

  Jinak MUDr. Vavrečkovi velmi děkuji za tento seriál, někdy to musím číst vícekrát, aby mi došlo, kde ta čísla bere, někde bych třeba činila jiný odhad, ale rámcově mi to dává smysl. Já se o očkování začala zajímat před narozením dcery, v té době vyšla kniha Prof. Strunecké Varovné signály očkování, což mě donutilo zamýšlet se ještě víc. Jako osoba s vystudovanou chemií a nyní pracující v příbuzném vědním oboru na pomezí chemie a biologie si troufám tvrdit, že relevantnost studií a údajů dokáži posoudit.

  Kromě toho, skutečnost, že v situaci, kdy jsme po lékaři žádali pouze odsun očkování na 10. měsíc života dítěte + neočkovat nyní žloutenku (vše v souladu s vyhláškou) z obavy možných kontraindikací způsobených genetickou zátěží (alergie, lupénka) a ten to vzal hned přes soud, aby nám ustanovili opatrovníka pro očkování hexou, je už jen v tomto státě třešničkou na dortu a mě bohužel přesvědčuje o tom, že tu až tak o zájem a zdraví dítěte nejde. A to jsem lékaři argumentovala odbornými studiemi (ale jeho ego to asi neuneslo...). Nicméně tato zkušenost mě donutila dále a dále tuto problematiku studovat, ponořit se do mechanismu IS (rovnováha Th1 a Th2), zamýšlet se, proč zde máme tolik alergiků a autoimunitních onemocnění atd. Zároveň se dost zajímám o složení vakcín a toxicitu jednotlivých složek. A stále více a více pochybuji o prospěšnosti současného očkovacího kalendáře. Neříkám, že některá očkování nemohou mít své opodstatnění, ale skutečnost, že se to začne ládovat do cca dvouměsíčních dětí, případně několik vakcín najednou (oblíbená kombinace hexa-pneumokoky-rotaviry), mi přijde jako dosti velký hazard se zdravím dalších generací. Nemluvě o způsobech testování bezpečnosti vakcín, či kamuflážích ohledně složek vakcín, kde se dle mého názoru rozhodně nepostupuje v souladu s vědeckými postupy.

 • 2. 6. 2013 11:01

  Seti (neregistrovaný)

  Založením jsem pacifista, ale teda s takovým "lékařem" bych si rád popovídal v soukromí. On i pacifismus má své hranice.

 • 1. 6. 2013 14:26

  Elisabeth (neregistrovaný)

  A ještě k tomu rozumu a co je dobré... Vy sám víte, jaké jsou další složky vakcíny? Víte, jaké mají toxikologické charakteristiky? Víte, co je to koktejlový efekt, synergie v případě toxických látek? Víte, jak se antigeny do vakcín "pěstují"? Víte, že je, případně jaké riziko kontaminace vakcín právě z tohoto procesu? Víte, co se v těle děje po vpichu, a kam putují jednotlivé složky vakcíny? Když je to všechno tak dobré a rozumné, proč nejsou tyto informace tak snadno k sehnání (u některých vakcín horko těžko dohledáte složení, nemluvě o tom, že ne všechny složky musí být uvedeny), případně proč je někdy tak obtížné v ordinaci pediatra na vyžádání získat příbalový leták vakcíny, kterou chtějí píchnout vašemu dítěti? Proč nemají rodiče k těmto informacím snadný přístup, aby si mohli sami udělat obrázek a aby věděli, s čím mají čest? Bohužel, po tom, co jsem nastudovala a po tom, čím jsme prošli, si nedělám iluze, že GSK či jiný výrobce, SUKL, hygiena ani MZ a jeho nárdní imunizační komise jsou schopni a ochotni nám dodat rozumné a dobré informace. Dobré možná, ale leda tak pro ně či aby lidé hloupě následovali a moc se nezajímali.
  Když jsem o to zavadila, pro mě osobně je třeba právě "pěstování antigenů" na zvířecích buňkách či na buňkách potracených plodů a jejich následné využití ve vakcínách do dětí docela etický oříšek.

 • 1. 6. 2013 17:21

  Realista (neregistrovaný)

  Má představu. Ale dělá zabedněného a z ostatních hlupáky...

  Klidně jste mu měla předložit zkušenosti těch několika pokusných králiků, kterým nano částice stříbra (které měly nahradit klasická antibiotika která se do vakcín běžně cpou), zničili plíce - kde se kumulovaly.

  Já zrovna nemohu nic najít, zřejmě proto, že web je průběžně promazáván. Zato jsem zahlédl jak budou nové vakcíny super.

  Já jen když vím toto, a přidám k tomu jak složení vakcín je tajeno (i tak bych jim, po uniklých aférách - testy na dětech, smrtelné vakcíny zachycené v Evropě, nemohl věřit)... Nikdy bych nesvolil aby někdo, jehož zdraví mohu ochránit a není schopný chránit se sám, byl očkovaný. Možná až bych viděl co to udělá po mnoha (20 a více) letech a ještě bych musel věřit, že vakcína se nezměnila. To je stav do konce mého života nedosažitelný (s přístupem uvedeného "skoro doktora" nikdy. Vždyť i u potravin, a ty jsou mnohem bezpečnější (již jen kvůli způsobu proniknutí do těla), také nekonzumuji všechny ty moderní sračky či přímo chemikálie.

 • 1. 6. 2013 20:59

  Elisabeth (neregistrovaný)

  Co to udělá (nebo spíše udělalo) po mnoha letech, máme možná před očima, jen to nechceme vidět. Kde se najednou vzalo tolik alergiků a dalších autoimunitních onemocnění včetně dramatického nárůstu diabetes mellitus 1.typu u dětí? To těžko přisuzovat genetickému zatížení či životnímu prostředí (btw. životní prostředí považuji dnes za čistší oproti například době před 30 lety, kdy se žádné limity dodržovat nemusely a řada průmyslových výrob byla dosti neekologická). Začínám být přesvědčená, že myšlenka očkování byla v minulosti myšlena dobře, jenže se to jaksi vymklo z rukou a přírodu prostě nepřechytračíme. Nehledě na to, že očkováním často můžeme narušit to, co sama příroda docela dobře nachystala, a bohužel tak činíme. A tak máme sice minimální incidence onemocnění tetanu, záškrtu aj., úmrnost fakticky nulovou, ale jednak není zcela prokázáno, že je to pouze očkováním (spíše je prokázáno, že roli hrají další důležité faktory jako životní úroveň, tj. výživa, hygiena atd.), a vedle toho si tu pak chystáme chronická onemocnění, která mohou dosti znepříjemnit život a jejich léčba je drahá. Tj. pro mě se nabízí otázka, zda je větší riziko, že moje dítě onemocní třeba černým kašlem, tetanem atd., či zda raději budu riskovat jeho celkové zdraví imunitního systému co by následek očkování.

 • 2. 6. 2013 0:46

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  Myšlenka očkování je dobrá, nicméně se přestalo kontrolovat, čím se očkuje.

  Prostě kdyby firma vyrobila injekce s kyanidem draselným a napsala na to „hexavakcína“, tak se tím prostě bude očkovat, protože „očkování je dobré“ a o tom se nediskutuje. A kdyby poté tisíce dětí na ten kyanid umřelo, tak se to v žádné vědecké studii neobjeví a nikdo po tom nebude pátrat.

  Jinak řečeno, problém není očkování, ale problém je ve slepé důvěře v konkrétní vakcíny, kterými se očkuje. A problém je v tom, že se nedělají vědecké statistiky a výzkumy, zejména longitudální studie, jaké jsou plusy a mínusy konkrétních vakcín pro zdraví či kdy poškozují.

  Přesněji řečeno, není to slepá důvěra, je to balík peněz farmaceutických firem, který způsobuje, že jakékoli pochybnosti o jejich vakcínách (záměrně nepíšu o očkování, ale jen o konkrétních vakcínách) nažene proud „lynčujících fanatiků“, kteří daného opovážlivce, co si dovolil pochybovat zlynčují.

  Jinak to, co obsahují vakcíny nevědí ani konktrolní úřady, které vakcíny schvalují. Obchodní tajemství má samozřejmě přednost před lidskými životy. Něví to ani SÚKL, ani to nevědí kontrolní úřady v Německu, Rakousku či Švýcarsku.

  Pokud se farmaceutická firma splete a omylem pošle SÚKLu na kontrolu kyanid jako vakcínu, na 99 % se s ní budou očkovat děti a nikdo na to nepřijde. To samozřejmě nadsazuji.

  Jen mám pocit, že selhává nezávislá kontrola vakcín. Stejně jako vědci a lékaři se zpronevěřují svému poslání nezávislé a objektivní vědy a vědeckých metod a studií.

 • 2. 6. 2013 11:44

  Elisabeth (neregistrovaný)

  Ne všichni vědci se svému poslání nezávislých studií zpronevěřují, ale dochází-li k varovným či děsivým výsledkům, bohužel se stává i to, že je snaha je kompromitovat (např. případ Dr. Wakefielda) nebo renomované žurnály dané práce odmítnou publikovat (nejsou ve veřejném zájmu!). Ale i tak, co se týče studií, které poukazují na problémy s vakcínami, či studie prokazující toxicitu jednotlivých složek, ty existují a jejich počet narůstá. A nemusím ani jít do vědeckých studí, ale stačí vzít do úvahy hliník, který se používá jako adjuvans (bez něj by totiž imunitní systém těch pár antigenů v dané koncentraci prakticky ignoroval) - FDA stanovuje limit pro přijetí parenterálně pro novorozence a lidi se selháním ledvin na 5 MIKROGRAMŮ/kg váhy/den. Tj. budu-li počítat třeba u dvouměsíčního dítěte, které dostane první dávku hexy, že váží 5 kg, neměla by dávka přesáhnout 25µg. Ale hexavakcína obsahuje 850µg, pneumokoková až 500µg - já si kladu otázku, jak je tohle možné??? Takhle malé miminko nemá vyvinutou hematoencefalickou bariéru, k tomu jeho ledviny si s takovou zátěží taky tak snadno neporadí. Podle toho, co jsem nastudovala si troufám říct, že vlastně tělo takové drobečka docela silně intoxikujeme, a to stačí jen dávka hexy. A je sázka do loterie, jak si s tím poradí. Že se někdy dává více vakcín najednou, to už jsem zmiňovala, tj. tam j dívka hliníku ještě vyšší, a přitom například aplikace komibnace hexa-pneumokoky-rotaviry nebyla ani na zvířatech testována. A to nemluvíme o dalších složkách vakcín, že ano...

