Hlavní navigace

Nebudu pozitivní HIV

[Tisková zpráva] Studenti z Ústeckého kraje se v příštích dnech dozvědí o největších mýtech kolem ženské a mužské sexuality.

Sdílet

VZP připravila již podruhé podzimní osvětovou kampaň „Nebudu pozitivní HIV!“. Jedná se o sérii besed a přednášek, které se zabývají prevencí rizik přenosu viru HIV. Kampaň vyvrcholí prvního prosince na Světový den boje proti onemocnění AIDS na náměstích  všech okresních měst Ústeckého kraje. V roce 2009 se do projektu zapojilo okolo 5 000 mladých lidí z celého kraje.

Součástí informačního a zdravotně-preventivního projektu jsou besedy na základních, středních a vysokých školách s HIV pozitivními lektory z Domu světla a setkání s předním odborníkem na sexualitu MUDr. Radimem Uzlem.

Katalog nemocí: AIDS a infekce HIV

VZP navštíví s první etapou tato města:

Pro veřejnost přístupné besedy MUDr. Radima Uzla

datum

začátek besedy

město

místo

12. 10. 2010

13.30 hodin

Děčín

Kino Sněžník

13. 10. 2010

9 hodin

Ústí nad Labem

Dům kultury

14. 10. 2010

9 hodin

Litoměřice

Kino Máj

15. 10. 2010

9 hodin

Louny

Vrchlického divadlo

V rámci projektu se ve VŠ Baru v Jateční ulici v Ústí nad Labem uskuteční 12. října od 19 hodin neformální setkání se sexuologem Uzlem s hudební produkcí, kam budou mít všichni příchozí vstup zdarma a navíc si budou moci zasoutěžit o hodnotné ceny.

„VZP se podruhé rozhodla podpořit boj proti tomuto infekčnímu onemocnění, a to i proto, že v  Ústeckém kraji je k srpnu letošního roku 76 nakažených osob“, uvedl MUDr. Petr Veselský, ředitel Krajské pobočky VZP ČR pro Ústecký kraj, a dodal: „Léčba jednoho HIV pozitivního člověka stojí pojišťovnu v průměru 53 tisíc korun měsíčně.“  

Od počátku roku 2010 bylo zjištěno 126 nových HIV pozitivních případů. Celkový počet HIV pozitivních v ČR dosáhl 1 470 osob. Nejvíce HIV pozitivních připadá na Prahu, Středočeský, Jihočeský a Ústecký kraj. Naopak nejméně HIV pozitivních je hlášeno na Vysočině a v Pardubickém kra­ji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).