Hlavní navigace

Seriál Poporodní deprese - fenomén, o kterém se u nás příliš nemluví

Alespoň přechodné změny nálad a smutek po porodu se týkají většiny žen. Krátkodobý stav může vyústit v dlouhé a vleklé potíže, které kromě žen ovlivní chod celých rodin a v neposlední řadě jejich dětí.

Poporodní deprese je téma, kterému se detailně věnujeme v novém seriálu, protože má zatím velmi malý prostor jak v médiích, tak bohužel i mezi samotnými odborníky. Důsledkem je spousta mýtů - třeba těch, které na ženu hledí jako na „automaticky vybavenou” počátky mateřství zvládnout díky hormonům. Anebo naopak obecný strachu z toho, že půjde-li se žena někomu svěřit, zavřou ji hned do ústavu s diagnózou psychické poruchy.

Velké téma poporodní deprese otvírá na odborné úrovni konference Duše mámy konaná 8. 10. 2020. Server Vitalia.cz přináší postupně veškerá fakta a čísla o duševních potížích žen v České republice, rozhovory s odborníky, kteří se tematice věnují, i přímé zkušenosti a reportáž z místa, kde už se ženy s podobnými problémy naštěstí mohou scházet. Pomůžeme v orientaci v problému i s otázkou, co, jak a kdy odlišit a kam se obrátit pro pomoc.

Poporodní deprese je téma, o kterém je třeba mluvit více, a Vitalia.cz k tomu chce přispět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).