Hlavní navigace

Zavřete výstavu mrtvol, je nedůstojná, žádá muž radnici

4. 6. 2009

Sdílet

V Česku se v úterý dopoledne podruhé otevřela výstava z kontroverzní série Bodies. A hned v první den jejího otevření v nákupním centru Olympia nedaleko Brna na ni padla stížnost. Informuje o tom server Aktuálně.cz Podal ji stejný člověk, který před dvěma lety protestoval proti výstavě mrtvých lidských těl v pražské Lucerně.

V Česku se v úterý dopoledne podruhé otevřela výstava z kontroverzní série Bodies. A hned v první den jejího otevření v nákupním centru Olympia nedaleko Brna na ni padla stížnost. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Podal ji stejný člověk, který před dvěma lety protestoval proti výstavě mrtvých lidských těl v pražské Lucerně.

Radek Mikula z Prahy 4 tvrdí, že vystavování lidských ostatků je v rozporu se zákonem o pohřebnictví. Žádá radnici města Modřic, aby nařídila předběžné opatření o uzavření expozice

V souladu se zákonem o pohřebnictví mají být těla ukazována v rakvi a důstojným způsobem. Podle Mikuly pořadatel výstavy obě podmínky porušil.

„Nejsem sice z Brna ani z okolí, ale konání takových výstav se mě dotýká jako občana, protože porušuje stabilitu právního řádu. Věřím, že napodruhé mám šanci se stížností uspět,“ řekl Aktuálně.cz Mikula.


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).