Hlavní navigace

Září – měsíc prevence se ZP M-A

[Tisková zpráva] V celkem 25 českých městech se v průběhu září lidé dozvědí, jak jsou na tom se zdravím.

Sdílet

Dny zdraví organizuje Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, Českým červeným křížem či s organizací Zdravá Vysočina. ZP M-A tak navazuje na své dlouhodobé působení v oblasti prevence cílené na děti i dospělé.

Čtěte také: Nejsou testy cukru v krvi v supermarketech jen zábava pro seniory?

Pokud si chcete změřit cukr v krvi, nemusíte ani k doktorovi. Stačí když zajdete do supermarketu a postavíte se do fronty u stánku, kde vám cukr v krvi zdarma změří. Má takové testování „na ulici“ vůbec smysl, anebo je to jen tahání peněz ze státní kasy.

Na Dnech zdraví se ZP M-Asi zájemci mohou nechat změřit tuk, tlak, cholesterol, BMI, ale také s odborníky individuálně konzultovat svou životosprávu. Odborníci poradí, jaké změny životního stylu právě jejich zdraví nejvíce prospějí a jaké jsou pro ně vhodné pohybové aktivity. Také otázce správné výživy bude ponechán dostatečný prostor. Příznivci zdravého životního stylu se dozví kromě hodnot potravin, také informace o tom, kolik energie tělo spálí při různých činnostech.

Dny zdraví se konají například ve městech Kladno, Rakovník, Děčín, Chomutov, Beroun, Čáslav, Kutná Hora, Plzeň, Benešov a v řadě dalších měst.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).