Hlavní navigace

Zpráva o zločinnosti v Německu: Češi jsou na 23.místě

19. 5. 2010

Sdílet

V Německu loni bylo registrováno 4523 Čechů podezřelých ze spáchání trestného činu. V nejlidnatější zemi Evropské unie tak ale tvoří pouhé jedno procento vyšetřovaných cizinců, a v kriminálním žebříčku národů zaujímají 23. příčku.  Vyplývá to z německé policejní kriminální statistiky, kterou dnes zveřejnil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere.

V Německu loni bylo registrováno 4523 Čechů podezřelých ze spáchání trestného činu. V nejlidnatější zemi Evropské unie tak ale tvoří pouhé jedno procento vyšetřovaných cizinců, a v kriminálním žebříčku národů zaujímají 23. příčku. 

Vyplývá to z německé policejní kriminální statistiky, kterou dnes zveřejnil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere.

Čtěte téma: Z mouly zabijákem

Potlačovaná agresivita ožívá v naší fantazii. Intenzivní chuť uškrtit svého šéfa nebo otrávit manžela již není zdravým hněvem a taky se neobjevuje jen tak zčistajasna …

Dohromady bylo loni v Německu 462 378 cizinců podezřelých ze spáchání trestného činu. Nejvíc mezi nimi bylo Turků (102 520) a Poláků (30 094). Na dalších příčkách jsou Italové, Srbové, Rumuni, Iráčané a Rusové.

Žebříček uzavírají občané Ukrajiny, Rakouska, USA, Makedonie a České republiky. Přes 140 000 podezřelých, což je třetina všech cizinců, je však vedeno v kolonce „ostatní“.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).