Hlavní navigace

Inkontinence není menstruace

[Tisková zpráva] (Moliklub.cz) Inkontinence neboli samovolný únik moči se sice nevyhýbá ani mužům, mnohem častěji však postihuje ženy. Výsledky lékařských studií tvrdí, že opakované problémy s udržením moči má podle výzkumů České společnosti podpory zdraví až 22 % žen ve věku nad 60 let.

Sdílet

Bohužel jen zlomek z nich se rozhodne problém včas řešit. Může za to stud a mýtus, že se jedná pouze o záležitost starších žen, a že to ke stáří patří. Pravým důvodem je ale odlišnost stavby pánve a obecně slabší svaly pánevního dna, které po menopauze ještě více ochabují. Samovolný únik moči se však nevyhýbá ani podstatně mladším ženám. Na vině může být např. prodělaná infekce močových cest, hormonální stav či životní styl.

Většina žen má zábrany o úniku moči mluvit a raději volí zdánlivě nejjednodušší řešení, a sice klasické menstruační vložky. Ty jsou ovšem svojí strukturou zcela nevhodné a nedostatečné. Neumějí pohltit potřebné množství tekutin ani eliminovat zápach. Nemohou proto přinést dostatečný komfort a jistotu, což bývá důvodem stranění se společnosti a prohlubování zábran inkontinenci otevřeně přiznat i svému lékaři.

K tématu: Posi­lování pánevního dna: Opravdu víte, jaké svaly zapojit?

Víte jak zpevnit pánevní dno? A jste si jistá, že to ví vaše lektorka pilates? Pokud cvičíte špatně, váš stav se může dokonce zhoršit! A pozor, posilovat by měli i muži.

Mnohem spolehlivější, diskrétnější a přitom velmi snadno dostupné jsou vložky MoliMed Ultra Micro a MoliMed Mini určené speciálně pro lehký stupeň inkontinence. Nejenom, že mají oproti menstruačním vložkám až 5× vyšší absorpční schopnost, ale také účinně neutralizují zápach. Navíc jsou pohodlné, prodyšné a na povrchu zůstávají stále suché. Nyní jsou k dostání v novém, praktickém a nenápadném balení ve vybraných lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za výhodnou cenu 39,90 Kč (MoliMed Ultra Micro, 10 kusů vložek) resp. 47,50 Kč (MoliMed Mini, 7 kusů vložek).

Jak na inkontinenci? Nenápadně!

Nové, praktické a diskrétní balení vložek MoliMed Ultra Micro a MoliMed Mini je ideální pro nenápadné řešení lehké inkontinence. Tyto speciální vložky mají při stejné velikosti a srovnatelné ceně oproti klasickým menstruačním vložkám až pětkrát vyšší absorpční schopnost a ještě účinně neutralizují zápach. Navíc jsou prodyšné a velmi pohodlné. Poskytují proto mnohem spolehlivější, komfortnější a opravdu velice diskrétní ochranu. K dostání od 39,90 Kč za balení (10 kusů vložek MoliMed Ultra Micro).

Pro aktivní osoby představují nejvhodnější volbu inovované natahovací kalhotky MoliCare Mobile. Nejenom že vypadají jako běžné spodní prádlo, ale také se tak oblékají a nosí. Obavy z toho, že pomůcka bude viditelná na první pohled, jsou proto zcela zbytečné.

Čtěte téma: Čuráte do bazénu?

Plavání a močová inkontinence mají jedno společné – týkají se velké skupiny lidí. Jaké možnosti má člověk, který občas neudrží moč, ale chce chodit do veřejného bazénu?

„Důležitou předností natahovacích kalhotek je jejich tvar, díky kterému dokonale padnou a nekloužou. Nový tvar a větší množství lycra vláken zajišťují, že se kalhotky MoliCare Mobile přizpůsobí každé postavě a neomezují v pohybu. Jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže.“ upřesňuje Ing. Věra Husáková, brand manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

Spolehlivou absorpci natahovacích kalhotek MoliCare Mobile zajišťuje třívrstvé savé jádro společně s vylepšenými postranními pásky. Dostatečná absorpční kapacita je měřítkem každé inkontinenční pomůcky, nicméně nejenom ta určuje jejich kvalitu. Lidé trpící inkontinencí vyhledávají pomůcky, které neutralizují zápach. Vzhledem k přítomnosti aktivních molekul, které působí proti zápachu, MoliCare Mobile eliminují i tento nepříjemný doprovodný jev. Jemný materiál navíc zajišťuje pohodlné nošení a velmi důležitou prodyšnost.

MoliCare Mobile jsou dodávány ve třech variantách – klasické, light a super – rozdělených podle savosti. Jsou zastoupeny ve všech velikostech (od XS až po XL) pro obvod boků 45 až 170 cm. Balení po 14 kusech lze bezplatně získat v případě předepsání lékařem. Ve volném prodeji jsou dostupné od 350 korun v lékárnách a výdejnách zdravotnických potřeb.

Natahovací kalhotky MoliCare Mobile pomáhají vrátit osoby trpící inkontinencí zpátky do běžného života a zajistit jim kvalitní a aktivní život.

Máte zkušenosti s močovou inkontinencí? Diskutujte v databázi nemocí.

V případě jakýchkoliv dotazů si pacienti mohou nechat anonymně poradit na bezplatné telefonní lince 800 100 150 nebo na internetových stránkách Moliklub (www.moliklub­.cz). Zde si také mohou zdarma objednat vzorky natahovacích kalhotek MoliCare Mobile k vyzkoušení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).