  Jinak s tím, že očkování je jistě prospěšné, to již mám také své pochybnosti - ale o tom jsem se již zmiňovala v předchozích příspěvcích s ohledem na imunitní systém, jeho fungování, narušování. A jak uvádí sám MUDr. Vavrečka v některém ze svých článků, to, že má někdo protilátky, to ještě neznamená, že je imunní.

  Co mi hodně vadí, je fakt, že když někdo očkování a jeho bezpečnost, chcete-li bezpečnost vakcín zpochybňuje, nebo chce jako rodič individuální očkování s ohledem na stav dítěte, je, jak říkáte, označován za fanatika, případně nezodpovědného rodiče (přitom takoví rodiče většinou věnují studiu této problematiky více času než jejich pediatr). Zároveň musí předkládat mnohem více důkazů, které bezpečnost zpochybňují, než zastánci a propagátoři, u kterých často stačí, že prohlásí, že to funguje a je to bezpečné. Ale svá tvrzení nemají podložená seriózními studiemi (např. testování vakcíny v úhrnu na 5000 lidech nepovažuji za dostatečné, když se pak aplikují miliónům). Tedy rozhodně zde v CŘ nelze vést seriózní diskusi.

 • 2. 6. 2013 13:46

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  Za základní problém vidím to, že léky, tedy i vakcíny se netestují nezávisle a nezávislé organizace.

  Dále, že nejsou longitudální studie.

  Je to v podstatě zneužívání renomé vědy pro falšování výsledků. Jestliže lék dá pozitivní výsledek v jedné studii a negativní ve dvaceti, firma jednoduše vytáhne tu jednu a těch 20 strčí do šuplíku a utají. Je tedy „vědecky“ dokázáno, že lék je ok, ale ve skutečnosti je to falšování a podvod.

  Stejně tak, pokud lék se sleduje chvilku, ale pak po letech prudce zvyšuje třeba úmrtnost nebo způsobuje vážné komplikace, na to se nepřijde jinak, než dlouhodobými studiemi, které se nedělají – není to v zájmu farmaceutické firmy.

  Dále je to tak, jak píšete. Jsou nějaké normy, ale farmaceutické firmy na ně kašlou a nic se neděje. Vše je v pohodě.

  Jinak řečeno, Evropa i tento stát má plné řeči humanity, práv, a já nevím čeho, ale na druhé straně zde očkujeme novorozence vakcínami se složením a v množství, o kterých je vědecky známo, že je to v podstatě ekvivalent Mengeleho pokusů. Společnosti není schopná ani hlídat a vědecky objektivně a důkladně otestovat vlastnosti vakcín (jejich účinnost, přínos, škodlivost, vedlejší účinky, dlouhodobé dopady), ale už dá do zákona, že je musí dítě dostat povinně, jinak na vás pošlou soud a udělají to násilně.

  Jinak řečeno, zdraví a život byly podřízeny ziskům farmaceutických firem. A kdo řekne něco proti – byť to má podložení, je zesměšňován. Ohrožuje zisky velkých firem – zdraví a životy lidí jsou u zadnice.

  Zdá se, že tento stát selhává v zajišťování zdraví a bezpečí. Není to jen ve vakcínách. Stát není schopen ochránit lidi před útoky jednoho protěžovaného etnika, ale kdo by se chtěl bránit a ubránit před jejich útoky, tomu ukáže zač je toho loket a případně mu napaří po dlouhodobých soudech pořádné flastry. V televizi pak ukazují co „bílí“, nikoli co násilníci a útočníci.

  Jednoduše současný stav nejen v očkování vidím jako nebezpečný, protože selhala totálně nezávislá kontrola vakcín a léků. Tolik iatrogenních poškození díky této situaci, jako bude způsobeno ve 21. století – než lidé pochopí, že se vrátila de facto doba Mangeleho pokusů pro zisky velkých firem bez protikontroly – bude hodně lidé zmrzačených, poškozených či zabitých. Říkám to takto, protože to tak je.

  Věda a vědecká obec ani lékařská obec bohužel nenastavila nic pro objektivní vědecké testování, aktivity jednotlivců to nezachrání. Bude muset pár lidí umřít, aby to pohlo se společností a něco změnilo.

 • 2. 6. 2013 14:34

  Realista (neregistrovaný)

  Základní problém je pochopitelně mnohem větší a netýká se jen očkování. Očkování je jen jedna ze špiček ledovce.

  Zejména jde o omezování svobody jednotlivců obecně. Přirozených práv každého jedince. Pacifistů a lidí nechajících se zabíjet je kupodivu mnoho.

  Pak je tu špatný systém jako celek, který neumožňuje (ideálně skrze přímou platbu) regulovat ani nabízenou a poskytovanou léčbu, ani výzkum. Dokonce ani zacházení lékaře s pacientem.


  Rčení "sem tam mrtvolka" je třeba chápat jednak tak, že dokud smrt či zmrzačení nepostihne i lékaře či jim blízké, tedy myslím tábor zatvrzelých individuí, kteří očkují jako o život a vůbec jim nevadí, že vás násilím nutí k něčemu co odmítáte.

  Jednak je ho třeba chápat tak, že pokud chcete být opravdu svobodní a někdo vám svobodu omezuje, je třeba se zavčas upamatovat, že svoboda se ještě nikdy sama nevybojovala. Pokud vám nevadí že vás, nebo vaše děti otravují jedem, tak si klidně dál namlouvejte, že to snad protentokrát neuškodí... Ale netrvejte na tom, aby tak bylo zacházeno se všemi lidmi.
  Upozorňuji vás, že já ani moje rodina pacifisti nejsme. Pokud někdy dojde k větším občanským nepokojům (ideálně kvůli něčemu jinému, tohle se pak vyřeší už samo) budu vědět kam se připojit. Ale ani dnes se nebudeme zdráhat bránit své zdraví a životy blízkých přiměřeným způsobem (což může být v krajním případě i smrt pro ty co nás znásilňují a ohrožují).


  Jinak jsem rád paní Elisabeth, že ještě máte tolik energie, že píšete formou jakou píšete. Alespoň běžný čtenář má šanci vidět, že k němu mluví někdo vzdělaný, kdo jen neblábolí něco, proto že to někde slyšel.
  Mám však obavu, že množství fluoru v pitné vodě (spolu s nedostatkem jódu v české kotlině) již udělalo své. Skoro bych věřil, že lidem už tajně přidávají i soli lithia.

 • 2. 6. 2013 17:49

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  Jednu věc va Vaší reakci nechápu.

  Na jedné straně mluvíte o „běžném čtenáři“, který potřebuje, aby k němu mluvili odborníci.

  Na druhé straně pak jako všespásu Vaší svobody považujete regulaci skrze přímou platbu.

  Mám nějaký pocit, že pokud nebudou všichni lidé odborníky, pak těžko zahlasují správně svými peněženkami. Neb se klidně budou řídit tím, co „někde slyšeli“ (Váš termín) a klidně budou platit za vlastní znesvobodňování, protože nebudou mít správné informace a/nebo kvalifikaci na správné rozhodnutí vedoucí ke svobodě.

  Ostatně farmaceutické firmy vyrostly nejvíce právě tam, kde se platí.

 • 5. 6. 2013 18:56

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  No zřejmě do farmaceutického průmyslu vidíte lépe než všechny tajné služby. To já tedy pozoruji "cvrkot" jen z venčí , ale jedno jsem pochopil.
  Není to spiknutí farmaceutů , ale tvrdý konkurenční boj o místo na trhu. Neumím si ani v nejdivočejším snu představit , že by jakákoliv velká farm. firma riskovala svou pověst nějakými podvody a machinacemi.
  V případě , že by konkurence získala takové informace byl by to její konec a to definitivní. ( to přeci nebude nikdo ,kdo má všech pět pohromadě, riskovat . Vždyť jde o miliardový byznys ).
  Nemůže být ani řeč o jakési spolupráci . Pozná to i každý doktor , když ho navštíví nějaký ten reprezentant , vše je korektní , až do okamžiku kdy dojde řeč na konkurenční produkty.
  Firma , která by nedodržovala striktně všechny předpisy a pravidla by nepřežila ani měsíc.
  Proto si myslím , že nemáte pravdu.
  VB

 • 6. 6. 2013 21:08

  Seti (neregistrovaný)

  Směju se, až se za břicho popadám. Záměrné překrucování či dokonce falšování studií není nic neobvyklého, a to nejen ve farmacii. Prý definitivní konec... :-D Co třeba studie o dopadech rBGR (pro neznalé jde o rekombinantní hovězí růstový hormon), nebo PCB ve 2. polovině minulého století? A to prosím pěkně podle výpovědí bývalých zaměstnanců FDA o tom tato organizace věděla. Zamořená skoro celá planeta, mrtvých byly snad desítky, a co se stalo? Drobná pokuta a jede se vesele dál... to jsou ty definitivní konce :-) Jó pane, kde je kapitál, tam jde vše. Dokonce jde prosadit zákaz v USA uvádět GMO ve složení výrobků (pro neznalé, GMO = geneticky modifikované plodiny).

