Hlavní navigace

autoimunitní onemocnění

Jak se Michal zbavil euthyroxu

Zveřejnění Michalova příběhu nemíním ani jako kritiku klasické medicíny, ani jako výzvu pacientům k vysazení léků. Pacienty jím chci inspirovat k porozumění nemoci a spolupráci na uzdravení, lékaře k uvážlivému posuzování výsledků objektivních nálezů a jejich zasazení do souvislostí pacientova života. Tak, aby pacientů odsouzených k doživotnímu užívání léků bylo co nejméně.

Doba čtení: 6 minut

Věř a víra tvá tě uzdraví

Ve Švédsku kdysi provedli studii, ve které zjišťovali, co u pacientů s bolestí zad rozhoduje o tom, jak dlouho budou stonat. Ukázalo se, že rozhodující nebyla závažnost objektivního nálezu při prvním vyšetření, nýbrž verdikt lékaře, jak dlouho pacient bude stonat.

Doba čtení: 6 minut

Příčina roztroušené sklerózy není jedna, je to souhra několika faktorů

Roztroušená skleróza může dokonale zničit život – ale nemusí. Při nemoci hrozí poruchy vidění či hybnosti, včasnou léčbou však lze zachránit až třicet let aktivního života. Jak docílit toho, aby pacient dostal účinný lék – takový, který mu vyhovuje?

18. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak funguje autoimunitní onemocnění? Tělo bojuje samo proti sobě

Nemoci autoimunity, kdy imunitní systém bojuje například proti štítné žláze, kloubům či kůži, postihují stále více lidí. Velkým strašákem je pro mnoho pacientů autoimunitní onemocnění mozku. „Roztroušená skleróza napadá mozek a postihuje centrální nervový systém,“ říká imunoložka.

Doba čtení: 3 minuty

Půl roku léčení stálo dvacet tisíc, nepřibyl ani vlas

Člověk není nic než vyspělé zvíře. Z pradávných dob má zakódované automatické mechanizmy stresové reakce, které jej mají zachránit v život ohrožujících situacích. Jedním z nich je i ztráta srsti. Proto paní Hana ztratila vlasy.

Doba čtení: 3 minuty

Rány na duši – rány na těle

Když moderní medicína označí nějakou nemoc za idiopatickou, znamená to, že nezná příčinu, neví, jak ji léčit, a nechce to přiznat.

Doba čtení: 5 minut

Nemoc lupus: Vlk s námi

Lupus znamená vlk, a vlka připomínají nemocní s lupusem. Tedy ti, kterým se nedostalo správné léčby. Vlk je s námi pořád, i když není na první pohled vidět, upozorňují pacienti.

Doba čtení: 4 minuty

Nejlepší přírodní prostředky proti chronickým zánětům

Zánět je jeden ze způsobů, jímž se naše tělo snaží s námi komunikovat a zlikvidovat, co do něj nepatří. Nemusíte se hned cpát léky, protože na nejrůznější záněty fungují i přírodní produkty, jako kurkuma, boswellia či spirulina.

Doba čtení: 5 minut

Záhada autoimunitních onemocnění

Autoimunitní nemoci jsou pokynem, aby člověk negativní emoce zpracoval způsobem, který ho nebude poškozovat. Pokud to udělá včas, může se uzdravit i bez léků.

Doba čtení: 3 minuty