Hlavní navigace

Zkontrolujte stav své cestovní lékárničky

Helena Singerová

Česká lékárnická komora se na svém již jedenáctém Dni lékáren, který se konal 18. červena, věnovala tématu cestování a s ním někdy spojenými  nepříjemnými zdravotními důsledky. Lidé se často nechávají očkovat, když jedou do vzdálených exotických zemí, odborníci ovšem včera doporučili očkovat se i na cesty po České republice.

Doba čtení: 1 minuta

Česká lékárnická komora se na svém již jedenáctém Dni lékáren, který se konal 18. červena, věnovala tématu cestování a s ním někdy spojenými  nepříjemnými zdravotními důsledky.

Lidé se často nechávají očkovat, když jedou do vzdálených exotických zemí, odborníci ovšem včera doporučili očkovat se i na cesty po České republice.

Druhým bodem dne lékáren byla výbava lékárničky, jejíž součástí by měl být i přípravek na opalování. Správná lékárnička na cesty je podle lékárníků vždy přizpůsobena druhu cesty a počtu lidí, tedy jejich individuálnímu zdravotnímu stavu. V obecném základu by měla obsahovat obvazy, nůžky, pinzetu, roušku, chronicky užívané léky i další léčivé přípravky, jako třeba léky na alergie, přípravky na úlevu od bolesti, kapky do očí a repelenty. Pro určité oblasti se pak hodí třeba i přípravky na dezinfekci vody nebo roztoky, které tělu doplní tekutiny.