Hlavní navigace

Pro čerstvé kapry do Tesca až do 24. 12.

[Tisková zpráva] (Tesco Stores ČR a.s.) K dostání budou u 94 prodejen až do 14 hodin na Štědrý den. –

Sdílet

Zákazníci mohou od pátku 17. prosince vyrazit k obchodům Tesco pro kapra na vánoční stůl. Kapři budou k dostání u 94 prodejen a přijít si pro něj mohou i na poslední chvíli na Štědrý den. Kapři hrají na štědrovečerním menu Čechů stále prim, přesto si lidé o Vánocích rádi připraví i druhou rybu – nejčastěji lososa. 

„K dostání bude kapr první třída do 2,5 kilogramu a kapr výběr nad 2,5 kilogramu. Ceny v každém městě nastavíme tak, aby byly konkurenceschop­né,“ říká manažerka oddělení čerstvých potravin Tesco Katarína Navrátilová. Čerstvého kapra z  kvalitních českých chovů Rybářství Chlumec nad Cidlinou a Rybníkářství Pohořelice si budou moci zákazníci koupit u 67 hypermarketů, 23 supermarketů a čtyř obchodních domů po celém Česku. To je o dvaadvacet prodejních míst více než vloni. Obchody jsou přímo zásobovány z jednotlivých sádek, které jsou rozmístěné po celé republice.

Zákazníci kapry u obchodů Tesco pořídí denně od 17. prosince, a to od 8 do 20 hodin. Poslední tři dny před Vánoci, tj. od 21. do 23. prosince, bude prodej u velkých hypermarketů ještě o hodinu prodloužen do 21 hodin. Na Štědrý den vyloví rybáři zájemcům kapra z kádě až do 14 hodin. Zákazníci si mohou nechat kapra na místě usmrtit. Uvnitř hypermarketů, ve kterých prodej živých ryb probíhá celoročně, si mohou lidé samozřejmě kapra zakoupit i před Vánocemi a mohou si říci i o jeho vykuchání. Uvnitř obchodu zákazníci koupí také kapry porcované, a to jak filety s kůží i bez kůže či půlky.

Prodej ryb a jejich všeobecná obliba každoročně vzrůstá, což je dáno zejména jejich cenovou dostupností. Na Vánoce si navíc lidé rádi přilepší a ke kaprovi si pořídí i jinou rybu. Největší zájem je o lososa a sladkovodní ryby, jako jsou tolstolobik, pstruh nebo pangasius.

www.itesco.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).