Hlavní navigace

Zakažte modelky pod 57,3 kg, volají lékaři

Ludmila Hamplová

Ideál ženské krásy, jak ho v extrémní podobně prezentuje módní průmysl, je jedním z hlavních viníků narůstajícího počtu onemocnění mentální anorexií a bulimií. Informuje o tom server Aktuálně.cz Odborníci proto sepsali balíček opatření, který je reakcí na nedávná úmrtí modelek, jimž se stal osudným kolaps organismu způsobený dlouhodobou podvýživou. „Mohou zachránit lidské životy,“ tvrdí o návrzích, které minulý týden představili v Praze.

Doba čtení: 1 minuta

Ideál ženské krásy, jak ho v extrémní podobně prezentuje módní průmysl, je jedním z hlavních viníků narůstajícího počtu onemocnění mentální anorexií a bulimií. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Odborníci proto sepsali balíček opatření, který je reakcí na nedávná úmrtí modelek, jimž se stal osudným kolaps organismu způsobený dlouhodobou podvýživou. „Mohou zachránit lidské životy,“ tvrdí o návrzích, které minulý týden představili v Praze.

Členové Akademie pro poruchy příjmu potravy (AED) proto žádají zástupce módního průmyslu, aby se na přehlídkových molech neobjevovaly dívky mladší šestnácti let. To by podle nich mělo zmírnit „tlak ultra-štíhlého kritéria ženské krásy na dívky v adolescenci“.

Nezbytné podle nich zároveň je, aby se na přehlídkových molech objevovali pouze lidé, kteří mají normální váhu podle BMI (Index tělesné hmotnosti). Plnoletá modelka měřící 175 cm by tak musela vážit více než 57,3 kg.