Hlavní navigace

Asertivita v partnerství

[Tisková zpráva] Nakladatelství Grada informuje o knižní novince Asertivita v partnerství

Sdílet

Tato publikace je určena všem lidem, kteří se trápí partnerskými problémy a konflikty, pokládají je za zbytečné a chtějí se jich zbavit. První část je věnována typickým problémovým typům manželství, a je ilustrována názornými příklady. Ve druhé části jsou partnerské problémy analyzovány na základě myšlenkových, postojových a komunikačních vzorců partnerů. Manželský pár si v této části může  objevit a analyzovat podrobnou mapu vlastních problémů. Porozumění tomu, co se s člověkem během partnerských problémů děje, je pak důležitým předpokladem pro změnu stavu.

Ve třetí části jsou uvedeny nejdůležitější přístupy ke změně situace – práce s negativními myšlenkami a postoji, postupný nácvik partnerské asertivity a společné plánování budoucnosti. Text je ilustrován  řadou příkladů a proložen množstvím cvičení určených k postupnému překonávání partnerských komunikačních problémů. Knížka obsahuje řadu příběhů párů s manželskými problémy a způsoby, jak se jim je podařilo odstranit.

Čtěte téma:  Nejvyšší čas se rozvést

Informace o autorovi:

MUDr. Praško Ján, CSc.
Autor je psychiatrem, psychoterapeutem a od roku 1994 vysokoškolským asistentem na 3. lékařské fakultě UK. Je zaměřen hlavně na léčbu úzkostných poruch a depresí. Má rozsáhlou vědeckou publikační činnost. Je členem řady profesních organizacích.

Více informací: Grada.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).