Hlavní navigace

syndrom vyhoření

Máte svého manažera štěstí? Pomáhá se stresem a zvyšuje efektivitu práce

V poslední době se ve firmách objevuje nová pozice, takzvaný manažer štěstí neboli chief happiness officer. Jeho úkolem je snižovat stres a nespokojenost zaměstnanců a podporovat jejich výkonnost a celkový přínos pro firmu.

22. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 7 minut

Stres nás chránil před medvědem. Dnes vede k syndromu vyhoření

Psycholog a expert na problematiku stresu a vyhoření prof. Ptáček hned úvodem překvapí. „Obhajuje“ totiž stres. Respektive přibližuje jeho původní význam a vysvětluje, co se změnilo a proč se z našeho ochránce stal nepřítel. Co můžeme udělat, abychom vlivem stresu nevyhořeli? A hlavně jak nesklouznout od syndromu vyhoření až do depresí?

Doba čtení: 6 minut

Únava, vyčerpání, vyhoření. Velké změny dosáhneme, když začneme dělat malé

Známý syndrom vyhoření (burn out syndrom) není jediným popsaným stavem, kdy už jsme tak vyčerpaní, že nevíme, jak dál. Manažer středního věku ve vyšší funkci je kandidátem na tzv. manažerskou nemoc, neuróza z vyčerpání hrozí zase ženám-matkám.

Doba čtení: 5 minut

Pozor na infarkt duše

Lidská psychika nedokáže být „mnohoobročníkem“. Jenže co omezit? Chceme být dobrým partnerem a rodičem, úspěšným v práci i v hektické zábavě. Vydělávat a žít naplno. Mít vše hned a platit potom.

4. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Syndrom vyhoření se týká slušných lidí a pečlivých matek

Flink si pohlídá, aby měl „své jisté“, dosti odpočinku a výhod. Zodpovědnost umně přesune na jiné. Jeho opak – solidní a zodpovědný člověk kráčí mílovými kroky k poruchám nálady, k depresím a sebeobviňování.

Doba čtení: 5 minut

Velká studie o stresu a depresi: Moc předjímáme

Stresu se v dnešním civilizovaném světě nevyhne nikdo. Záleží však, jak se s ním vypořádá. Nový rozsáhlý průzkum, první svého druhu u nás, naznačuje, co je nezbytné a jak jsme na tom.

16. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 10 minut

Jóga smíchu nerozlišuje mezi předstíraným a skutečným smíchem

Smích léčí nejen duši, ale i tělo. Že byste se rádi smáli, ale nemáte čemu? Pak vyzkoušejte jógu smíchu. Ta už vás smát naučí, bez důvodu, bez vtipu. Kdo se směje, prodlužuje si život.

Doba čtení: 3 minuty

Únavu vyvolá náročná práce, i náročné nicnedělání

Fyziologická únava je normální, přirozená výzva k odpočinku. Její patologická sestra je závažnější. Únavě se lze bránit a úspěšně. Na druhou stranu – i únava může být příjemná.

Doba čtení: 9 minut

Syndrom vyhoření je nemoc seriózních pracovníků

Vy nemáte spasit svět. Ani podnik. Podhoubím burn out syndromu je velká zodpovědnost a malá pravomoc. Mnohdy se v souvislosti se syndromem vyhoření zhoršuje i zdravotní stav.

12. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty