Hlavní navigace

sluneční brýle

Jak vybrat pro dítě: sluneční brýle

UV filtr je dnes samozřejmostí, v materiálu skel a obrub ale najdete hodně rozdílů. Jak vybrat sluneční brýle pro děti a kam pro ně jít?

28. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Velký test dětských slunečních brýlí

Dětský zrak je vůči škodlivému UV záření ještě citlivější než u dospělých, rodiče by proto neměli podcenit jejich koupi. V nezávislém testu všechny modely slunečních brýlí uspěly ve zkoušce ochrany proti UV paprskům. V dalších parametrech se už ale dětské brýle výrazně lišily.

7. 6. 2018 15:02
Doba čtení: 4 minuty

Sluneční brýle: jak poznat značku od padělku

Nejde jen o parádu. Nekvalitní sluneční brýle škodí zraku víc než oči bez brýlí, říkají odborníci. Jak poznat originál od padělaných slunečních brýlí?

Doba čtení: 4 minuty

Výběr slunečních brýlí: Za stovku, nebo za tisíce? Hledali jsme rozdíl

UV filtr mají dnes prakticky všechny sluneční brýle, při výběru rozhodují jiné parametry. Prošli jsme s optometristkou řadu obchodů s brýlemi. Největší překvapení nás čekalo v prodejně potravin Albert. A zjistili jsme, že nejsou trojky jako trojky.

Doba čtení: 7 minut

Řídíte se slunečními brýlemi? Na dovolenou si ale pořiďte jiné

Pakliže jste zvyklí nosit jedny sluneční brýle pro všechny aktivity a výpravy, asi byste měli vyrazit na nákupy. Brýle, které jsou vhodné pro řízení auta, jsou totiž nevhodné na pláž.

4. 8. 2015 11:56
Doba čtení: 3 minuty

Dětské sluneční brýle: vhodný filtr je UV 400

Přestože slunce ještě nepálí plnou silou, neměli bychom zapomínat na ochranu zraku dětí. UV záření mu může pořádně uškodit. A to i v případě, že je pod mrakem, upozorňuje lékařka.

22. 5. 2015 12:10
Doba čtení: 2 minuty

Špatné sluneční brýle jsou horší než žádné

Sluneční brýle nosí v létě skoro každý. Pokud ovšem vybíráte jen podle ceny nebo módy, riskujete tím poškození zraku, říká oční lékař. Poradí s výběrem správných slunečních brýlí.

Doba čtení: 3 minuty