 • 7. 6. 2013 10:48

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Ale my se tady bavíme o farmaceutickém průmyslu a ne o tom jestli nějaká potravinářská firma dává do salámu posypovou sůl nebo prodává modifikované plodiny.
  Co jsem napsal za tím si stojím , protože do tohoto oboru trochu vidím.
  V minulosti a na to jste pozapomenul byl jeden z největších průšvihů DDT. Ale nejsem si vůbec jistý , že by někdo něco mlžil nebo zastíral . Prostě se opomnělo si řádně prověřit dopady na životní prostředí a člověka. Těch mrtvých byly spíše tisíce to máte jistě pravdu , ale neházejte to do stejného pytle s výrobou léčiv.
  Nenajdete mnoho oborů kde by se tak pečlivě dbalo nejen ne dodržování bezpečnosti a nezávadnosti , ale i kvality ( napadá mne snad jen kosmický průmysl ).
  Doufám , že už vás záchvat smíchu přešel , jinak by vás mohlo začít bolet bříško a musel byste použít nějaký ten jedovatý lék.
  VB

 • 9. 6. 2013 14:02

  Seti (neregistrovaný)

  Farmaceutický průmysl není žádná výjimka. Myslíte takovou kvalitu, kdy v roce 1991 M. Hilleman, prakticky otec moderního očkování, jako zaměstnanec firmy Merck v r. 1991 vypracoval analýzu, kde doporučil odstranit thimerosal z vakcín a trvalo to dalších 10 let, než se to podařilo? Do zemí 3. světa se vakcíny s thimerosalem dodávají dodnes. Nebo zajímavé je jeho interview, kdy popisuje, jak se do vakcín dostalo HIV. Je k nalezení na YouTube, ale rychle, než to zase "někdo" zcenzuruje.

  Na maximální bezpečnost by se dbát mělo, to zajisté, ale co si mám myslet o FDA, která by měla chránit občany před škodlivými potravinami a léky a přesto připustila falšování studií o dopadu PCB na zdraví? Co si mám myslet o lžích ohledně očkování proti pneumokokům, kdy se uvádí 100% úspěšnost a přesto existují případy, které potvrzují opak (viz příspěvěk výše)? Co si mám myslet o reklamách na Cervarix, kdy se uvádí 93% ochrana, kterou ale nikdy nikdo neprokázal, takže v podstatě se lidem spostě lže, navíc existují zaznamenané případy s fatálními důsledky po očkování? To je ta maximální bezpečnost?

  Ano, záchvat smíchu mě přešel, když vidím, jak se tady finanční zájmy staví nad zdraví a životy. A pokud by mě začalo bolet bříško, tak jedině břišní svaly z námahy a na to opravdu prášek potřebovat nebudu. Mimochodem smích je zdravý.

 • 2. 6. 2013 18:05

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  „Jinak s tím, že očkování je jistě prospěšné, to již mám také své pochybnosti…“

  Nicméně v případě kvalitních vědeckých a poctivých studií není třeba tuto otázku řešit.

  Jednoduše by časem po objektivním testování a dlouhodobém sledování řekněme stovky vakcín po čase vyšla statisticky prospěšnost řady vakcín a pomalu by začínalo být jasné z daných výsledků, jak to s očkováním skutečně je.

  Stačí mít skutečná a objektivní data.


  „to, že má někdo protilátky, to ještě neznamená, že je imunní“

  Samozřejmě.


  „Co mi hodně vadí, je fakt, že když … zpochybňuje … je označován za fanatika …“.

  To je ovšem způsob, jakým dnešní věda funguje.

  Do odborných a impaktovaných časopisů Vám nevezmou nic, co se vymyká aktuálním názorům. Třeba objevitel Krebsova cyklu (a řady dalších revolučních objevů) dostal Nobelovu cenu, ale v odborném časopise mu to odmítli uveřejnit.

  Ostatně akademické tituly se dnes dávají za grafomanii a počet publikovaných písmenek v odborných časopisech, případně citací, a ti si tam nějakou revoluci nepustí, i kdyby to bylo podložené.

  Dnes je lepší vědec označován ten, kdo vyplodil více slovních emisí – tak to je. Všimněte si, že když se chválí vědci či univerzity, nemluví se o jejich přínosu či přínosu jejich výzkumu, pouze o tom, že „mají nejvíce vědeckých publikací“. Jednoduše věda už nemá kvalitativní kritéria, ale pouze kvantitativní.


  „např. testování vakcíny v úhrnu na 5000 lidech nepovažuji za dostatečné, když se pak aplikují miliónům“

  Testování na 5000 lidech může být velmi dobře podloženým podkladem i pro aplikaci miliónům.

  Je to jen otázka statistiky, otázkou eliminace různých chyb prvního a druhého druhu.

  Protože výsledky každého výzkumu dávají výsledek s určitnou jistotou/nejis­totou. Výsledky žádného vědeckého experimentu nikdy nemohou dát stoprocentní jistotu. Jakmile někdo řekne „nade vší pochybnost bylo dokázáno vědecky“, pak neví nic o statistice, o designu vědeckých experimentů.

  Daleko větší problém je ve špatné metodice, kterou můžete výsledky výzkumu ovlivnit daleko výrazněji, než špatným/malým výběrem vzorku populace.

 • 5. 6. 2013 14:54

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Elisabeth
  Sčítáte jablka a hrušky. Nevím zda to víte , ale například z hliníku obsaženého ve vakcíně se vám do oběhu dostane necelých 10% zbytek se vyloučí.Expoziční dávka nemá nic společného s obsahem látky ve vakcíně těch 10 % je ještě dost nadsazené číslo. Když to porovnáte s "normálním" obsahem AL v krvi dopočítáte se k tomu , že skutečný obsah hliníku v krvi se zvýší méně než nepatrně.
  Dr.Wakefield byl USVĚDČEN z podvodu a už ani není Dr. ne proto , že by se někomu nelíbilo , že se snaží dát do souvislosti obsah hliníku v krvi s autismem , ale jen proto , že ve svých studiích uváděl záměrně nepravdivé výsledky jen aby podpořil svojí teorii . Zkuste nebýt jako on.
  VB

 • 5. 6. 2013 15:32

  Peter (neregistrovaný)

  Dr. Wakefield bol iba OBVINENÝ, ale už dva znalecké posudky tvrdia, že o manipulácii s dátami nie sú dôkazy. Potvrdzuje to aj staršia štúdia, ktorú asi ťažko mohol manipulovať do minulosti. Novinár na voľnej nohe Brian Deer, ktorý obvinil Dr. Wakefielda, už čelí súdnej žalobe.

  O vylučovaní vakcínového hliníka je toho známe dosť málo. Avšak hliníkovo-antigénové komplexy sú pomerne veľké molekuly, väčšie než je možné vylúčiť obličkami. Čerstvá štúdia Khan et al preukázala, že 50% hliníkových nanočastíc koluje v organizme vďaka transportu imunitnými bunkami ešte 3-12 mesiacov po očkovaní a ak nastane oslabenie HE bariéry alebo zápal typu CCL2, tak sa nakoniec dostanú do mozgu a tam už zostanú navždy.

 • 5. 6. 2013 18:22

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Nevím kde berete své informace , ale jmenovaný Wakefield byl skutečně pravomocně odsouzený a byla mu odebrána lékařská licence . ( nevím jestli je to z vaší strany pouze nedostatek informací , nebo záměrné mlžení ) to zaprvé.
  Za druhé , celkové množství hliníku obsažené v adjuvans ve formě nerozpustných hlinitých solí ( fosforečnan , hydroxid )
  se v mozku může usadit v množství do 0.0029 % z expoziční dávky . Monžství rozpustné formy hliníku přijímané potravou je asi 10x větší. Můžete mi vysvětlit , kde vidíte problém. Asi jste již vyhodil hliníkové nádobí a já také , ale to bohužel nic nemění na věci , že si svou denní dávku hliníku stejně vybereme. Rozebírat v této souvislosti škodlivost hliníku ve vakcínách mi připadá poněkud nepatřičné.
  VB

 • 5. 6. 2013 19:12

  Autor (neregistrovaný)

  Já bych si dovolil tady drobný vstup.

  nikoliv výhradně, ale také je zde velký rozdíl ve formě hliníku. Je výrazný rozdíl v penetraci (a cestě organismem) větších částic Al, nanočástic Al a iontů Al. Tyto tři formy hliníku se v organismu chovají každá jinak. U potravin máme analogii s nanostříbrem, kde nanostříbro nesmí být součástí potravin na rozdíl od iontů stříbra ve sloučeninách, protože biologická rizika těchto dvou forem jsou výrazně odlišná. Nejsem si pouze jist v jaké podobě se resorbuje hliník z potravy, ale nanohliník to určitě není. Oproti tomu ve vakcínách jsou právě krystaly nanohliníku.

  Proto hodnotit tyto tři odlišné formy Al pouze hmotnostními parametry (expoziční dávkou) je nesprávné. Jednou z nejdůležitějších vlastností pro zdravotní rizika je způsobe, jakým se tělo jaké formy Al vůbec dokáže zbavit. Jednoznačně nejlépe to obvykle bývá u iontů kovů ve sloučeninách, horší to je s mikročásticemi a u nanočástic - kdo dnes vlastně vůbec něco dokonale ví?

  JV

 • 6. 6. 2013 8:59

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Máte pravdu , ale jenom částečně.
  Průměrný zdravý člověk si nastřádá v těle 30-40 mg hliníku a to převážně v kostech . ( celkem slušná zásobička ).
  Nebylo prokázáno , že by hliník v organismu vstupoval do jakékoliv reakce. Něco jiného je když pronikne do nerv. tkáně , pak se projeví jeho silná neurotoxicita. (viz. Alzheimerova choroba ) , co je ale zajímavé , že obsah AL v mozkové tkáni lidí , kteří zemřeli na tuto chorobu, řádově převyšuje možné dávky teoreticky získané při podávání vakcín. ( leda že by se nechali každý den před spaním naočkovat ) Tak problém asi bude někde jinde ??? Kdyby se vám podařilo zjistit mechanizmy , jak se do mozku takto nemocných lidí hliník dostává bude určitě slavnější než ti nejslavnější. Přiznám , že na to nemám a právě proto se neodvažuji nikoho a nic obviňovat.
  VB

 • 6. 6. 2013 18:05

  Autor (neregistrovaný)

  Víte kolego,
  ačkoliv to nezačalo slavně. Nějak jsem přesvědčen, že my dva bychom spolu z 1/3 vlastně souhlasili, z 1/3 se rozumně pohádali a z 1/3 si museli odsouhlasit opačné dojmy, protože argumenty by neměl nikdo z nás. U toho Al podobně. Tam je problém s tou nanoformou, která nemusí vstupovat do chemických reakcí. Velice hodně to řeší nyní potravinářští vědci v rámci režimu regulace tzv. novell-food. Na stránkách Evropského úřadu pro bezpečnost potravin je toho dost a ve vědeckých rešerších (které jsem nečetl) ještě více. Nejsem zatím více schopen Vám odborně protiargumentovat, ale ani odborně souhlasit. Je to hodně složité a zatím jsem k tomu přečetl pouze základy...

