Hlavní navigace

Letní festivalová škola pro děti

[Tisková zpráva] Letní Letňák nabídne dětem ve věku 6 až 15 let možnost kreativně strávit volný prázdninový časv rámci renomovaného festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.

Sdílet

Letní festivalová škola pro děti LETNÍ LETŇÁK

v rámci festivalu Letní Letná, 18.-31. 8. 2010

Pod vedením zkušených a kvalitních lektorů a pod dohledem profesionálního pedagogického dozoru je pro děti připraven pestrý program – výroba loutek a masek, malování, zpívání, žonglování.

Naučené dovednosti děti využijí v závěrečném divadelním představení, které společně nacvičí. Program zpestří workshopy a procházky pořádané Národní galerií a návštěvy dětských divadelních představení festivalu Letní Letná.

Letní letňák poskytne dětem příjemný a aktivně strávený čas a rodičům pomůže vyřešit otázku, jak zabavit děti o prázdninách. Festival i škola se konají v inspirativním prostředí Letenských sadů, přinášející pocit volnosti uprostřed hlavního města.

Co tedy vám a vašim dětem nabízíme?

Výtvarně-divadelní škola

vede Bela Schenková a ANPU

Bela Schenková patří mezi zkušené autorky a herečky. Kromě založení vlastního divadla ANPU, jež pravidelně vystupuje v Česku i v zahraničí ve vlastním šapitó, dlouhodobě spolupracovala také s Divadlem bratří Formanů a dále s Divadlem Minor či francouzskou společností Voliere Dromesco (představení La Baraque – Bouda).

Bela Schenková a divadlo ANPU povedou dílny na téma Noemova archa. V nich si děti připraví jednoduché masky a loutky se zvířecí tematikou, naučí se je ovládat a připraví s nimi společné divadelní představení pro rodiče i širší veřejnost.    

Cirkusová škola

vede CIRQUEON – asociace pro současný cirkus

Mezi hlavní cíle CIRQUEONU, člena mezinárodní sítě Circostrada Network, patří rozvoj cirkusových dovedností mládeže a podpora projektů nové cirkusové vlny. Cirqueon nabídne dílny, které příznivě rozvíjejí motoriku dětí a učí je koncentraci:

– základy žonglování s míčky, kuželkami, talíři

– základy akrobacie – pohybová průprava od kotoulu až po stojku

– balanční cvičení – jízda na jednokolkách, balanční cvičení, trenažér chůze na laně, balanckoule, rolabola a další zábavné hračky na trénink rovnováhy

Hlasohled dětem – nad letnou létají ptáci a prozpěvují si. zkusíme to taky?

vede Blanka Laurychová

Projekt Hlasohled již šestým rokem pořádá hlasové workshopy pro širokou veřejnost pod vedením zahraničních i českých lektorů. Organizuje také konference na téma Hlas v kulturách světa.

Hudební dílna zkušené hudebnice a sbormistryně Blanky Laurychové nabídne dětem písničky a společné muzicírování vedené hravou a zábavnou formou. Blanka Laurychová, zakladatelka Laurychova divadla, se věnuje hudební pedagogické činnosti, rozvíjí Českou Orffovu školu a pracuje s hudebními nástroji z celého světa (agáve, djembe, darbuka, maracas atp.). Mimo jiné spolupracovala také s Petrem Niklem a sborem Lakomé Barky.

Národní galerie – dílny a tematické procházky

vede Lektorské oddělení NG

Lektorské oddělení NG, které pracuje s veřejností po celý rok, nabídne workshop Velká pozorování (prostřednictvím prohlížení portrétů se děti naučí všímat si detailů na sobě i ostatních) a Příběh čáry (práce s výtvarnou linií, vytvoření společné velkoformátové kresby). 

Místo konání:

Letenské sady a speciální šapitó pro Letní letňák 

Maximální kapacita:

30 dětí

Časový rozvrh dne:

7. 30 – 8 h: předání dětí do festivalové školy Letní letňák

8 – 9 h: procházka

9 – 12 h: workshopy

12 – 13 h: oběd (zajišťuje festival)

13 – 17 h: workshopy

Co s sebou

Sportovní oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí včetně náhradního. K dispozici jsou úložné skříňky. V případě deštivého počasí je nezbytná pláštěnka, holínky a pokrývka hlavy.

Jak je to s jídlem

Letní letňák poskytne chutný oběd každému dítěti a pitný režim v průběhu dne. Svačinu na celý den si děti musí přinést sami.

Jak je to s dozorem

Kromě lektorů bude neustále přítomen zdravotnický a pedagogický dozor.

Cena:

Základní sazba: 550,– Kč / den / dítě.

Dlouhodobější účast dítěte je zvýhodněna:

Cena za 7 dní je 3 650,– Kč, 8. a 9. den je za 520,– Kč / den.

Cena za 10 dní je 5 000,– Kč, 11. až 13. den jsou za 500,– Kč /den.

Cena za celých 14 dní je 6 500,– Kč.

Cena zahrnuje program, oběd včetně pitného režimu, vstupy na představení, vstupy do Národní galerie, pracovní materiály, potřeby a pomůcky.

Platba:

Z důvodu omezené kapacity a nezbytnosti vytvořit přesný harmonogram dnů v dostatečném předstihu je vyžadována platba předem. Zaplacení kurzovného je považováno za závazné přihlášení.

Pro rezervaci místa posílejte přihlášky na emailovou dresu: hana.kubackova@let­niletna.cz. Kurzovné zašlete až po potvrzení přihlášky. Detaily k platbě jsou uvedeny v Přihlášce.

Na Vaše dotazy ráda odpoví:

Hana Kubáčková, hana.kubackova@let­niletna.cz, gsm: 602 59 06 99 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).