Hlavní navigace

teplota

Tržnice SAPA: mražené potraviny přepravovali při tropických teplotách

Inspekce opět navštívila pražskou tržnici SAPA, aby v ní provedla kontrolu. Zaměřila se na přepravu potravin a zjistila závažné přerušení teplotního řetězce. Konkrétně šlo o převoz mražených či chlazených potravin za teplot překračujících třicet stupňů.

28. 6. 2018 17:20
Doba čtení: 2 minuty

Kontroly na farmářských trzích 2017: padaly pokuty za statisíce

Loni na farmářských trzích provedli inspektoři přes tři sta kontrol, a přestože tam zákazník očekává vyšší kvalitu produktů, inspektoři našli celou řadu pochybení. Nejčastěji šlo o nedostatky v označování potravin a prokazování jejich původu.

23. 3. 2018 11:00
Doba čtení: 2 minuty

Syrové hrušky jsou hůř stravitelné

Jeden z druhů podzimního ovoce, které se může pyšnit skvělou chutí, jemnou vůní a navíc velkou léčivou silou. Hrušky podporují trávení, pomohou od nespavosti a ještě nás zkrášlí…

24. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co o vás řekne, když řeknete áááááá

Známe to od mala. Je to prvotní vyšetření, bez drahých přístrojů a složitých testů. Co všechno vlastně umí doktor vyčíst z bolavého krku a jazyka vypláznutého až na vestu?

Doba čtení: 4 minuty

Vysoká horečka sice ničí nemoc, ale vyčerpává tělo

Mírné teploty je zbytečné a neužitečné srážet, ale co když teploměr ukazuje přes 39 stupňů? Na hranici, kdy negativa horečky už převažují nad jejím přínosem, se lékaři zatím neshodnou.

Doba čtení: 4 minuty

Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít

Horečka je náš pomocník v boji s nemocí. Není dobře ji srážet okamžitě, ani dříve, než překročí určitou mez. Přibývá také lidí, kteří dokonce musí svoji teplotu při nemoci zvyšovat.

Doba čtení: 4 minuty