Hlavní navigace

Zaměstnejte handicapované a snižte si daň z příjmů

Redakce

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou podle zákona o zaměstnanosti povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (OZP) ve výši povinného podílu (4 %) těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele. Čtěte tém:Patří „parkinson“ za volant? Třesou se, neovládají své tělo, sotva chodí… Lidé s Parkinsonovou chorobou přitom běžně usedají za volant. Auto je pro ně „druhýma nohama“. Řídí ale bezpečně?

Doba čtení: 1 minuta

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou podle zákona o zaměstnanosti povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (OZP) ve výši povinného podílu (4 %) těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele.

Čtěte tém: Patří „parkinson“ za volant? 

Třesou se, neovládají své tělo, sotva chodí… Lidé s Parkinsonovou chorobou přitom běžně usedají za volant. Auto je pro ně „druhýma nohama“. Řídí ale bezpečně?

Osobu se zdravotním postižením všem může zaměstnat kterýkoliv zaměstnavatel a zajistit si tak slevu na dani z příjmů. V některých případech také může získat od úřadu práce příspěvek na zaměstnance se zdravotním postižením.

Více se dočtete v dnešním článku na serveru Podnikatel.cz.