Hlavní navigace

Seriál Domácí škola masáží

Praktické návody, jak se masírováním zbavit bolestivých zad a dalších partií těla.

Masírujte se doma: Indická masáž hlavy

Stačí jen, když vám někdo dlouho myje vlasy a vy se tetelíte blahem. Masáž hlavy je jednou z nejpříjemnějších masáží, při které se nejvíce relaxuje. Indická technika stará více než tisíc let nás dokáže zbavit napětí a bolesti. Doma ji můžete vyzkoušet i vy.

10. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Masírujte se doma: Masáž nohou a rukou

Masáže, i od laika, jsou čas od času potřeba a mohou být velice příjemné a užitečné. Nejčastěji masírujeme záda, oblast šíje, ale i ruce a nohy si zaslouží po celodenní práci péči. Jemnou masáží končetin neublížíte, naopak pomůžete unaveným a oteklým nohám i rukám. Opět stačí dodržovat určitá pravidla.

3. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Masírujte se doma: Masáž zad

Únava po náročném dni, stres a málo pohybu. To mohou být důvody, proč máme večer záda ztuhlá a mohou i bolet. Možností, jak se alespoň na chvilku odpoutat od běžných starostí a ulevit tělu, je masáž. A není nic příjemnějšího, než se nechat hýčkat svým partnerem při domácí masáži.

Doba čtení: 3 minuty

Namasírujte se doma: Masáž šíje

Stačí špatně ležet, nebo celý den pracovat u počítače, a může vás začít bolet za krkem ‒ bolesti krční páteře patří k těm nejčastějším. Není divu, právě krční páteř nejvíce namáháme. Skvělou prevencí je několikadenní protahování nebo pravidelné uvolňování díky masáži. Ukážeme vám, jak na ni.

Doba čtení: 4 minuty

Vykašlete se na salony. Masírujte se sami

Masáže jsou báječné! Jenže, kdo má čas a peníze chodit po masérských salonech. Řešení je celkem jednoduché. Až zase přijdete večer domů z práce a nebudete cítit celé tělo, přemluvte svého partnera a nechte se masírovat. Domácí laické masáže tělo uvolní a pomůžou. Stačí dodržovat určitá pravidla.

Doba čtení: 5 minut