  ... takže to musím změnit. :-)

  JV

 • 6. 6. 2013 22:36

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Pane doktore
  Pokud vím předsevzal jste si napsat o toxicitě další článek.
  Nastudovat tuto problematiku nebude určitě snadný úkol a máte můj obdiv ,že se vám do toho vůbec chce. Toto téma je plné bílých míst , kde současné znalosti nestačí a důkazy chybějí.(ale existuje spousta více či méně pravděpodobných teorií)
  Prosím vás , až narazíte na takové bílé místo , napište , že se to prostě neví a neuvádějte ty různé teorie , třeba zapomenete zrovna na tu , která se v budoucnu ukáže jako pravdivá a většina z nás neodborníků si alespoň nebude moc vybrat to co se mu hodí " do krámu ".
  Předem dík,
  VB

 • 6. 6. 2013 23:53

  Autor (neregistrovaný)

  :-)

  Bez pouhých více či méně pravděpodobných teorií by nemohla být uvedena na trh ani jedna jediná vakcína. Jak si máme potom vybrat tu, která se opravdu hodí nám a nejen někomu "do krámu"?

  Ten Váš požadavek s neuváděním žádných teorií nebo úplně všech teorií - zkuste se zamyslet nad tím, co jste to vlastně napsal? Víte co by se stalo, kdybychom vám všichni v tomto ohledu vyšli opravdu vstříc? Nebo snad opravdu víte, kde v klinických studiích končí teorie a začíná fakt?

  O text článku k tématu toxicity vakcinačních adjuvans se nebojte. Přizvu si k němu odborné pomocníky, kteří se tomuto tématu věnují déle a hlouběji. To je myslím korektní v dané situaci. Bude to článek zpracovaný jinou a věřím, že zajímavou formou.

 • 7. 6. 2013 10:27

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Dobrá , stejně je to ode mne troufalost vám do toho mluvit.
  Uvádějte si teorie jaké uznáte za vhodné , ale přeci jenom pro případy kdy současné vědění tápe zkuste se překonat a pro zvýšení objektivity na tento fakt upozornit.
  V diskuzi vám to nedělá potíže a čtenáři kteří nejsou zrovna MUDři budou vědět , že takto označené teorie mají někde také své kritiky , kteří uznávají teorie jiné.
  VB

 • 7. 6. 2013 15:07

  Autor (neregistrovaný)

  Této notě už rozumím lépe,
  nemyslím si ale, že bych tak záměrně v článcích nečinil. Nevejde se do nich zkrátka vše. Nicméně tohle už na mysli mít určitě mohu.

 • 6. 6. 2013 21:30

  Seti (neregistrovaný)

  Stačila chvilička hledání a objevil jsem třeba potvrzení Wakefieldových studií vědci z Wake Forest University ze Severní Karolíny:

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/01/24/new-evidence-refutes-fraud-findings-in-dr-wakefield-case.aspx

  A tady máte seznam 28 studií z celého světa, které podporují závěry Dr. Wakefielda:

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/04/10/wakefield-interview.aspx

  To, že byl pravomocně odsouzen a zbaven titulu pro mě vůbec nic neznamená, nebyl první a jistě ani poslední, kdo přišel o titul (nebo zaměstnání) kvůli toho, že psal něco, co se bohatým koncernům nelíbí.

 • 7. 6. 2013 10:17

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Pro mne to ale znamená hodně. když soud rozhodne , že je někdo podvodník tak je podvodník. ( a to je soud na západ od našich hranic ).
  Nic mu nebrání se stejnou soudní cestou domáhat své pravdy a očistit se. Pak se mu , alespoň v duchu omluvím a přehodnotím své názory.
  Pan Dr. Vavrečka se například zabývá právem ve vztahu ke zdravotnictví. Sám určitě podal nějakou tu žalobu k soudu , můžete mi říct proč by to dělal , kdyby rozsudek soudu uznal jen v případě . že se mu líbí? Tak můžeme soudy zrušit protože pro vás to nic neznamená a basta.
  Tímto s vámi končím.
  VB

 • 9. 6. 2013 14:04

  Seti (neregistrovaný)

  Těch 28 studií, které prokazují, že měl pravdu, jste pochopitelně velkoryse přešel. Inu, když dojdou argumenty, tak se "se mnou skončí" ;-)

 • 6. 6. 2013 22:42

  Seti (neregistrovaný)

  Ještě by mě zajímalo, kde jste přišel k číslu 0,0029 %. Uvádí se, že z potravy je vstřebáno jenom asi 0,25 % přijatého hliníku. Naproti tomu z vakcím dochází ke vstřebání s téměř 100 % účinností. A aby toho nebylo málo, tím, že hliník vytváří komplex s antigenem, není v ledvinách vyloučen do moči. Existuje studie, kdy se při aplikaci vakcín březím samicím laboratorních potkánů radioaktivně značený hliník objevil ve tkáních plodů a v mozku bylo nalezeno množství o 30 % větší, než v játrech:

  Tomljenovic L, Shaw CA. Aluminum in vaccine adjuvants: are they safe? Current Medicinal Chemistry 2011

 • 7. 6. 2013 11:17

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Jó příteli asi holt používáme jiné zdroje.
  Co je to vlastně to vstřebání ? Kam se to vstřebává ? Co se to vstřebává ? Co tím vlastně chtěl autor říci ????
  Pokud je pravda , že z AL přijatého potravou se vám v organismu usadí 0.25% tak si na důchod můžete otevřít ve svém koleni hliníkový důl.(ale dost to záleží na tom kolik plechovek piva vypijete )
  Pravda je to , že na konci svého života budete mít v těle asi těch cca 35 mg AL , který ovšem při vašem pevném zdraví bude pouze zpevňovat vaší kostru a celkem nebude vašemu tělu ani ku prospěchu ani k neprospěchu.
  Pokud ale zdravý nebudete , stane se něco ?? nikdo neví co a začne se vám usazovat v nerv. tkáni místo v kostech , ale to už si stejně nebudete pamatovat.
  VB

 • 7. 6. 2013 11:39

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  A když jsme u těch březích samic. Třeba je to pro vás novinka , ale u většiny lidských sami je březost kontraindikací a s výjimkou akutní nutnosti nebude žádný lékař preventivně očkovat těhotnou ženu. Tak vlastně daná studie není v rozporu se znalostmi o vlivu vakcín , co je ale v rozporu je vaše tvrzení o tom ,že 100% hliníku obsaženého ve vakcíně se vám usadí na mozku. ( možná , že asi jenom mně )
  VB

 • 9. 6. 2013 14:11

  Seti (neregistrovaný)

  Buďto nečetete, nebo nechápete, nebo překrucujete:

  já: Naproti tomu z vakcín dochází ke vstřebání s téměř 100 % účinností.
  Vy: že 100% hliníku obsaženého ve vakcíně se vám usadí na mozku
  --
  já: Uvádí se, že z potravy je vstřebáno jenom asi 0,25 % přijatého hliníku.
  Vy: Pokud je pravda , že z AL přijatého potravou se vám v organismu usadí 0.25% tak si na důchod můžete otevřít ve svém koleni hliníkový důl.

  Pokud tuhle úroveň mají i ostatní příspěvky zde v diskuzi, tak chraň nás pánbůh před takovými doktory.

  Nějak jsem přehlédl ten váš zdroj o 0,0029 %

 • 10. 6. 2013 10:05

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Drahý příteli počítejte se mnou.
  Člověk přijme průměrně denně v potravě cca 10 mg Al.
  ( nevím zda s touto hodnotou souhlasíte?, když tak si to nastudujte ) za rok 365 x 10 =3650
  za 10 let 3650 x 10 = 36500
  za 60 let 36500 x 6 = 219 000 mg
  1% 219 000 : 100 = 2190
  0.25% 2190 : 4 = 547 mg
  Ve zdravém organismu je v průměru na konci života těch 30-40 mg , tzn. asi desetkrát méně než jsme se dopočítali .
  Proto ten důl v koleni ( říkáme tomu nadsázka ).
  Vzhledem k tomu , že jsem sice se skřípěním zubů dočetl knihu Dr. Elekové i Prof.Strunecké chápu kde berete své informace.
  Zkuste někdy navštívit fakultní knihovnu a začíst se do těch nezáživných skript , dozvíte se možná něco užitečného z "druhého břehu poznání" , ale obávám se , že to stejně odmítnete.
  Víte nejsem žádný kovaný teoretik , ale spíš teoreticky vybavený praktik. Mám dost své každodenní práce , jen mi vadí, že nastala doba , kdy už každý mluví do všeho a očkování se přímo nabízí ke kritice. Někdy skutečně závidím např. chirurgům , že se jim do práce nikdo neodváží kecat.
  VB

 • 10. 6. 2013 22:51

  Seti (neregistrovaný)

  Jenom pro pořádek: nejsem fanatickým odpůrcem očkování, jsem fanatickým odpůrcem lživých praktik, které předvádějí farmaceutické (a jiné) společnosti již po desítky let a které mají přímé dopady na lidská zdraví a životy.

