Hlavní navigace

I v Praze mohou děti na tábor do přírody

[Tisková zpráva] Dětský klub Šárynka inspirovaný lesními mateřskými školami pořádá v druhé půlce srpna příměstské tábory pro děti v předškolním i raném školním věku.

Sdílet

Uskuteční se dva pětidenní tábory, na každý den je připraven program od 8 do 15 hodin. Děti stráví zábavné dny v přírodě, na zahradě Ekocentra Šárynka nebo v přilehlém údolí Šáreckého potoka. Pro větší děti je připravena celotáborová hra inspirovaná příběhy lesních lidí. Pro menší děti krátké hry, výlety s lupou a dalekohledem nebo například výtvarné a rukodělné dílny. 

Příměstský tábor pro děti 3 – 6 let: 16. – 20. 8. 2010 vždy 8:00 – 15:00 hodin

Příměstský tábor pro děti 6 – 12 let  23. 8. – 27. 8. 2010 vždy 8:00 – 15:00 hodin

Tábor je vhodný pro všechny děti v daném věku, včetně těch se sníženou imunitou a náchylností k alergiím. Pravidelný pohyb v přírodě učí děti správně dýchat, posilovat rovnoměrně celé tělo a lépe odolávat běžným onemocněním. Příroda se pro ně stává přirozeným a bezpečným domácím prostředím. Posiluje jejich sebejistotu, psychickou stabilitu i motorické schopnosti, učí je vnímat své okolí v souvislostech.

Pro rodiče, kteří hledají alternativu ke klasickým mateřským školám, je příměstský tábor Šárynky ideální příležitostí, jak vyzkoušet „lesní školku“. Dětský klub Šárynka má za sebou první rok své existence a podle dosavadních zkušeností můžeme říci, že děti jsou z celodenního pobytu venku nadšené, baví je hrát si s přírodninami, poznávat je a zároveň se z nich učit. Díky tomu jsme v novém školním roce rozšířili nabídku o více variant docházky a nabízíme i navazující odpolední aktivity neboli kroužky,“ podotýká vedoucí Dětského klubu Šárynka Johana Passerin.

Čtěte téma: Lesní školky – suchý záchod, voda v barelech a na malou do křoví

Ministerstvo školství povolí od září jednu zkušební lesní mateřskou školku, ve které se děti celý rok pohybují pouze venku. Má to ale určitá úskalí, o kterých se příliš nemluví. 

Hra pro větší děti je zaměřena na ochranu a poznávání přírody. Vychází z příběhu stromových lidí z knihy Tobiáse Lolnesse Život ve větvích, kteří musí hájit svůj domov. Program obou táborů je postavený na principech lesních mateřských škol a jejich hlavní myšlence trávit s dětmi co nejvíce času venku, bez zdí a plotů a za každého počasí. Hlavní inspirací pro náplň programu je neustále měnící se příroda a to co nabízí. Pedagogické zaměření Šárynky je přirozeně ekovýchovné, využívá principy waldorfské a Montessori pedagogiky a prvky z eurytmie, jógy, dramaterapie a arteterapie.

Kapacita každého z táborů je 15 dětí. Cena 2 600,– zahrnuje pedagogickou práci s dětmi, stravu (dvě svačiny, oběd), pitný režim, výtvarný a rukodělný materiál. Příměstský tábor zajišťují dva pedagogičtí pracovníci. Zázemí je zajištěno v jurtě Ekocentra Šárynka. Přihlášky je možné vyplnit a další informace najdete na webových stránkách www.sarynka.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).