Hlavní navigace

Zavřete výstavu mrtvol, je nedůstojná, žádá muž radnici

Ludmila Hamplová

V Česku se v úterý dopoledne podruhé otevřela výstava z kontroverzní série Bodies. A hned v první den jejího otevření v nákupním centru Olympia nedaleko Brna na ni padla stížnost. Informuje o tom server Aktuálně.cz Podal ji stejný člověk, který před dvěma lety protestoval proti výstavě mrtvých lidských těl v pražské Lucerně.

Doba čtení: 1 minuta

V Česku se v úterý dopoledne podruhé otevřela výstava z kontroverzní série Bodies. A hned v první den jejího otevření v nákupním centru Olympia nedaleko Brna na ni padla stížnost. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Podal ji stejný člověk, který před dvěma lety protestoval proti výstavě mrtvých lidských těl v pražské Lucerně.

Radek Mikula z Prahy 4 tvrdí, že vystavování lidských ostatků je v rozporu se zákonem o pohřebnictví. Žádá radnici města Modřic, aby nařídila předběžné opatření o uzavření expozice

V souladu se zákonem o pohřebnictví mají být těla ukazována v rakvi a důstojným způsobem. Podle Mikuly pořadatel výstavy obě podmínky porušil.

„Nejsem sice z Brna ani z okolí, ale konání takových výstav se mě dotýká jako občana, protože porušuje stabilitu právního řádu. Věřím, že napodruhé mám šanci se stížností uspět,“ řekl Aktuálně.cz Mikula.