  Sice počítáte hezky, ale jaksi jste při těch počtech zapomněl na to, že tělo hliník i vylučuje, hliník není radioaktivní záření, aby se celý život všechen kumuloval v organismu :-)

  Na Váš odkaz na článek Dr. Petráše na vakciny.net jsem chtěl něco napsat, ale už to za mě udělala Dr. Eleková: http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-rndr-marek-petras-hlinita-sul-jako-adjuvans-ve-vakcinach1/ a je to opravdu zajímavé počteníčko, např.:

  Když se téměř 70% Al během 24hodin vyloučí močí, pak minimálně toto množství projde za 24 hodin krevním oběhem a nezanedbatelná část se u malých kojenců s nefunkční hematoencefalickou bariérou dostane do mozku. 70% z 1320 µg je 924 µg, což je vysoce nad limitem FDA pro parenterální příjem Al osob se sníženou funkcí ledvin.
  Tento článek je zajímavý i proto, že se zabývá příjmem Al z antacid, která obsahují tentýž údajně nerozpustný hydroxid hliníku jako vakcíny. Cituji: „(po požití antacid) very high plasma Al levels can be observed“ („je možno pozorovat velmi vysoké plazmatické hladiny Al“). Je známo, že lidé se selháním ledvin byli poškozeni Al přijatým mimo jiné právě z antacid a na příbalovém letáku k těmto lékům je uvedeno varování.
  Můžete prosím vysvětlit, jak může údajně nerozpustný hydroxid hlinitý z antacid zvýšit významně krevní hladinu Al? A jak se tedy lze spolehnout na udávanou nerozpustnost téže soli Al v tkáni po aplikaci vakcíny? Rozpustnost hliníku významně závisí na kyselosti prostředí. Zánětlivá tkáň má nižší pH než zdravá, proto aplikace vakcíny do svalu s následným (žádoucím) zánětem může významně zvýšit rozpustnost.

  No a něco ohledně novinek v toxicitě fluoru a hliníku: http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/151-nove-poznatky-toxickych-ucincich-fluoru-hliniku

  Já sice hýřím procenty, ale ta procenta mají své opodstatnění. Že je z vakcíny vstřebáno téměř 100 % Al, na to nemusí být člověk génius, protože kam by se jinak ten hliník z podkoží poděl? Že by se "vypařil"?

 • 11. 6. 2013 10:12

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Kdyby jste si pořádně přečetl předchozí příspěvek v diskuzi, byla to reakce na čísla vašeho spřáteleného kolegy. Pokud vím on už s tím vylučováním počítal , ale stejně mu to jaksi nevychází.
  O názorech a vývodech Dr. Elekové mám své nehezké mínění a tak se na mne nezlobte , že ten zbytek nebudu komentovat , ne že bych neměl argumenty , ale asi bych byl poněkud obhroublý.
  Tato dáma totiž přesně zneužívá ta bílá místa našeho poznání a vyplňuje je svými neověřenými názory.
  Je zajímavé , že pokud se vyskytne ověřený protiargument na podporu očkování voláte (teˇnemyslím vás , ale např. váš soukmenovec P. Tuhárský po ověření - jedno placebo nestačí
  studie musí být zaslepena 2x)
  Teď se dočtu něco o počteníčku a jste velmi spokojený. Ano je to teda "počteníčko".
  Kolega Petráš vám vypsal zdroje překladu. Podíval jste se do jediného z nich?
  Odkaz na článek paní Prof. Strunecké je to samé v bleděmodrém.
  Myslím , že je jenom dobře , že se tato dáma začala zabývat přírodními éterickými silami a podobnými jevy , snad tam dojde poznání.
  Na YouTube jsem viděl křest její knihy o očkování a co mi vyrazilo dech nabyla snad ne ani pí. profesorka , ale jakási její korektorka a přítelkyně v plénu , která začala líčit , jak klíšt. encefalitida není žádný problém a malé klíšťátko dokud je to jen malinká červená kulička nemůže být v žádném případě zdrojem nákazy a jiné plky . To za blahosklonného přitakání paní Strunecké. Co si mám o vaší modle potom myslet?
  VB

 • 11. 6. 2013 12:05

  Seti (neregistrovaný)

  Takže znova: já jsem psal o uváděném vstřebávání Al 0,25 % z celkového příjmu. Vy jste to pak posčítal a ponásobil a vyšlo Vám hausnumero (důl v koleni), ale absolutně jste vynechal vylučování. Hliník se v těle nehromadí.

  Řeknu to asi takhle: pokud v původním článku autor tvrdí, že hydroxid hlinitý z vakcín je nerozpustný, aby si to sám následně popřel studií o antacidu se stejným hydroxidem hlinitým, který významně zvýšil hladinu Al v séru, tak je to minimálně úsměvné. Stejně tak, jako když míchá dohromady jabka a trakaře - pardon, králíky a člověka. Nic na tom nezmění, že vy Dr. Elekovou a prof. Struneckou nemusíte. Jejich argumenty nejsou vycucané z prstu.

  Ne, já nejsem spokojený, ani zdaleka, když vidím, jak se lidem lže o neškodnosti vakcín a Al v nich, jak se zamlčují podstatné věci, které se jaksi nehodí do krámu.

 • 11. 6. 2013 12:54

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Pro pořádek.

  vaše tvrzení :
  já: Uvádí se, že z potravy je vstřebáno jenom asi 0,25 % přijatého hliníku.

  To znamená 0.25% denní dávky ale stejně tak i 0.25% celoživotní dávky jedná se snad o "vstřebaný"=uložený zbytek ? (a ostatní se vyloučí). Tak jsem vaše tvrzení pochopil a snad se ani jinak pochopit nedá.A tak jsem vám to spočítal.
  Jinak se jedná o matematiku 1.stupně ZŠ.
  A že by se hliník v těle nehromadil? Bylo by to krásné a nemuseli bychom si alespoň vyměňovat názory.
  S vámi je radost vést polemiku.

  Nevím oč jsou moji králíci horší než vaši březí potkani?
  Navrhujete snad pokusy na lidech? (aby se to lépe sčítalo)
  VB

 • 11. 6. 2013 17:02

  Seti (neregistrovaný)

  Takže Vy mi tu tvrdíte, že pokud například spolykám denně 1 g vitamínu C, tak ho budu mít v těle při uvažované resorpci 50 % v 70 letech skoro 13 kg? :-D

  Ocituji Vám z jedné bakalářské práce:

  Resorpcia hliníka v gastrointestinálnom trakte človeka sa za normálnych podmienok odhaduje na 0,1-0,3 % a takmer všetok vstrebaný hliník je zo zdravého organizmu vylučovaný močom. Preto sú koncentrácie hliníka v jednotlivých orgánoch s výnimkou pľúc veľmi nízke a s vekom sa nezvyšujú. Normálne koncentrácie hliníka v krvnom sére sú 2-40 μg.dm^-3. Celkový obsah hliníka v tele človeka je asi 35 mg.


  Nevím oč jsou moji králíci horší než vaši březí potkani?
  Navrhujete snad pokusy na lidech? (aby se to lépe sčítalo)

  Pokusy na lidech probíhají, nicméně v článku je na první pohled prezentován výsledek výzkumu na králících jako automaticky aplikovatelný na člověka, což je špatně. I kdyby to nebyl článek určený pro šikorou veřejnost, neměly by se míchat dohromady dvě různé věci, to totiž článku poněkud snižuje kredit. To musím takové zásadní a jasné věci opakovaně vysvětlovat, když už jsou napsány ve vyjádření dr. Elekové?

 • 10. 6. 2013 10:29

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Informace máte celkem přehledně a srozumitelnou formou na :
  http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_31.htm
  Pokud tedy nechcete navštívit tu fakultní knihovnu a přesvědčit se přímo z orig. zdrojů.
  S pozdravem
  VB

 • 10. 6. 2013 13:32

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Na závěr výňatek ze zprávy komise pro bezpečnost vakcín:

  Aluminium adjuvants

  Extract from report of GACVS meeting of 6-7 June 2012, published in the WHO Weekly Epidemiological Record on 27 July 2012

  The GACVS reviewed 2 published papers alleging that aluminium in vaccines is associated with autism spectrum disorders1, 2 and the evidence generated from quantitative risk assessment by a US FDA pharmacokinetic model of aluminium-containing vaccines.

  GACVS considers that these 2 studies1, 2 are seriously flawed. The core argument made in these studies is based on ecological comparisons of aluminium content in vaccines and rates of autism spectrum disorders in several countries. In general, ecological studies cannot be used to assert a causal association because they do not link exposure to outcome in individuals, and only make correlations of exposure and outcomes on population averages. Therefore their value is primarily for hypothesis generation. However, there are additional concerns with those studies that limit any potential value for hypothesis generation. These include: incorrect assumptions about known associations of aluminium with neurological disease, uncertainty of the accuracy of the autism spectrum disorder prevalence rates in different countries, and accuracy of vaccination schedules and resulting calculations of aluminium doses in different countries.

  The GACVS also reviewed the US FDA risk assessment model of aluminium in vaccines. The FDA calculations incorporate the most recently published aluminium risk assessments by adjusting for gastrointestinal absorption and uptake from the site of injection. The FDA analysis indicates that the body burden of aluminium following injections of aluminium-containing vaccines never exceeds safe US regulatory thresholds based on orally ingested aluminium even for low birth-weight infants. GACVS concludes that this comprehensive risk assessment further supports the clinical trial and epidemiological evidence of the safety of aluminium in vaccines. Current research on pharmacokinetics of aluminium in vaccines is ongoing and should be encouraged as a means of further validating and improving this model.

  See No. 41, 1999, pp. 337–338.
  GACVS invited additional experts to present and discuss evidence related to particular topics. These experts included persons affiliated with: Bambino Gesù Hospital, Rome, Italy; Center for Biologics Evaluation and Research (U.S. F.D.A), Rockville MD, USA; John Hopkins Bloomberg School of Public Health, Baltimore MD, USA; Program for Applied Technologies in Health, Seattle, USA; Rochester General Hospital Research Institute, Rochester NY, USA; Shantha Biotechnics Limited, Hyderabad, India; University of California, Los Angeles CA, USA; University of Washington, Seattle WA, USA; Uppsala Monitoring Centre, Uppsala, Sweden.

