Hlavní navigace

Posledních pět Pohádek pro zlobílky je na světě

[Tisková zpráva] (Český rozhlas) Pohádková nadílka na Webíku

Sdílet

Celkem 16 pohádek najdete v zábavném webovém projektu Českého rozhlasu Pohádky pro zlobílky. Pohádky můžete poslouchat nebo číst a přitom si hrát se zlobivou holkou nebo zlobivým klukem, brnkat na střeše na piáno, chytit protivného pavouka, veselého motýla nebo v rouře neposednou myš. Podívejte se na internetové stránky Českého rozhlasu pro děti webik.rozhlas.cz.

Pohádky pro zlobílky vyprávějí o nejrůznějších denních lapáliích, do kterých se dostávají malí zlobiví hrdinové pohádek – holčička a chlapeček. Jsou doplněny zábavnou interaktivní kreslenou  animací.

Redaktorka Webíku Českého rozhlasu, Lenka Kupková dodává: „Oproti klasické pohádkové knížce nebo rozhlasovému vysílání si děti mohou Pohádky pro zlobílky poslechnout i přečíst a zároveň si na Webíku pohrát s obrázky. Děti se tak zabaví, ale i poučí z neplech malých nezbedů. K jednotlivým příběhům se také mohou kdykoliv vrátit. Zlobílci jim z internetových stránek webik.rozhlas.cz nikam neutečou.“

Pohádky pro zlobílky vznikaly ve třech fázích, vždy bylo postupně zveřejňováno několik nových pohádek. Nyní už je série kompletní.   

Pohádky napsala Martina Drijverová, ilustrovala Bára Buchalová a namluvil Petr Rajchert.  Počítačovou animaci a Flash připravil Aleš Vavřík, hudbu složil Josef Kačírek. O další zvukové efekty se postaral Jiří Litoš, o produkci pak Lenka Kupková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).