Hlavní navigace

Zámečník chce šetřit: Ať si lidé odnášejí léky v sáčku

20. 4. 2009

Sdílet

Trpíte migrénami? Místo celé krabičky léků si z lékárny domů možná už brzy odnesete jen pytlík s šesti růžovými potahovanými tabletami. Informuje o tom zpravodajský server Aktuálně.cz Právě tak by to mohlo vypadat v českých lékárnách, pokud by se Miroslavu Zámečníkovi z expertního týmu NERV podařilo prosadit své představy o úsporách ve zdravotnictví.

Trpíte migrénami? Místo celé krabičky léků si z lékárny domů možná už brzy odnesete jen pytlík s šesti růžovými potahovanými tabletami. Informuje o tom zpravodajský server Aktuálně.cz

Právě tak by to mohlo vypadat v českých lékárnách, pokud by se Miroslavu Zámečníkovi z expertního týmu NERV podařilo prosadit své představy o úsporách ve zdravotnictví.

Zámečníkův plán počítá s tím, že lékař by už pacientovi nepředepisoval konkrétní lék, ale jen účinnou látku, kterou obsahuje. A připsal by také, kolik látky by měl pacient využívat a jakou formou – zda polykat tablety, nebo například pít sirup.

Jakmile by pacient vstoupil s receptem do lékárny, lékárník by mu musel vydat takový medikament, který odpovídá popisu na receptu. Musel by to ovšem být přípravek, který je ve skupině podobných léků nejlevnější. To by nutilo výrobce nabízet léky za co nejnižší cenu.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).