  Tak tady máte příklad pohledu na nebezpečnost adjuvants ve vakcínách. Bohužel je to pro vás asi jen názor senilních , zkorumpovaných staříků z WHO.
  Pro mne jsou to autority , jejichž názory s důvěrou přijímám.
  VB

 • 10. 6. 2013 16:20

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Nějak jsem přehlédl ten váš zdroj o 0,0029 %
  Odpověď.
  Tady se nám to trochu potvrzuje.
  Na níže ( nebo možná výše ) uvedeném odkazu vakcíny.net
  se uvádí hodnota průniku Al z exp. dávky do mozku 0.003%
  Odpustě mi mojí Baťovskou hodnotu ale rozdíl těch 0.0001% mi nepřipadá tak výrazný ( asi někdo špatně zaokrouhloval ).
  V mých poznámkách mám to co jsem reprezentoval tj. 0.0029%.
  O takové prkotině asi nemá cenu diskutovat.
  Ale vy hýříte procenty až se hory zelenají.A strašíte lidi.
  Bylo by to trochu úsměvné , kdyby to nebylo tak smutné a nebezpečné.
  VB

 • 11. 6. 2013 11:17

  Elisabeth (neregistrovaný)

  Prosím o konkrétní zdroj, z kterého o vylučování Al čerpáte. I ten vyloučený se nějak musí dostat ven, ten se neodpaří... a za jak dlouho se vyloučí? Kam se tedy ten hliník poděje? To, že není v krvi pak ale žedy může naznačovat, že je zadržován v tkáních. Prosím o odkaz na studie o distribuci Al v těle, která Vaše tvrzení potvrdí. Obávám se, že další problém je, že údaje o Al, které uvádíte vy, jsou údaje u dospělé osoby. Ne údaje pro dvouměsíční dítě, u kterého bude průběh jiný, neboť jeho fyziologie a procesy jsou "na jiné úrovni".

 • 14. 6. 2013 22:48

  Blanci (neregistrovaný)

  Cituji: "Nevím zda to víte , ale například z hliníku obsaženého ve vakcíně se vám do oběhu dostane necelých 10% zbytek se vyloučí."

  Dobrý večer,

  nepochopila jsem, jak jste toto myslel. Vezmu injekční stříkačku a aplikuji 1000 gramů hliníku do svalu. Dle Vašich slov se 10% dostane do oběhu, t.j. 100 gramů začne kolovat v krevním oběhu. Co v té době dělá těch zbylých 900 gramů? Formuje se do válečku a vyleze otvorem po vpichu jehly?

  A druhý dotaz: kolik má dvouměsíční kojené dítě "normálního obsahu hliníku" v krvi pro porovnání zvýšení jeho obsahu?

  Předem děkuji za odpověď
  Blanci

 • 15. 6. 2013 0:01

  Mary (neregistrovaný)

  Já nevím, školy nemám, ale viděl někdo někdy injekční stříkačku o objemu zhruba 1 litru, aby se do ní vešel kilogram hliníku? :-))))On by stačil menší objem, když má hliník hustotu 2,7..ale stejně.:-))))Těch zbylých 90% hliníku se nejspíš usadí v játrech, slezině, ledvinách, mozku, pokud nějaký najde, apod.:-)))

 • 2. 6. 2013 14:36

  Autor (neregistrovaný)

  Vážení kolegové,

  do diskusí se tady zapojuje nejméně 5 osob, které evidentně mají odborný náhled problematiky. Já sám osobně bohužel nemám dobře nastudovanou problematiku toxicity adjuvans ve vakcínách a velmi přemýšlím, jak si vůbec mohu dovolit zpracovat takový díl tohoto seriálu, který by určitě neměl chybět.

  Má pracovní verze je zatím taková, že zpracuji úvod tématu a položím 10-15 otázek lidem, kteří o tom zkrátka vědí více než nyní já sám. Nejsem toxikolog, vždy mne zajímala spíše medicínská a právní problematika očkování ve vzájemných souvislostech. Nechtěli byste se mi někdo ozvat a o ty odpovědi se pokusit? Určitě oslovím pana P. Tuhárského, ale chtěl bych ještě 2-3 další kolegy, kteří si umí přebrat klinické studie a používají odborný selský rozum. To bude stačit. Nechtěli byste se mi ozvat? Kontakt na mne je přes redakci.

  Pokud byste měli zájem dejte mi vědět. Ozval bych se s úvodníkem k tématu a s oněmi otázkami. Mohl by to být velmi hezký komparativní článek zpracovaný společnými silami a atypickou formou.

  J. Vavrečka

 • 2. 6. 2013 22:28

  Marketa (neregistrovaný)

  Velmi Vam pane doktore dekuji za toto tema! Po prostudovani mozne literatury tykajici se očkování a po konzultaci u MUDr.Elekove, jsme syna ockovat nedali. Jakakoliv informace k prolomeni zakazu přijmutí neockovance do MS je pro nas velmi cenna.

 • 6. 6. 2013 9:33

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Mám pro vás jednu radu. Zkuste navštívit více lékařů a zeptat se na jejich názor. A zeptejte se na názor rodičů , kterým již děti prošli školkou.
  Moje zkušenosti a zkušenosti mnoha ( zřejmě těch méně šťastných rodičů ) jsou takové , že stačí jedno kýchavé a smrkající dítě ve třídě a během několika dní prská a smrká téměř celá třída. Pak se na čtrnáct dní třída vylidní a všechno začne za chvíli nanovo. Naštěstí se jedná jen o běžné virózy , ale občas se stává, a vím o takových malých epidemiích , že to nejsou jen ty virózy. A pak nastává ten velký problém. A v tom okamžiku si uvědomíte , že riziko spočítané dle epid. studií na papíře je hodně blízko. Ale to už také může být pozdě. Jestli jste životní optimista , můžete se lehce stát obětí svého optimismu , pokud jste pesimistka , můžete být jen mile překvapena. Vyberte si.
  VB

 • 9. 6. 2013 16:11

  EC (neregistrovaný)

  " ale občas se stává, a vím o takových malých epidemiích , že to nejsou jen ty virózy"

  Povezte narovinu - kde, kdy a co. Idealne s nejakym overitelnym zdrojem.

 • 9. 6. 2013 16:12

  EC (neregistrovaný)

  " ale občas se stává, a vím o takových malých epidemiích , že to nejsou jen ty virózy"

  Povezte narovinu - kde, kdy a co. Idealne s nejakym overitelnym zdrojem.

  "A v tom okamžiku si uvědomíte , že riziko spočítané dle epid. studií na papíře je hodně blízko"

  Mluvte narovinu - kolik poskozenych, kde, kdy, na co. Proc je neochranilo to ockovani?

 • 10. 6. 2013 9:31

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Bohužel už nemám přístup k epidatu . Z vlastní osobní zkušenosti jsem se setkal se třemi epidemiemi VHA ve školkách . Je to několik let nazpět a nejsem schopen si pamatovat ani počty nakažených. Pokud máte takový zájem dozvědět se více zkuste kontaktovat vaší krajskou hygienu , snad budou ochotni vám poskytnout info. ( alespoň o počtu očkovaných v ohnisku nákazy , nebo lékařských dohledech ).
  Nezlobte se , ale zas tolik mi na vašem přesvědčení nezáleží , než abych tomu věnoval tak moc času. ( se státními orgány ochr. zdraví přeci jenom není komunikace tak pružná a jednoduchá ). Bude vám muset stačit , že jsem to viděl "Na vlastní oči"
  Když jsme ale u toho , i když očkování proti VHA není povinné vřele ho doporučuji.
  VB

 • 10. 6. 2013 11:56

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Matně si vzpomínám , že v r. 2008 bylo jenom v Praze hlášeno asi osm stovek případů žloutenky typu A.
  To není tak málo a obávám se , že po letošních povodních se opět můžeme dočkat žloutenkového roku.
  VB

 • 11. 6. 2013 0:28

  Seti (neregistrovaný)

  Tak když tady pan kolega vřele očkování proti žloutence (hepatitida A) doporučuje, uvedu taky pár věcí, abych vnesl trochu rovnováhy:

  * u malých dětí "onemocní" (vykazuje příznaky) jen asi 10 % z celkového počtu nakažených
  * prodělaná nákaza (i ta bez příznaků) zaručuje celoživotní imunitu - u očkování nebyla délka účinnosti prokázána, nicméně očkuje se opakovaně po půl roce až roce
  * žloutenka typu A není chronická
  * celková mortalita (úmrtnost) se uvádí cca 0,5 % (3 až 5 lidí z 1000 - hlášení CDC z r. 2006), přičemž přes 70 % se týká lidí starších 49 let; dlužno podotknout, že tato čísla jsou celosvětová a týkají se i zemí 3. světa, kde je léčba žloutenky poněkud problematická; hlášení z r. 2009 ovšem neuvádí žádné úmrtí na žloutenku za posledních 10 let
  * vakcína Havrix obsahuje kromě hliníku (adjuvans) i stopová množství dalších látek, jako formaldehyd (inaktivace viru - agens) nebo 2-fenoxyetanol (etylénglykol - součást nemrznoucích směsí)
  * virus pro vakcínu se kultivuje na lidských buňkách, získaných z plícního tkaniva 14 týdenního plodu po umělém potratu (diploidní buňky MRC-5) - možnost etického dilematu
  * některé ze závažnějších vedlejších příznaků, byť jsou vzácné (příbalový leták): Guillain-Barré syndrom, skleróza multiplex, anorexie, atralgie, myalgie, anafylaktické reakce, hepatitida, angioedém, křeče, encefalopatie, myelitida
  * neexistují žádné dlouhodobé studie co se týče možných chronických onemocnění či postihnutí jako diabetes, astma, ADHD, autismus
  * neexistují žádné studie ohledně vakcinace v inkubační době (inkubační doba je 15 až 30 dní)
  * nebyly vyhodnoceny potenciální karcinogenní nebo mutagenní účinky nebo dopad na plodnost či schopnost reprodukce (příbalový leták)
  * není zaručena reakce na vakcínu

  Nechci nikoho odrazovat a už vůbec si netroufnu někomu očkování vřele doporučit (pokud tedy necestujete někam do zemí 3. světa), uvadím pouze fakta je jen na Vás, jak se rozhodnete.

