Hlavní navigace

Nákupem brýlí na internetu ušetříte

[Tisková zpráva] Nákup dioptrických brýlí přes internet již není ani u nás žádnou novinkou. Stále více lidí dává přednost nakupování z pohodlí domova a tento trend se nevyhýbá ani oční optice.

Sdílet

Například kontaktní čočky se prodávají přes internet již zcela běžně a v posledních dvou letech si přes web můžete objednat dokonce i své dioptrické brýle. Přestože mnoho lidí má z nákupu brýlí „na dálku“ obavy, cenová výhoda je natolik lákavá, že to nakonec vyzkouší. Na co je však potřeba dat si pozor? Jsou to zejména údaje o dioptriích z vašeho předpisu na brýle. Bez správně zadaných údajů samozřejmě nelze brýle vyrobit.

Ceny u internetových prodejců se liší od těch kamenných v řádech desítek procent. Nižších cen dosahují zejména nižšími náklady – jak materiálními, tak personálními. Pokud internetový obchod nakupuje zboží přímo u výrobců, je schopný se dostat na o mnoho nižší nákupní ceny při stejné kvalitě než jednotlivé oční optiky.

Čtěte téma: Nepodceňujte výběr slunečních brýlí

Jak zvolit sluneční brýle, když opravdu chci, aby plnily svoji původní funkci – tedy ochranu očí před slunečními paprsky?

Stejně jako i u ostatních věcí, které si kupujeme přes internet, i nákup brýlí skýtá určité nevýhody. Je to zejména osobní přístup, který se přes internet nedá nahradit, i když většina internetových obchodů má svá zákaznická centra. Je to také nemožnost si zboží před nákupem vyzkoušet. Tato nevýhoda je u některých internetových prodejců alespoň částečně nahrazena možností vyzkoušet si brýle přímo na obrazovce vašeho počítače. Na webové stránky vložíte jednoduše svou fotografii a potom si na ni můžete virtuálně brýle nasazovat. Dokonce můžete výslednou fotografii s brýlemi odeslat do poradny vizážistovi, který vám zdarma poradí. I s takovými službami se můžete dnes již na internetu setkat. 

Čtěte téma: Proměňte samy sebe online!

Už se vám někdy stalo, že jste po návštěvě kadeřníka plakaly? Pokud už nechcete nic riskovat, zkuste si před návštěvou salónu nejprve „změnit účes“ online. Zdarma!

Co ale s brýlemi, pokud vám nebudou dobře sedět? Podle občanského zákoníku máte možnost do 14 dnů zboží z jakéhokoliv internetového obchodu vrátit bez udání důvodu. Stejný zákon se tedy vztahuje i na dioptrické brýle. Tedy brýle jednoduše poslat zpět a vyžadovat vrácení zaplacené částky.

Asi bychom nedoporučovali nakupovat přes web značkové obruby s multifokálními čočkami za 20 tisíc. Obyčejné brýle na blízko nebo na dálku podle vašeho předpisu však můžete pořídit včetně čoček i za méně než 900 Kč. I na takových brýlích však ušetříte až několik tisícikorun.

Zdroj: bryle-domu.cz

Čtěte téma: Laserová operace očí na vlastní kůži

Červené oči, které štípou, rozšířené žilky, záněty, tak to se mnou vypadalo pár týdnů před laserovou operací očí. Až jsem se jednoho dne rozhodla objednat na předoperační vyšetření …

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).