Hlavní navigace

Tipy na tripy: Užijte si podzim s vůní dálek

[Tisková zpráva] British Airways přicházejí s exkluzivní nabídkou dálkových destinací za skvělou cenu!

Sdílet

Vždy jste toužili poznat vzdálené krajiny a místa? Probudit se ráno v energií sršícím New Yorku nebo pocítit na vlastní kůži atmosféru orientu v Hong Kongu? Na podzim se vaše sny mohou stát skutečností. Společnost British Airways totiž připravila časově omezenou výhodnou cenovou nabídku na své lety do dálkových destinací po celém světě. Jelikož ceny letenek do těchto míst budou na skutečném minimu, mohou si nyní výlet za hranice všedních dnů dopřát mnozí ti, kdo by dříve kvůli ceně váhali. Navíc, v nabídce je i vzdálená a úžasná Sydney. Konečně si tak můžete splnit svůj sen a strávit vánoce úplně jinak – s koktejlem na pláži nebo na surfu mezi vlnami Pacifiku.

Nabídka se vztahuje na celkem 24 vybraných destinací s odletem do 31. března 2011 a 9 destinací v Austrálii a na Novém Zélandu s odletem mezi 1. listopadem 2010 až 31. březnem 2011. Letenky za speciální cenu budou v prodeji od 19. srpna do 2. září. Neváhejte a zarezervujte si svůj let nyní na www.ba.com.

Seriál: Dovolená s psychologem

Na téma dovolených byla popsána halda papíru včetně toho virtuálního. Když bychom všechny ty rady hodili do hrnce a zamíchali, vyjde nám dovolená pejska a kočičky. Nechutnala by nikomu. Dá se vůbec ohledně dovolené něco obecně doporučit? V našem malém dovolenkovém seriálu odpovídá zkušený poradenský psychlog Petr Hroch.

My vám přinášíme z nabízených destinací malou ochutnávku:

Malá Čína ve velkém New Yorku  

Socha Svobody, Empire State Building nebo Time Square – to jsou atrakce, které při návštěvě New Yorku rozhodně nevynecháte. Často se však zapomíná na jedno velmi zajímavé a zcela unikátní místo – China Town na Manhattanu. Jde přitom o velmi působivou čtvrť, která rozhodně stojí za vidění. Věděli jste například, že právě v New Yorku žije nejvíc Číňanů mimo samotnou Čínu? Na poměrně malém území China Townu, čítajícím necelých 5 bloků budov, žije asi 150 tisíc obyvatel čínského původu. Přesné číslo však není známo, jelikož spousta z nich zde pobývá ilegálně. Zdejší čínské město vzniklo už v roce 1870. Vstoupíte do něj obří bránou a už za ní na vás dýchne neuvěřitelná atmosféra, kterou nezažijete nikde na světě. Najdete tu tisíce obchodů a ještě více restaurací nabízejících vynikající čínské jídlo, které je zde také neskutečně levné. Vybírejte ovšem pečlivě, ne všechny pokrmy jsou uzpůsobeny našim chutím. Navíc, západní hygienické standardy jsou také mnohdy problém.

Newyorský China Town si rozhodně nenechte ujít. Na podzim se do New Yorku dostanete levně a výhodně. Společnost British Airways nabízí zpáteční letenky z Prahy od 12.682 Kč. Neváhejte proto a využijte této jedinečné příležitosti.

Letos na podzim frčí Philadelphie!

Říkáte si, že na podzimní nákupy jedině do New Yorku? Omyl, na východním pobřeží USA je mnoho jiných míst, kde si nakoupíte stejně tak dobře, a mnohdy mnohem levněji než v legendárním NYC. Jedním z takových měst je Philadelphia, která je ostatně od New Yorku vzdálena pouhých 150 km. Právě zde se nachází největší nákupní centrum východního pobřeží Spojených států – Franklin Mills Mall. Rezervujte si zde na nákupy pro jistotu celý den. Pokud by vás však nakupování omrzelo, nezoufejte. Ve Philadephii se dá dělat spousta jiných věcí. Zajděte si například do historického centra, kde nesmíte minout Independent Hall. Tam byla v roce 1776 podepsaná Deklarace nezávislosti. Sportovní fanoušci by měli rozhodně navštívit zdejší Sport Complex Park, kde se nachází dvě moderní sportovní haly, jeden obří fotbalový stadion (kapacita 75.000 fanoušků) a jeden baseballový. Vydejte se třeba na zápas legendárních Eagles. Je to neobyčejný zážitek.