 • 11. 6. 2013 9:34

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Vážený pane
  Vaše argumenty poněkud zavánějí mírně řečeno populismem.
  Ona dobře podaná polopravda se může tvářit přesvědčivě.
  Na žloutenku A se v našich zemích skutečně neumírá , ale milerád si každý určitě odpustí ji prodělat se všemi komplikacemi. S tou celoživotní imunitou po prodělané nemoci ( i bezpříznakově ) máte také pravdu.
  Ale pokud operujete s informacemi z příbalového letáku , věřte , že je tak psaný jen kvůli lidem jako jste vy , neboť výrobce se tím chrání před nájezdy odpůrců vakcín ( tak tam raději napíše i pouze teoretická rizika ). Kdyby to byla pravda tak bych asi byl první , kdo by z ordinace s hrůzou utekl. Realita je však jiná.
  Co se týká těch stopových látek máte také pravdu . ALE !!! jaksi už neuvádíte ta množství . Možná si uvědomujete , že mnohem větší množství těchto látek přijímá tělo i jinými cestami.(vodou , potravou , vzduchem). Ta množství obsažená ve vakcínách vám rozhodně v krvi hladinu těchto "jedů" nezvednou . Vy si tu svoji hladinku udržujete už jen tím , že dýcháte (pokud tedy nežijete uprostřed Grónska, tam je to o poznání lepší). Chápu , že jako člověk který věří , že nic obsažené v homeopatiku vás vyléčí ,určitě tyto argumenty smetete ze stolu.
  A co se týká těch neexistujících studií napište si do seznamu , že neexistuje studie dopadu vlivu vakcín na plodnost australských klokanů.
  A ke statistikám se nemusíte obracet na CDC a pracně si čísla přepočítávat a překrucovat, ale stačí když zůstanete v našem českém ďolíčku. Přesných informací najdete dostatek
  Očkovat vás samozřejmě bezhlavě nebudu , je už skoro vžitá praxe , že vám nejdříve nabídnu rozbor protilátek, pokud v anamnéze uvedete možné prodělání nemoci .
  Celkem nechápu vaši obhajobu neočkování proti hep. A zrovna v době povodní kdy je to více než na místě.
  Neumím si ani představit vaši rozpolcenost před cestou na dovolenou (např. do centr. Afriky), nechat se očkovat ("otrávit") nebo risknout tu žloutenku???
  Docela mne zajímá , jak by jste se rozhodl?
  VB

 • 11. 6. 2013 9:56

  Realista (neregistrovaný)

  To oteď ale jako o populistovi a servírovači polopravd mluvíte nejspíše o sobě?! Já bych ještě dodal, manipulátorovi přirozenou diskusí. Měl byste ještě skusit negativní sugesci (myslím že jste ostatním dostatečně protivný).

  Ne vážně. Diskuse s vámi je ztráta času. Chápu že to může mít přínos pro očkovací průmysl, případně i pro Vitalii, ale o ostatních lidech pochybuji. Nevím zda jste za "váš přístup" placený, ale zde si užijete (chodí sem lidé podobného ražení jako vy, akorát škoda že tohle téma je nezaujalo na trollování).


  I přes to co jsem uvedl, chci věřit, že jste prostě jen člověk s jiným a neměným názorem (zejména že všechny ostatní musíte přesvědčit přijmout svoji víru, v případě možnosti je i násilím přinutit). Budiž vám tedy popřáno pevné zdraví a málo příložitestí k prosazení vaší vůle (neurčité hodnoty). Ostatním čtenářům nezbývá než doporučit, aby používaly vlastní hlavu a řídili se svým citem a instinkty.

 • 11. 6. 2013 10:30

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Chápu , že vám musím být protivný.
  Ale , jestli si tady chcete všichni přitakávat a utěšovat se navzájem jak jste dobří a poplácávat se po ramenou, tak se uzavřete v bludném kruhu svých názorů.
  Ostatně doufám , že tyto diskuze a články nemají mnoho čtenářů. Pro mne čím méně tím lépe.
  Pokud jsem si všiml , jména se neustále opakují. Když je ta diskuze zbytečná a ostatní to nebere , tak proč reagují a nenechají toho protivu ať se užere?
  P.S.
  Prosím všechny , kteří nahlížejí do této diskuze za tím účelem , aby se dozvěděli něco objektivně užitečného radši odklikejte rychle jinam.
  VB

 • 11. 6. 2013 11:52

  Seti (neregistrovaný)

  Naopak, fungujete zde jako krásná ukázka demagogie nekritických zastánců očkování. Člověk se při čtení diskuse alespoň něco dozví i z druhé strany. Není nad to, když má pak více informací z obou "břehů barikády" a nikoliv jen to, co mu sdělí "oficiální autority".

  Nedoufejte, lidi se o tyto problémy zajímají čím dál tím víc, slýchávám to i u svých známých. Opravdu je načase, aby se z lidí přestali dělat pokusní králici.

 • 11. 6. 2013 11:16

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Mimochodem budete mít alespoň na tři týdny klid odjíždím zítra na dovolenou ( a očkovaný )
  VB

 • 11. 6. 2013 11:44

  Seti (neregistrovaný)

  ...ale milerád si každý určitě odpustí ji prodělat se všemi komplikacemi.
  To už je na uvážení každého, zda si prodělá nemoc, která mu zaručí celoživotní imunitu, nebo zda podstoupí vakcinaci se všemi jejími riziky. Taktně jste asi přehlédl, že se mluví o dětech, u kterých je průběh bez příznaků v cca 90 %.

  Množství látek jsem uváděl stopová. Navíc je jaksi rozdíl mezi tím, když danou látku vdechnete, nebo Vám ji někdo píchne pod kůži.

  Ale pokud operujete s informacemi z příbalového letáku , věřte , že je tak psaný jen kvůli lidem jako jste vy , neboť výrobce se tím chrání před nájezdy odpůrců vakcín
  Doporučuji Vám si projít hlášení VAERS. Ta rizika skutečně existují, nejsou smyšlená. Jeden příklad za všechny: http://www.rulabinsky.com/vaersdb/findfield.php?IDNUMBER=334613

  A co se týká těch neexistujících studií napište si do seznamu , že neexistuje studie dopadu vlivu vakcín na plodnost australských klokanů.
  Oni se australší klikani očkují proti VHA? To jsem teda netušil :-D Tohle je opravdu demagogie jak vyšitá.

  A ke statistikám se nemusíte obracet na CDC a pracně si čísla přepočítávat a překrucovat, ale stačí když zůstanete v našem českém ďolíčku.
  Není třeba nic přepočítávat ani překrucovat. A pokud jde o náš ďolíček, vy víte o nějakém smrtelném případu VHA u nás? Mi se nepodařilo najít nic.

  Na závěr: nic neobhajuji, schválně si tak 10x přečtěte poslední odstavec, kde dokonce uvádím cesty do zemí 3. světa jako podpůrný argument pro očkování.

 • 11. 6. 2013 13:12

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Milý Seti
  Vidím , že vám chybí smysl pro humor a proto asi přestanu používat nadsázku.
  Ti klokani vám měli otevřít oči , aby jste pochopil, že dělat studie na věci, které mají jen vzdálené souvislosti s údajnou nebezpečností vakcín asi opravdu nikdo dělat nebude.
  To už by asi lidstvo do skonání věků nedělalo nic jiného, protože těch případných více či méně relevantních studií by muselo být asi nekonečné množství.
  Nikdo netvrdí , že by v ČR v posledních letech někdo zemřel na žloutenku (zkuste číst pozorně) s tímto faktem souhlasím.
  Co se týká těch světových statistik to už je jiná.
  Právě vzhledem k tomu , že se sem započítávají statistiky rozv. zemí zkreslí se vám například fakt , že výskyt žloutenky A mezi dětmi není v ČR oněch proklamovaných 10% ale celých 30%. ( tak např.)
  VB

 • 11. 6. 2013 17:21

  Seti (neregistrovaný)

  Smysl pro humor mi nechybí, aspoň mi to ještě nikdo neřekl. Naopak bych řekl, že mužská potence je poměrně závažná věc, pokud pro Vás ne, pak ovšem Vaši "ironii" chápu. Formaldehyd nebo hliník lze považovat za silné hormonální disruptory. Když vezmeme v úvahu, že metabolismus přijatého hliníku nebo i stopových množství formadelhydu z vakcín není ani zdaleka věděcky prozkoumán, je podle mého názoru pro takový výzkum pádný důvod. Mimoto byla to opět citace z příbalového letáku.

  Já jsem nepsal o poměru nakažených v dětské a dospělé populaci, tam je to opravdu cca 70:30 ve prospěch dětí. Já psal o dětech, kdy ze 100 nakažených dětí VHA jich symptomy bude vykazovat cca 10.

  Právě proto, aby čísla byla ucelená, nemíchal jsem statistiky z různých zdrojů, ale pouze z CDC, které uvadí celosvětová čísla. Proto jsem tam speciálně toto zdůrazňoval.

