Názory k článku
Zdraví je v medicíně naprosto imaginární pojem

tsd aura:10

Re: Zdraví je v medicíně naprosto imaginární pojem

Článek začíná slovy lékaře: "Medicína je orientovaná na nemoc, nikoli na zdraví..."
To je jistě pravda, ale jak jinak by měla být orientovaná?
Lékař je jak opravář v autoservisu.
Když se ke svému autu budu chovat jako k cizímu, odvděčí se mi brzo poruchou a musím do servisu na opravu. Buď se poučím a budu vůz šetřit a pravidelně měnit olej, nebo se v opravně zase objevím, ale mnohem dříve, bude to stát víc peněz a auto už stejně nikdy nebude jako bývalo.
Servisák mi sice může poradit, ale to je tak všechno. Ostatní už je jen na mně. Můžu sice chodit na preventivní prohlídky, ale to problém zdaleka neřeší. Je to v hlavě a v zájmu o své zdraví a nakonec i o zdraví auta.
tsd

Dana Mihulkova aura:10
22. 11. 2017 22:13 Nový

Charita

celé vlákno

Právě proto, že je medicína zaměřená na choroby, ve společnosti se jeví normálním podporovat choroby a nemocné. Proto se vždycky vymknu různým kasičkářům, co vybírají peníze na nemocné. Je to proti mému přesvědčení. Hustí do nás, jak málo peněz je ve zdravotnictví, což je nesmysl a lež. Nelíbí se mi, když se věci řeší od konce místo od začátku a od podstaty. Důsledky místo příčin.
Tento rozhovor mne velmi potěšil a dám ho číst svým přátelům.

tsd aura:10

Re: Charita

celé vlákno

Jenže řešit to "od začátku" musí každý sám za sebe. V tom mu nikdo nepomůže, maximálně tak radou. Jestli se těmi radami bude člověk řídit, záleží jen na jeho rozhodnutí. To se nedá vyřešit systémově, to si každý musí vyřešit sám se sebou. (Tedy pokud nechcete např. pokutovat lidi za nadváhu, nebo za špatný životní styl.) To by ovšem šly ta nejzákladnější lidská lidská práva stranou.
Medicína jen napravuje, co člověk zanedbal, nebo zavinil. Nic víc od ní nečekejte, přeci nechcete, aby vám lékaři mluvili do života a nutili vás žít zdravě, že??? :-))
tsd

Dana Mihulkova aura:10
23. 11. 2017 22:02 Nový

Re: Charita

celé vlákno

Jen vysvětluji, proč upřednostním zdraví před chorobami. Dokonce vznikl i kalendář, kde je každý den věnován nějaké chorobě. To už je tedy systémový úlet.
Co se týče těch rad, podle mne lidé si i nechají poradit, i tápou a už se také nespokojí jen s krabičkou prášků. Hledají své cesty. Tak jim i nám popřejme štěstízdraví. :-)