Do Philadelphie se nyní můžete podívat i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy (přestoupíte jen jednou v Londýně) momentálně pořídíte od 12.782 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Vychutnejte si krásy podzimního Bostonu

Plánujete na podzim romantický výlet? Vydejte se  s námi do Bostonu – jednoho z nejkrásnějších amerických měst. Okouzlí vás evropská atmosféra a rozmanitá  architektura v kombinaci s moderními americkými prvky. Na své si zde přijdou také milovníci umění, nákupní maniaci, ale i ti, co touží po vzdělání. Nachází se zde 14 univerzit. Mnohé z nich patří ke světovým špičkám, například Harvard. Ten leží v obci Cambridge, která je od centra Bostonu vzdálena asi 20 minut jízdy metrem (mimochodem, nejstarším v USA). Harvard si rozhodně nenechte ujít. Projděte si všechny katedry a koleje, zdejší nádhernou knihovnu a obrovská knihkupectví. A třeba si zde rovnou podejte přihlášku! Tady se totiž musí studovat jedna báseň!

Do Bostonu se nyní můžete podívat i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy (přestoupíte jen jednou v Londýně) momentálně pořídíte od 12.782 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Po stopách beatniků do nejsvobodnějšího města světa!

San Francisco. Bezesporu nejliberálnější město USA plné překvapivě strmých, kopcovitých bulvárů, přátelských obyvatel a divoké historie. Jeho atmosféru si zamiloval spisovatel Jack London, který v San Franciscu tvořil a žil desítky let. I dnes do usměvavého města na západním pobřeží stále proudí davy nových obyvatel, kteří touží prožít část jeho neobyčejné minulosti. San Francisco bylo v 50. Letech minulého století inspirací a domovem beatníků, v 60. letech jeho kouzlo objevilo hnutí hippies. Právě zde proběhlo slavné „léto lásky“ v roce 1966. Po stopách beatníků se můžete vydat, když navštívíte ulici Columbus Avenue ve čtvrti North Beach. Divoké místo plné barů, kaváren a klubů dýchá beatnickou historií. Za návštěvu stojí první knihkupectví v USA prodávající oblíbené paperbacky City Lights Bookstore, které  bylo otevřeno v roce 1953. Mezi jeho vlastníky patřil i básník Lawrence Ferlinghetti a v dobách beatníků se stalo centrem americké literatury. Po literárních zážitcích si můžete jít oddychnout do baru Vesuvio’s, který najdete hned vedle. V tomto baru hledali své múzy Dylan Thomas nebo Jack Kerouac.

Do San Francisca se nyní můžete podívat i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy momentálně pořídíte od 14.880 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Oslavte narozeniny v Hong Kongu ve stylu dlouhých nudlí!

Hong Kong je skutečné město mrakodrapů. Je jich tu kolem neuvěřitelných osmi tisíc! Nejvyšší z nich byl dostaven letos. K půl kilometrové výšce mu schází pouhých 10 metrů, má 108 pater a zařadil se na žebříček jako 4. nejvyšší na světě. Většina mrakodrapů v Hong Kongu je využívána jako kancelářské nebo obytné prostory, ale v některých najdete také hotely, nákupní centra a restaurace. Při návštěvě Hong Kongu se alespoň v jednom určitě zastavte na skleničku a užijte si parádní výhled. Pokud svoji cestu načasujete zrovna na své narozeniny, nezapomeňte si ke slavnostní večeři objednat co nejdelší nudle. Podle zdejší tradice lidé věří, že je to požehnání dlouhého života. Vyhněte se ale párty se soukromým ohňostrojem, protože ty jsou v Hong Kongu ilegální, stejně jako plivání.

Do Hong Kongu se nyní nejvýhodněji dostanete se společností British Airways. Díky ní se i skutečně vzdálené exotické destinace stávají dostupnými pro široský okruh cestovatelů. Posuďte sami – zpáteční letenku z Prahy do Hong Kongu se společností British Airways nyní pořídíte za neuvěřitelných 15.345 Kč.

Pamatujete na Dallas?

Pamatujete si na nejúspěšnější seriál všech dob, který po celém světě běžel v 80. letech a k nám se dostal o jednu dekádu později? Vzpomínáte na rodinu Ewingů a jejich nádherné sídlo ležící u největšího texaského města Dallas? Možná i pro vás bude překvapením, že ranč Southfork skutečně existuje a navštívit jej můžete i vy. Ranč je otevřen skoro každý den v roce, vyjma některých amerických svátků. Můžete se zúčastnit exkurze, kde si oživíte nejnapínavější chvilky seriálu. Uvidíte například rodokmen rodiny, Lucyiny svatební šaty nebo zbraň, kterou byl postřelen J.R. Při prohlídce ranče se seznámíte s jeho historií a průvodce Vám prozradí i pár zajímavých historek z natáčení. Pokud vás přepadne hlad, občerstvení najdete ve stánku Miss Ellie a suvenýry nakoupíte v tematických kioscích.

