Hlavní navigace

Ženy, nechcete být předčasně vdovami? Pošlete muže na urologii

12. 5. 2010

Sdílet

Dnes si můžete po celé republice koupit žluté květy proti rakovině. Koupí symbolického kvítku měsíčku lékařského přispějete na program Ligy proti rakovině, která díky dárcům získala za 20 let činnosti již 200 milionů korun. Hlavním tématem letošní sbírky je prevence rakoviny prostaty. Zhoubný nádor prostaty je v ČR ročně odhalen u 5000 mužů, z nich 1400 zemře. Přitom včas odhalenou nemoc lze zcela vyléčit. Informační letáčky proto apelují nejenom na muže, ale chtějí oslovit také ženy, aby…

Dnes si můžete po celé republice koupit žluté květy proti rakovině. Koupí symbolického kvítku měsíčku lékařského přispějete na program Ligy proti rakovině, která díky dárcům získala za 20 let činnosti již 200 milionů korun.

Hlavním tématem letošní sbírky je prevence rakoviny prostaty. Zhoubný nádor prostaty je v ČR ročně odhalen u 5000 mužů, z nich 1400 zemře. Přitom včas odhalenou nemoc lze zcela vyléčit. Informační letáčky proto apelují nejenom na muže, ale chtějí oslovit také ženy, aby přiměly své partnery po padesátce k prohlídkám na urologii. Léčitelnost zhoubných nádorů se za dvacet let zvýšila dvojnásobně, bez ohledu na druh nádoru.

Katalog nemocí: Rakovina prostaty

Onemocnění má často velice pomalý vývoj, někdy se dlouhá léta neprojevuje a nevyvolává žádné potíže, čímž se stává těžko zjistitelnou nemocí …

Vybrané finance jsou určeny na osvětu o nádorové prevenci, ke zlepšování života nemocných rakovinou a na podporu onkologického výzkumu, výuky a modernizace pracovišť, která onkologická onemocnění léčí.

Sbírka probíhá dnes po celé republice, v Praze na Můstku najdete až do osmi hodin večer stan s bezplatnou onkologickou poradnou. Květy zde budou prodávat herci a zpěváci. 

Dárcovské SMS můžete posílat dlouhodobě. Zdroj a další informace: Liga proti rakovině

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).