Hlavní navigace

Ať žije alkohol

[Tisková zpráva] Alkohol sám o sobě není nepřítel, nezabíjí naše blízké a nepoškozuje lidské zdraví. Alkohol nemůže za osobní tragédie či úmrtí na silnicích, která mu jsou běžně přisuzována. Viníkem je pouze člověk, nerozumný konzument, který je zodpovědný za nadměrné pití a následné nepřístojné chování.

Sdílet

"Alkohol může sehrát v našem životě i velmi pozitivní roli. Můžeme ho považovat za dobrého přítele a blahodárný lék. Jeho vlídná tvář však bývá často opomíjena či zatajována,“ říká PhDr. Václav Budinský, autor knihy Ať žije alkohol aneb přítel a lék, která právě nyní vychází.

Publikace Václava Budinského, který se již tři desetiletí věnuje problematice společensky akceptovaných drog, chce ukázat pozitivní roli alkoholu v životě člověka, nastínit jeho společenské, kulturní, zdravotní, psychologické, sociologické i ekonomické funkce, představit ho jako historický fenomén, který již tisíce let doprovází člověka.

„Nezaujímejme k alkoholu negativní vztah, nebojujme proti němu, ale využijme ho ke svému prospěchu a pomáhejme těm, kteří jeho zneužíváním škodí sobě či jiným,“ nabádá Václav Budinský ve své knize Ať žije alkohol, která chce formovat kladný, ale současně také velmi odpovědný přístup k užívání alkoholických nápojů a tím odstranit či alespoň  minimalizovat jejich zneužívání a s ním spojené negativní důsledky.

Knihu „ Ať žije alkohol aneb přítel a lék“ vydává Nakladatelství Lucie. Její cena činí 240 Kč a je k dostání v běžné síti knihkupectví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).