Do Dallasu se dostanete přes Londýn s leteckou společností British Airways, která pro vás na podzim připravila speciální ceny zpátečních letenek z Prahy do Dallasu. Nyní je pořídíte za neuvěřitelných 14.980 Kč. Neváhejte, akční nabídka je totiž časově omezená.

Bombaj – hektické město s příchutí orientu

Chystáte se do Indie a nevíte, které místo navštívit dřív? Při cestě do indické metropole Bombaj si rozhodně nenechte ujít obří místní trhy. Najdete na nich nepřeberné množství všeho, na co si jen vzpomenete: od ručně vyráběných bot a šál až po orientální koberce. Pro místní zručné obyvatele není například problém ušít vám šaty na míru za méně než 24 hodin. Budou přitom z vysoce kvalitního materiálu, precizně ušité a za úžasnou cenu. Úchvatný je také místní trh s květinami. Každé ráno na něj přivážejí květiny ke koupi, které jsou určené hlavně pro náboženské účely. Vůně květinového trhu je přímo omamná. Za návštěvu určitě stojí i trhy s ovocem a zeleninou. Najdete zde mnoho plodů, které u nás běžně k dostání nejsou, a ochutnáte něco zcela nového. Na trzích se nebojte smlouvat, můžete tak ušetřit až polovinu ceny. Bombaj je jedno z nejlidnatějších a nejrušnějších měst na světě, takže pokud zatoužíte po troše samoty, vydejte se za brány města na rozlehlé pláže, kde v odpoledních hodinách narazíte maximálně na krásné plameňáky.

Do Bombaje se dostanete přes Londýn s leteckou společností British Airways, která pro vás na podzim připravila speciální ceny zpátečních letenek z Prahy do Bombaje. Nyní je pořídíte za neuvěřitelných 14.213 Kč. Neváhejte, akční nabídka je totiž časově omezená.

Do Los Angeles na MTV Video Music Awards

Los Angeles je město, ve kterém se rozhodně nebudete nudit. Najdete zde vše, na co si vzpomenete, ať už rádi nakupujete, sportujete, fascinuje vás kultura nebo dáváte přednost relaxování u moře. Zpestřením výletu může být setkání s některou z hereckých či pěveckých hvězd, pro které je Los Angeles domovem. Pokud chcete mít jistotu, že zahlédnete slavnou ikonu stříbrného plátna nebo Váš hudební idol, pak se do Los Angeles určitě vypravte 12. září. Ve 20 hodin místního času totiž vypukne ve zdejším Nokia Theatre již XXVII. ročník předávání cen Video Music Awards pořádané hudební stanicí MTV. Tento galavečer je prestižní událostí, kterou si žádná celebrita nenechá ujít. Město se tak bude hvězdami jen hemžit. Po stopách hvězd se můžete vydat, pokud vyrazíte na Hollywood Boulevard, kde se projdete po vyhlášeném „chodníku slávy“, nebo se zúčastníte exkurzí, které Vás zavedou přímo na místa, kde celebrity bydlí.

S hvězdami se nyní můžete setkat i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy do Los Angeles momentálně pořídíte od 14.880 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Sportovní ráj ve Washingtonu

Hlavní město Spojených států Washington je místem, kde na návštěvníky dýchá historie sálající z mnoha budov, kterými prošly americké dějiny. Bílý dům, Kapitol, hřbitov Arlington, památníky války ve Vietnamu, to vše jsou dominanty, které prostě musíte vidět, pokud do Washingtonu zavítáte. Málokdo už ale ví, že Washington je i městem profesionálního sportu. Když se vydáte na procházku do China Town, přímo v jejím centru potkáte slavnou Verizon Center, kde se můžete přidat mezi desetitisíce fanoušků NHL a hokejového klubu Washington Capitals nebo basketbalových Wizzards, kteří patří mezi významné kluby legendární NBA. Samotná exkurze po stadionu je více než zajímavá a účast na zápase je potom zážitkem, na který se nezapomíná. Washington se může pochlubit týmem z nejvyšší basketbalové ligy (Nationals), na nejvyšší úrovni se zde hraje i „náš“ fotbal, který zastupuje tým D. C. United nebo v USA velmi populární americký fotbal (Washington Redskins). Tak si nenechte ujít atmosféru velkých sportovních utkání!

