Hlavní navigace

nebezpečné předměty

Test potravinových fólií: některé jsou nevhodné pro balení tukových potravin

Do potravinářských fólií běžně balíme nejrůznější potraviny, jejich využití v domácnostech je skutečně pestré. Hygienici se proto zaměřili na bezpečnost těchto fólií. Zdravotní riziko představují obsažená změkčovadla.

8. 2. 2019 16:30
Doba čtení: 3 minuty

Ministerstvo varuje před pečicím papírem

Údajně český pečicí papír může být nebezpečný. Odborníci upozorňují, že tento výrobek není vhodný k použití.

14. 3. 2017 14:17
Doba čtení: 1 minuta

Nebezpečné boty se prodávají nejen v tržnicích

Ministerstvo zdravotnictví pravidelně informuje o nálezech nebezpečných předmětů. V poslední době odhalili kontroloři obuv, která ohrožuje nositele na zdraví. Navíc jde o dětské boty.

10. 3. 2014 12:57
Doba čtení: 1 minuta

Ježíšku, tyhle hračky nenos

GALERIE: Panenky, koloběžky, pískadla do vody… Téměř polovina hraček pro malé děti nesplní požadavky na bezpečnost. Podívejte se, kterým by se měl Ježíšek obloukem vyhnout a proč.

Doba čtení: 1 minuta

Dětská hřiště mají značku kvality. Je jich zatím málo

ČOI nedávno zjistila, že 40 % hřišť není bezpečných. K dětským úrazům dochází nejčastěji, v celých 65 %, na veřejných hřištích. Ke snížení jejich počtu by měla přispět i nová značka.

Doba čtení: 4 minuty

100 nebezpečných výrobků loňského roku

Jsou to šunty, které navíc vážně ohrožují vaše zdraví. V roce 2012 šlo v podobných případech hlavně o nádobí, kosmetiku a co nejhůř – o potřeby pro malé děti.

14. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Toto jsou nebezpečné koloběžky

ČOI varuje před dětskými koloběžkami, které jsou pro děti rizikové. Z 56 typů koloběžek neprošlo kontrolou 17 modelů, z nich pak pět koloběžek je velmi nebezpečných. Za jízdy praskají.

8. 10. 2012 13:00
Doba čtení: 5 minut

Když píšťalku, tak velkou

Píšťalku má mezi svými hračkami snad každé dítě. Někdy je to jejich pískání „na zabití“, a bohužel nejsme s tímhle přirovnáním daleko od pravdy. Ať plastové či kovové, dokážou děti a jejich píšťalky nás dospělé svým zvukem pěkně potrápit, zvlášť když naše dítě neví, kdy s pískáním přestat. Horší však je skutečnost, že jsou mezi nimi i naprosto nevyhovující výrobky, varuje Česká obchodní inspekce (ČOI).

17. 8. 2012 10:07
Doba čtení: 1 minuta

Další nebezpečné skleničky obsahují olovo a kadmium

Již několikátý případ během pár měsíců má společné rysy – skleničky s obrázky, z nichž se uvolňují jedovaté látky. Ministerstvo zdravotnictví v rámci ochrany veřejného zdraví označilo jako nebezpečné aktuálně hned dva druhy odlivek. O některých předchozích případech jsme již dříve informovali, např.: Ministerstvo varuje před skleničkami, z nichž se uvolňuje olovo, Hrnky s obsahem toxického kadmia. 

25. 7. 2012 11:06
Doba čtení: 2 minuty

Nebezpečný mlýnek nastrouhá strouhanku, ořechy i sám sebe

Ministerstvo zdravotnictví varuje před ručním mlýnkem. Při mletí dochází k narušení povrchu mlýnku a barevné hoblinky z jeho povrchu kontaminují mletou potravinu. Ruční mlýnek na strouhanku a ořechy Culinaria byl Ministerstvem zdravotnictví v souladu se zákonem označen jako nebezpečný. Nebezpečný mlýnek

20. 6. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Hrnky s obsahem toxického kadmia

Ministerstvo zdravotnictví varuje před dalším nebezpečným výrobkem.  Autor: MZ ČR Jedná se o volně prodávaný skleněný šálek s uchem. Je zdobený dekorem v podobě širokého červeného pruhu po obvodu celého šálku. Přestože je hrneček na etiketě označen symbolem výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek s vidličkou), bezpečnostní podmínky nesplňuje. Dekorační pruh totiž kryje téměř celou výšku šálku a zasahuje i do okraje pro pití a podle zjištění kontroly se z něj uvolňuje kadmium v množství…

18. 4. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Pět nejčastějších jedovatých předmětů - vede nádobí a kosmetika

Jedovaté látky se neskrývají jen v potravinách samotných, ale i v nádobí, v němž vaříme nebo z něhož pijeme. Přinášíme nejčastější nebezpečné výrobky, které odhalili hygienici.

Doba čtení: 6 minut