Hlavní navigace

Advent se dá strávit i na procházce noční botanicku zahradou

[Tisková zpráva] (Botanická zahrada) Chcete-li strávit poslední adventní týden s dětmi netradičně, určitě zamiřte na noční procházku botanickou zahradou. Ježíšek se totiž zastavil i tady.

Sdílet

 

Ještě než přijde Ježíšek s dárky, můžete si sami se svými blízkými udělat radost a zajít do večerních tropů. Zaručeně zapomenete na mráz venku.

Botanická zahrada v Troji totiž pořádá ve svém skleníku Fata Morgana každý pátek až do 25. února večerní procházky tropy. začátek je v 19 hodin a je nutná rezervace míst předem na telefonu 603 582 191 (Eva Vítová).

„O procházky unikátní setmělou expozicí o rozloze 1750 metrů čtverečních, plnou zvuků a divočiny je velký zájem; kapacita je omezena na maximálně 20 lidí ve skupině, poslední skupina vychází v 19:45,“ vysvětluje mluvčí botanické zahrady Marcela Uhlíková.

Děti vezměte i na výstavu vánočních dárků

Jen během tří pátečních večerů už prošlo Fatou Morganou téměř 500 milovníků tropických rostlin. Vstupné je pro dospělé 150 korun na osobu. Studenti a děti do patnácti let platí polovinu. Děti do pěti let mají procházku zdarma.

A kdyby ti nejmenší toužili přeci jen po něčem vánočnějším, můžete je vzít na výstavu vánočních dárků do druhé botanické zahrady, která sídlí v Praze v ulici Na Slupi. Otevřená je až do druhého ledna denně od 10 do 17 hodin, včetně Štědrého dne či Silvestra.   

Děti tu mohou obdivovat miniaturní panáčky a pimprlátka, kolotoče, zvířátka a spoustu roztomilých příšerek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).