Zafandit a prohlédnout si sportovní svatostánky Washingtonu můžete nyní i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy do Washingtonu momentálně pořídíte od 12.682 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Letní podzim v Miami

Nemáte rádi podzim? Také vás přepadají chmury jen při pomyšlení na deštivé a sychravé počasí, které nás po létě pokaždé čeká? Tak leťte za sluncem! Floridské Miami je ideálním místem na zažehnání podzimních nálad. Představte si říjen na prosluněné pláži na březích Atlantiku, kde zapomenete na blížící se zimu. Teploty v Miami se na podzim pohybují kolem krásných 28 °C, takže se spolehlivě zahřejete. Miami je město plné života. Jeho klubová scéna se vyrovná slavné Ibize. Můžete tančit ve městě i na slavné Miami Beach, stačí si vybrat, jestli máte zrovna náladu na kubánské rytmy nebo dáte přednost veselému discu. Nabídka kulturních zážitků je obrovská, na své si přijdou milovníci museí, opery, ale i sportu. Pokud na vás bude ruchu příliš, vyberte si jeden z překrásných parků, kde můžete relaxovat a sbírat síly na další den. Miami je prostě ideálním místem pro bezstarostnou dovolenou plnou zábavy.

Užít si život na miamských plážích můžete i vy. Společnost British Airways připravila na podzim speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy do Miami momentálně pořídíte od 13.482 Kč. Ovšem pospěšte si, nabídka je časově omezená!

Vánoce na pláži

Co takhle naplánovat oslavy nejkrásnějších svátků v roce na pláži uprostřed prosluněného léta? Přesně takhle totiž vypadá prosinec v australském hlavním městě Sydney. Průměrné teploty se pohybují na příjemných třiceti stupních, takže kabáty a čepice klidně nechte doma. Štědrý den můžete strávit na pláži, užívat si sluníčka nebo si zkusit jaké to je surfovat na vlnách. Na večeři zajděte do některé z restaurací s terasou a výhledem na moře. V Austrálii je ale zvykem uspořádat štědrovečerní večeři i na pláži nebo v parcích, kterých je Sydney plné. Pochutnávat si budete na vynikajících mořských plodech, které spolehlivě nahradí našeho tradičního kapra, obvyklá je i drůbež a velké množství dezertů. Na první svátek vánoční si zajděte do slavné Sydney Opera House. Budova opery je zážitkem sama o sobě, takže byste ji rozhodně neměli vynechat. Sydney je město plné originální architektury i ideálním místem pro milovníky kultury. Tak neváhejte a prožijte vánoční svátky jinak!

Štědrovečerní večeři na pláži u protinožců si můžete dát i vy. Společnost British Airways připravila na zimu speciální cenovou nabídku. Zpáteční letenku z Prahy do Sydney momentálně pořídíte od 26.936 Kč.

Kompletní výčet destinací, které nyní můžete s British Airways navštívit za speciální cenu: Atlanta, Boston, Dallas, Denver, Houston, Los Angeles, Miami, New York, Philadelphia, Phoenix, San Francisco, Washington, Peking, Hong Kong Nairobi, Cape Town, Johannesburg, Accra, Bangalore, Dillí, Hyderabad, Madrás, Bombaj, Dubaj, Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide, Auckland, Christchurch, Wellington, Queenstown.

Speciální ceny nabízí British Airways pro tři cestovní třídy – World Traveller (ekonomická), World Traveller Plus (vyšší ekonomická třída) a Club World (business třída). Ceny uvedené výše se vztahují na letenky do ekonomické třídy World Traveller.

O British Airways

Letecká společnost British Airways (BA)je jednou z největších mezinárodních aerolinek, která každý rok přepraví přibližně 36 miliónů cestujících. Domovem společnosti je největší evropské letiště – Londýn Heathrow – odkud BA operuje své lety do řady evropských a světových destinací. Létá se však také s letiště Gatwick a London City.  Ve své flotile má British Airways 240 letadel.

British Airways je jedním ze zakládajících partnerů aliance oneworld, která vznikla v únoru 1999. Síť linek British Airways pokrývá přibližně 150 destinací v 75 zemích, celá síť aliance oneworld potom pokrývá 645 destinací ve139 zemích světa. Pro lety British Airways je na letišti Heathrow nově vyhrazen Terminál 5, který byl slavnostně otevřen britskou královnou v roce 2008. Nový terminál umožňuje rychlé a pohodlné cestování do celého světa.

Na trase Praha – Londýn Heathrow Terminál 5 bude podle letního letového řádu společnost British Airways provozovat čtyři lety denně, a to v 8:00, 12:15, 14:55 a 18:45. Trasa Londýn – Praha je pasažérům dostupná v 7:55, 11:05, 14:55 a 18:35. Nově mohou cestující využít leteckého spojení do Las Vegas, kam létá společnost British Airways denně, či do mexického Cancunu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).