 • 11. 6. 2013 17:52

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  S těmi vašimi čísly máte pravdu psal jste zkutečně o voze a já reagoval na kozu . Tímto si sypu popel na hlavu.
  O tom které vlivy vakcín na organismus je relevantní zkoumat bych nechal rozhodnutí na výrobci který je za to odpovědný i před zákonem a kontrolních orgánech.
  Neříkejte mi , že se v té problematice vyznáte lépe , než tým odborníků , kteří na vakcíně léta pracují a další týmy nezávislých supervizorů . Pokud ovšem vyznáváte teorii všeobecného spiknutí , nemůžete jim důvěřovat , to chápu.
  Již jsem vyjádřil svůj názor o tom , že farm. firmy se navzájem hlídají a čekají až někdo udělá chybu , mezi těmito diskutujícími převládá přesvědčení o spiknutí farmaceutů a snaha o cynické vyhlazení lidstva.
  Nezlobte se, ale s tím nesouhlasím.
  VB

 • 11. 6. 2013 23:18

  Seti (neregistrovaný)

  Děkuji za uznání :-)

  Příznivcem všeobecného spiknutí o výhlazení lidstva nejsem, vidím za tím mnohem prozaičtější důvod: peníze. To by byli farmaceuti sami proti sobě :-)

  Víte, moje více než 40-letá životní zkušenost mi říká, že věřit čemukoliv je čiré bláznovství. Vidíme to kolem sebe dnes a denně, od prodejních zájezdů pro důchodce, až po megakorporace jako jsou Merck nebo Monsanto. Moje přání je, aby byli lidé pravdivě a co nejlépe informováni o všech aspektech, tedy přínosech a nebezpečích, co se léčiv (a všeho ostatního) týče. To se bohužel neděje. Prakticky "denně" se dozvídáme o nějakých minimálně kontroverzních závěrech nějakých zaručených studií. Proč třeba klinické zkoušky bezpečnosti u vakcíny na VHA trvaly pouhé 4 dny po aplikaci? Podle mého názoru je to diletantství. Tím nebezpečnější, že se bezprostředně týká lidsého zdraví. Tohle by se prostě stávat nemělo a přesto se to děje.

 • 11. 6. 2013 13:16

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Omlouvám se , ale abych nebyl špatně pochopen.
  Ze 100% nakažených je 30% dětí
  VB

 • 11. 6. 2013 15:47

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Milý Seti přečetl jste si vůbec znění tohoto vašeho příkladu z VAERS . Nechci být škodolibý , ale ten člověk zemřel z neznámých příčin a úmrtí bylo jen dáno do časové souvislosti s očkováním. No jestli je pro vás toto důkaz pak vám stačí skutečně málo.
  VB
  P.S. pokud mne přejede auto až půjdu z ordinace po očkování určitě za to může ta vakcína.
  (zase jsem si neodpustil tu nadsázku)

 • 11. 6. 2013 17:39

  Seti (neregistrovaný)

  Ano, vím, že souvislost nebyla prokázána, to je bohužel běžná praxe, že se hlášené případy uvádějí jako nesouvisející s vakcinací.

  Neberu to jako přímý důkaz, ale minimálně jako varovný signál. Je potřeba to spolu s dalšími fakty vzít v úvahu při rozhodování o vakcinaci.

 • 22. 6. 2013 23:28

  Anett (neregistrovaný)

  V niektorych pripadoch by to ani nemusela byt az taka "nadsazka"... Napr.: Zoberte si ludi, ktori "vdaka" ockovaniu dostali narkolepsiu. Ak sa im prve priznaky narkolepsie objavili prave v case, ked prechadzali cez cestu alebo soferovali auto, tak co bola teda vlastne prava pricina ich umrtia? Skutocne "autonehoda" ? Alebo je za ich smrt zodpovedna vakcina? Oficialne je pricina smrti uplne jasna a samozrejme nikto nema ani potrebu to nejako hlbsie skumat a takato suvislost nikoho ani nenapadne... Avsak z tohto uhla pohladu Váš akoze " absurdny" priklad trosku pokrivkava...

 • 11. 6. 2013 11:46

  Elisabeth (neregistrovaný)

  Prosím, už jste byl upozorněn a přijde mi, že to nechcete vidět, ale toxicita látky dosti záleží na formě a cestě, jakou se vám do těla dostane. Když bych vzala v úvahu například NaOH (teď nemluvím o složkách vakcíny, ale obecně o nějaké chemikálii). Je velký rozdíl, co se vám stane, když si ho rozpuštěný vylijete na kůži nebo když ho vypijete nebo byste ho spolykal v pevném stavu. A co by se stalo, když byste si ho aplikoval injekčně, to věru nevím. Dle mého nelze vše generalizovat stylem "množství obsažená ve vakcínách vám v krvi hladinu jedů nezvednou". Když si vylejete na ruku louh, taky se vám jeho hladina v krvi asi neprojeví, ale paseku to může na povrchu nadělat docela velikou (a když včas nezasáhnete, tak vás to luxusně poleptá). Ono totiž nejde jen o hladinu v krvi, jde o lokální poškození, či narušení procesů. A k tomu, abychom věrohodně rozhodli, zda jsou adjuvans ve vakcínách skutečně bezpečné, je na můj vkus málo dat.
  A co se týče očkování jako takového, je veliký rozdíl, jestli očkujete malé dvouměsíční mimino a dvacetiletého člověka. A i mezi 20ti letými jsou rozdíly. Možná jste jiný, ale bohužel většina lékařů má s individuálním problémem u malých dětí problém. Přitom vzala-li bych by vaše námitky na šíření nemocní v dětském kolektivu jako relevantní, tak jak ohrozím školkový kolektiv tím, že moje dítě začnou očkovat třeba až v roce života a ne ve dvou měsících?
  Nemyslím si, že všichni, kteří nesouhlasí s aktuálním očkovacím kalendářem, jsou fanatici, kteří očkování a priori odmítají.

 • 11. 6. 2013 14:00

  Taky skoro doktor (neregistrovaný)

  Milá Elisabeth
  Chápu co tím chcete říci , není třeba tak sáhodlouhého vysvětlování.
  Pokusím se vám sehnat materiály o cestách hliníku v lidském těle . Ale sama uvidíte , že v těch pro nás nejzajímavějších místech ( např. mechanismus ukládání AL v tkáních ) se dozvíte jen o teoriích , ale na potvrzené důkazy si asi budeme muset chvíli počkat.
  Všude je přesně popsané , kde, kolik ,za jak dlouho atd. Chybí ale "JAKÝM ZPŮSOBEM". Zmiňuji záměrně jenom ten hliník , protože i tak je to nezkutečně obsáhlé téma a tahat do toho další látky by bylo na úkor přehlednosti.
  Ale až za ty tři neděle. Teď už musím končit a tradá na dovolenou
  VB

 • 22. 6. 2013 23:37

  Anett (neregistrovaný)

  Odporucam pozriet si vYsledky studie Khan z 2013 a studie o neurotoxicite hlinika prof. Shawa-a a L. Tomljenovic- ich tím po tom, co videli odumieranie neuronov sa odmieta ockovat aj svoje deti...nechceli rypat do ockovania, nie su to ziadni fanatici, ale vlastné vysledky vyskumu v laboratoriu ich presvedcili...

 • 24. 6. 2013 10:12

  Zuzka (neregistrovaný)

  Mám částečně neočkovaného syna v MŠ. Ani jsem nečekala, že to projde, ale paní doktorka napsala do přihlášky - z důvodu časté nemocnosti dosud neočkován.... a bylo to. Ještě že jsem se nemusela zabývat výše uvedenými argumenty.

  S očkováním mám samé skvělé zkušenosti u dcerky.
  -zánět ledvin bezprostředně po očkování proti žloutence A
  -febrilní křeče s bezvědomím a dušením po trivivacu - 5 dní na JIP
  -černý kašel u tříletého očkovaného dítěte - dost težký průběh

 • 24. 6. 2013 11:38

  Autor (neregistrovaný)

  Zuzko,

  mohl bych poprosit na Vás kontakt? Když se ozvete redakci přepošlou mi jej. Zajímalo by mne si prověřit, zda ty postvakcinační reakce u Vašich dětí byly oficiálně nahlášeny nebo ne? Také by mne zajímaly ty detaily, pokud Vám to nevadí.

  Jinak se mi velmi líbila i ta Vaše předchozí reakce na tu žloutenku. Ano - očkujeme miminka před hepatitidou B, aby ji jednou nedostali, až z nich budou feťáci. :-) Je to ajko výzva rodičům aby snadnoa pohdlně chránili vakcínou své děti před sebou samými a před svým lidským selháním jako rodičů - když neselhat v tomto ohledu je zkrátka moc pracné a náročné.

  Někdo má ale názor, že Vaše miminko by mělo být očkováno, aby z něk jednou nebyl třeba žloutenkový vrchní...

  To je realita očkování proti HVB.

 • 5. 8. 2013 12:56

  Luci (neregistrovaný)

  Vaše články ráda pročítám a snažím se pomocí nich a dalších dostupných informací dopátrat se k tomu, jak se postavit k otázce očkování u sebe i svých blízkých. Za to vám tedy děkuji.
  Ovšem dnes jsem se dostala k tomuto vašemu článku a hned v úvodu jsem se zasekla nad výpisem povinných očkování. Nejsem odborník z oboru zdravotnictví, ale počítám, že dětská mozková obrna jako neinfekční onemocnění se vznikem zejména v období těhotenství mezi nimi nebude :) Chápu, že když má člověk plnou hlavu důležitých informací a snaží se je převézt do srozumitelné formy bez ztráty obsahu, může se takováto "nepatrná" chyba stát. Přeju vám (a zejména nám čtenářům), ať je takovýchto nedopatření co nejméně.

 • 5. 8. 2013 14:06

  Autor (neregistrovaný)

  No vidíte.

  Co k tomu dodat? Dětská mozková obrna je skutečně pojem vyhrazený pro poporodní asfyxie dítěte a odborně se nepoužívá ve vztahu k poliomyelitidě. Zde se používá ve vztahu k nemoci jen "dětská obrna" a postižená je zde samozřejmě především šedá hmota míchy.

  Musím se přiznat že jsem více než touto chybou na své straně překvapen tím, že tuto nepozornost textu okamžitě nenapadli někteří automatičtí odpůrci článků?

  To je skutečně nabídka na smeč. Sám si v takovém případě většinou rád "bouchnu".

  Takže děkuji za opravu. Z neznalosti to skutečně nevzniká, ale půspbí to poté dost hrůzostrašně...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).