Hlavní navigace

Zbývá jen pět dní na výměnu autolékarničky

Redakce

Na konci týdne nás čekají nejen oslavy, ale taky některé povinnosti. Například podle nové vyhlášky si všichni řidiči musí buď doplnit nebo vyměnit autolékárničky.    Nově například bude nutné vozit v lékárničce takzvanou kartu řidiče s návodem na první pomoc v případě nehody.Vozit s sebou také budeme muset například resuscitační masku, což je něco, po čem záchranáři dlouho volali. Pro účastníky nehody je často těžké poskytnout dýchání z úst do úst někomu, kdo je od krve a hrozí tu riziko…

Doba čtení: 1 minuta

Na konci týdne nás čekají nejen oslavy, ale taky některé povinnosti. Například podle nové vyhlášky si všichni řidiči musí buď doplnit nebo vyměnit autolékárničky.   

Nově například bude nutné vozit v lékárničce takzvanou kartu řidiče s návodem na první pomoc v případě nehody.Vozit s sebou také budeme muset například resuscitační masku, což je něco, po čem záchranáři dlouho volali. Pro účastníky nehody je často těžké poskytnout dýchání z úst do úst někomu, kdo je od krve a hrozí tu riziko přenosu nemocí.

Ale i stávající věci v lékárničce doznají změn – například nůžky musí být nově z pevnějšího nerezového materiálu, aby dokázaly přestřihnout i bezpečnostní pá­sy. Nově také musí všichni řidiči od 1. ledna 2011 vozit s sebou v autě povinně reflexní vestu, což doposud bylo nutné pouze u profesionálních řidičů.

Pokud vás zajímá, za kolik a kde se dají sehnat nové autolékárničky, či zda je výhodnější si pořídit do té staré jen takzvanou doplňkovou sadu, pak čtěte www.měšec.cz.