Hlavní navigace

Češi na valentýnských dárcích šetří

[Tisková zpráva] (Intensity) Za valentýnské dárky nejvíce utrácejí Maďaři, erotické dárky jsou nejzajímavější pro Poláky a Češi zamilovaný svátek Svatého Valentýna nijak zvlášť neprožívají.

Sdílet

Vyplývá to z výzkumu nákupní galerie Aukro.cz v České republice a zahraničních servisech na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Mezi nejoblíbenější valentýnské dárky patří dámské oblečení, šperky, bižuterie a spodní prádlo.

Češi jsou ve střední Evropě překvapivě největšími šetřílky, jako jediní například dávají přednost bižuterii před šperky,“ říká David Vychytil, provozní ředitel nákupní galerie Aukro.cz, a dodává: „Podle dárků se zdá, že nejromantičtějšími jsou Maďaři, kteří kupují typicky romantické dárky, jako jsou květiny, plyšoví medvědi nebo parfémy a vydávají za ně největší částky.“

Nejvíc utrácí Maďaři

Maďaři za valentýnské pozornosti utratí v průměru až 530 korun, naproti tomu Češi utratí přibližně 230 korun, Poláci 370 korun a Slováci téměř 440 korun

Zajímavostí je, že v konzervativním Polsku patří mezi nejoblíbenější dárky z kategorie Erotika,“ říká David Vychytil z nákupní galerie Aukro.cz a dodává: „V Polsku zřídili v rámci této kategorie speciální Valentýnskou nabídku, která obsahuje přes tisíc položek.“ Velmi oblíbené jsou v Polsku také erotické hry, jejichž nabídka je šestkrát větší než na českém Aukro.cz. „Naproti tomu na Slovensku ani v Maďarsku není kategorie Erotika vůbec zavedená,“ uzavírá Vychytil.

Hitem jsou lázně pro dva

V letošním roce došlo mezi českými, slovenskými i maďarskými uživateli k nárůstu zájmu o wellness a romantické pobyty a dárkové poukázky.

Například v Maďarsku se stal loňským valentýnským hitem wellness víkend nabízený se slevou 50 procent, letos bude proto připravena podobná nabídka,“ říká David Vychytil z Aukro.cz. Průměrná cena wellness pobytu na českém Aukro.cz je 3 700 Kč. „Největší zájem o valentýnské pobyty je mezi mladší generací, a to hlavně o last minute nabídky,“ doplňuje Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se na wellness pobyty specializuje.

Podle dat portálu objednávají valentýnské pobytové balíčky nejčastěji muži těsně před 14. únorem, kteří shánějí dárek na poslední chvíli. Mezi nejoblíbenější destinace na valentýnský víkend patří Mariánské Lázně, Poděbrady a Františkovy Lázně. Častými cíli jsou ale i moderní wellness hotely v celé České republice, které nemusejí být v tradičních lázeňských oblastech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).