Hlavní navigace

dTest: nebezpečné trekingové kolo Mount Machine Country

[Tisková zpráva] Časopis dTest upozorňuje na nebezpečný výrobek – trekingové kolo Mount Machine – Country, který na trh dodává firma KOVL s.r.o., Praha. K jeho koupi může lákat zejména příznivá cena, necelých čtyři tisíce korun. Nejzávažnějším zjištěným nedostatkem jízdního kola je selhání brzdové soustavy.

Sdílet

Časopis dTest zakoupil trekingové kolo Mount Machine – Country v řetězci Interspar. Již přímo na prodejně bylo zjevné, že výrobek nesplňuje požadavek normy ČSN EN 14764:2006, neboť jeho zadní kolo nebylo vybaveno ochranným krytem drátů. „Kryt chrání dráty před poškozením, pokud by došlo k nesprávnému přeřazení, a zároveň předchází možnému zablokování zadního kola,“ uvádí Ida Rozová, šéfredaktorka časopisu dTest. 


Připravili jsme pro cyklisty:

Desatero cyklistiky

Typy kol – kupujeme nové / Aby kolo nezrezivělo… / Co je důležité pro jízdu / Oblečení na kolo aneb O počasí / Přepravujeme kolo: vlakem, autem, lanovkou / Co s sebou na výlet / Mapy a navigace / Doplňování energie, něco o zdraví / Kde jezdit v Česku?

Cyklostezky

50 vyzkoušených tras. Přidejte vaši oblíbenou!

Cykloservisy

Přes 200 servisů po celé ČR, najděte si ten nejvhodnější.


Při zkouškách zaměřených na bezpečnost jízdního kola navíc došlo k selhání jeho brzdové soustavy. Prasklo plastové „tělo“ držáku páky přední brzdy. Na vině je s největší pravděpodobností jak materiál, tak i konstrukce brzdy. 

Další zjištěný nedostatek jde s největší pravděpodobností na vrub prodejny, jejíž pracovník jízdní kolo smontoval. Mělo obráceně namontované pedály – levý v pravé klice, pravý v klice levé. Následkem neodborné montáže bylo poškození závitů na pedálech a v klikách středového složení. „I naprostému laikovi při pokusu o montáž prohozených pedálů dojde, že asi něco není v pořádku. Pokud se šroubují obráceně, tedy přes závit, jde to strašně těžko,“ dodává Ida Rozová. 

Časopis dTest podává podnět České obchodní inspekci, aby se jím zjištěným nebezpečným výrobkem, který může cyklisty ohrozit, zabývala.

Informace o nebezpečném trekingovém kole přináší časopis dTest 10/2010, podrobné informace jsou přístupné také na www.dtest.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).