Hlavní navigace

Zeptejte se lékaře či lékárníka přímo z domova

27. 1. 2010

Sdílet

Přijdete od doktora, vybalíte léky a marně vzpomínáte, který je na co? Až po návratu z lékárny si uvědomíte, že jste se zapomněli ještě na něco zeptat? Pro podobné případy je určena nová služba, kterou najdete na adrese www.leky.sukl.cz. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ji spustil prozatím ve zkušebním provozu, na ostro by měla fungovat od dubna. V sekci „Potřebuji…" zvolíte možnost „položit dotaz“ a vyberete mezi lékárníkem a lékařem.

Přijdete od doktora, vybalíte léky a marně vzpomínáte, který je na co? Až po návratu z lékárny si uvědomíte, že jste se zapomněli ještě na něco zeptat?

Pro podobné případy je určena nová služba, kterou najdete na adrese www.leky.sukl.cz. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ji spustil prozatím ve zkušebním provozu, na ostro by měla fungovat od dubna. V sekci „Potřebuji…" zvolíte možnost „položit dotaz“ a vyberete mezi lékárníkem a lékařem.

Na otázky související s lékovou problematikou budou návštěvníkům portálu odpovídat tři farmaceuti a tři lékaři (praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost a specialistka v oboru cestovní medicíny). „Tato služba nemá nahradit návštěvu lékaře či lékárníka. Může však pomoci zodpovědět doplňující dotazy, na které si pacienti vzpomenou až v klidu doma po návratu od lékaře či z lékárny," uvedl k nové službě pro veřejnost ředitel SÚKL MARTIN BENEŠ.

Pacienti by však neměli zapomínat, že touto cestou nelze zpracovat dotazy, jejichž odpověď vyžaduje osobní konzultaci s lékařem či lékárníkem.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).