Hlavní navigace

Dětský zámek ochrání děti před nevhodným obsahem

[Tisková zpráva] Praha 12. května 2009 – Společnost T-Mobile zprovoznila službu “Dětský zámek”, která zdarma blokuje nevhodný obsah v mobilním telefonu. Cílem je dát rodičům do ruky nástroj, který jejich dětem omezí přístup k nevhodnému obsahu například s erotickou tématikou či násilím.

Sdílet

“Zprovoznění Dětského zámku je dalším krokem v našem úsilí o co nejvyšší ochranu dětí při používání mobilu. Tuto snahu považujeme za zcela zásadní součást programu společenské odpovědnosti," vysvětluje Jitka Chocová, manažerka CSR společnosti T-Mobile.

 Díky této službě je možné zamezit z konkrétní SIM karty přístup ke službám či obsahu, které jsou nevhodné pro děti a mladistvé do 18 let. Dětský zámek funguje pro SIM všech operátorů v ČR, je aktivní i v roamingu a kromě blokování obsahu jsou u daného čísla zablokovány také tzv. Premium SMS (např. erotický chat) a na dané číslo nebudou zasílány ani nevhodné propagační SMS/MMS.

 Nastavení Dětského zámku je jednoduché, lze jej provést prostřednictvím infolinky, zasláním SMS, přes samoobslužný internetový portál Můj T-Mobile, nebo přímo na značkové prodejně T-Mobile. SIM ostatních operátorů lze blokovat pouze na značkové prodejně. Bez znalosti hesla dítě nemá možnost zabezpečení zrušit.

Dětský zámek však není jediným způsobem, jak se T-Mobile snaží chránit děti při používání mobilního telefonu, mj. se také aktivně účastní osvěty mezi dětmi, která podporuje jejich znalost možných rizik spojených s mobilem. Jako příklad můžeme uvést letošní iniciativu „jaXmobilem bezpečně“ (www.jaxmobilem­.cz), kterou společnost T-Mobile spustila ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu a projektem Saferinternet.cz. Kromě toho je T-Mobile členem pracovní skupiny „Safer Mobile for Children“ v Asociaci provozovatelů mobilních sítí. Zástupci skupiny Deutsche Telekom, jejíž je T-Mobile součástí, se navíc aktivně účastní celoevropských iniciativ INSAFE a INHOPE.

Vedle Dětského zámku nabízí T-Mobile rodičům také služby Můj limit, Moje přečerpané jednotky a Moje útrata, které umožňují mít útratu dětí za mobilní služby pod kontrolou. „V nejbližší době zavedeme další aktivní opatření, které pomůže zvýšit bezpečí dětí. Jde o blokování přístupu zákazníků T-Mobile k internetovým stránkám s nelegálním obsahem (konkrétně ke stránkám s dětskou pornografií) na základě databáze britské Internet Watch Foundation,“ uzavírá Jitka Chocová. 

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. Od svého založení klade důraz na kvalitu nabízených služeb a vynikající péči o své zákazníky. K 31. březnu 2009 společnost obsluhovala  5,4 milionu zákazníků.

T-Mobile je operátorem veřejné mobilní komunikační sítě ve standardu GSM 900 MHz a 1800 MHz a zároveň je oprávněn provozovat síť UMTS. Tuto technologii třetí generace spustil jako první v České republice dne 19. října 2005 pod názvem Internet 4G.

T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.

Kontakty pro novináře:

Martina Kemrová                                                                                                              Jitka Pajurková

Senior manažerka firemní komunikace                                                                      Vedoucí týmu externí komunikace

T-Mobile Czech Republic a.s.                                                                                        T-Mobile Czech Republic a.s

martina.kemrova@t-mobile.cz                                                                                      jitka.pajurkova@t-mobile.cz

Tel.: 603 601 150                                                                                                             Tel: 603 601 154

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).