Hlavní navigace

Rošty pro klidný spánek

[Tisková zpráva] (TEMPUR) Vybrali jste si kvalitní ortopedickou matraci, ale stále se neprobouzíte odpočatí? Pak věnujte pozornost i svému roštu. Ten je druhou nejdůležitější součástí vašeho lůžka, protože ovlivňuje ortopedické vlastnosti samotné matrace. TEMPUR vám představuje jedinečné rošty, které zajišťují vysoký komfort spánku.

Doba čtení: 2 minuty

Rošty TEMPUR byly vyvinuty tak, aby maximálně rozložily zatížení těla. Plocha roštu je vytvořena z velkého počtu pružných a flexibilních talířovitých prvků, které nejsou vzájemně propojeny. Talíře jsou uspořádány v deseti řadách a jsou rozděleny do pěti zón s odlišným stupněm tuhosti, kterému odpovídá i barevné odlišení. Stupeň tuhosti je vždy přizpůsoben té části těla, kterou rošt podpírá. Pro zónu hlavy a zónu nohou je zvolen vysoký stupeň tuhosti, kratší pružení a tmavě šedé barevné zvýraznění; světle šedá oblast ramen poskytuje jemnější oporu a mírnější pružnost. Oblast beder poskytuje normální tuhost a červeně odlišená část umožňuje variabilní nastavení vyššího stupně tuhosti jednotlivých talířů pomocí přídavných vložek. Ty se doporučují i pro zpevnění okraje roštu, pokud sedáváte na okraji lůžka.

Čtěte téma: Dopřáváte si poledního šlofíčka? Koledujete si o problémy 

Na spánek přes den nejsme vůbec stavěni a ten, kdo si ho dopřává, zadělává si na vážné problémy se spánkem. Platí to i o šlofíčku po nedělním obědě. 

Rošty můžete buď uložit do variabilního rámu postele, nebo využít přídavné nohy, díky nimž může být rošt využit jako volně stojící postel. V tomto případě je vhodný i držák matrace, který zabraňuje jejímu posunu.

Rošty TEMPUR jsou nabízeny ve 4 variantách provedení s nosností do 120 kg. Tempur STATIC je pevná verze těchto jedinečných roštů. Manuální polohování v oblasti hlavy a nohou nabízí rošt TEMPUR MANUAL. V kolekci TEMPUR najdete i polohovatelné motorové rošty na dálkové ovládání ve dvojí variantě: TEMPUR FLEX se dvěma motory a TEMPUR SUPERFLEX se čtyřmi motory. Tyto rošty nabízí individuální nastavení každé polohovatelné části, vynikající podporu a pohodlí při polohování.

Čtěte také: Spíte nazí, nebo v pyžamu?

Svoje tělo neobalují žádným pyžamem, ale jen peřinou. A tvrdí: Nic lepšího a zdravějšího není. Je to pravda? Je vůbec spaní bez prádla hygienické? A mají naháči lepší sexuální život než ti v pyžamech?

Čtyřmotorový rošt umožňuje navíc připevnění masážní jednotky do oblasti zad a nohou, která zmírňuje napětí svalů, stimuluje a podporuje krevní oběh a přináší pocit celkové relaxace.

Více informací na www.tempur.cz