Hlavní navigace

Zapomětlivce vyjde zdravotní pojištění na 26 000 Kč ročně

10. 5. 2010

Sdílet

Pracujete jako OSVČ nebo si občas přivyděláváte na „vedlejšák“ na živnosťák či máte honoráře? Kdo na zdravotní pojišťovnu zapomene, má pro něj nepříjemné překvapení. Čtete také: Těhotná a nezaměstnaná? S mateřskou nepočítejte Nezapomeňte, že přehled podávají OSVČ bez ohledu na skutečnost, zda je jejich samostatná výdělečná činnost hlavním nebo vedlejším zdrojem příjmů. Nesplnění této povinnosti je pod sankcí, kdy zdravotní pojišťovna tedy může takto se provinivší osobě stanovit rozhodnutím…

Pracujete jako OSVČ nebo si občas přivyděláváte na „vedlejšák“ na živnosťák či máte honoráře? Kdo na zdravotní pojišťovnu zapomene, má pro něj nepříjemné překvapení.

Nezapomeňte, že přehled podávají OSVČ bez ohledu na skutečnost, zda je jejich samostatná výdělečná činnost hlavním nebo vedlejším zdrojem příjmů. Nesplnění této povinnosti je pod sankcí, kdy zdravotní pojišťovna tedy může takto se provinivší osobě stanovit rozhodnutím pravděpodobnou výši pojistného a rovněž uložit pokutu až do výše 50 000 Kč.

Kdy byl termín pro podání přehledu za rozhodné období kalendářního roku 2009 a co dělat v případě, že jste jej propásli? Dočtete se v dnešním článku na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).