Hlavní navigace

Zbývá jen pět dní na výměnu autolékarničky

27. 12. 2010

Sdílet

Na konci týdne nás čekají nejen oslavy, ale taky některé povinnosti. Například podle nové vyhlášky si všichni řidiči musí buď doplnit nebo vyměnit autolékárničky.    Nově například bude nutné vozit v lékárničce takzvanou kartu řidiče s návodem na první pomoc v případě nehody.Vozit s sebou také budeme muset například resuscitační masku, což je něco, po čem záchranáři dlouho volali. Pro účastníky nehody je často těžké poskytnout dýchání z úst do úst někomu, kdo je od krve a hrozí tu riziko…

Na konci týdne nás čekají nejen oslavy, ale taky některé povinnosti. Například podle nové vyhlášky si všichni řidiči musí buď doplnit nebo vyměnit autolékárničky.   

Nově například bude nutné vozit v lékárničce takzvanou kartu řidiče s návodem na první pomoc v případě nehody.Vozit s sebou také budeme muset například resuscitační masku, což je něco, po čem záchranáři dlouho volali. Pro účastníky nehody je často těžké poskytnout dýchání z úst do úst někomu, kdo je od krve a hrozí tu riziko přenosu nemocí.

Ale i stávající věci v lékárničce doznají změn – například nůžky musí být nově z pevnějšího nerezového materiálu, aby dokázaly přestřihnout i bezpečnostní pá­sy. Nově také musí všichni řidiči od 1. ledna 2011 vozit s sebou v autě povinně reflexní vestu, což doposud bylo nutné pouze u profesionálních řidičů.

Pokud vás zajímá, za kolik a kde se dají sehnat nové autolékárničky, či zda je výhodnější si pořídit do té staré jen takzvanou doplňkovou sadu, pak čtěte www.měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).