Hlavní navigace

Zakažte modelky pod 57,3 kg, volají lékaři

26. 3. 2009

Sdílet

Ideál ženské krásy, jak ho v extrémní podobně prezentuje módní průmysl, je jedním z hlavních viníků narůstajícího počtu onemocnění mentální anorexií a bulimií. Informuje o tom server Aktuálně.cz Odborníci proto sepsali balíček opatření, který je reakcí na nedávná úmrtí modelek, jimž se stal osudným kolaps organismu způsobený dlouhodobou podvýživou. „Mohou zachránit lidské životy,“ tvrdí o návrzích, které minulý týden představili v Praze.

Ideál ženské krásy, jak ho v extrémní podobně prezentuje módní průmysl, je jedním z hlavních viníků narůstajícího počtu onemocnění mentální anorexií a bulimií. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Odborníci proto sepsali balíček opatření, který je reakcí na nedávná úmrtí modelek, jimž se stal osudným kolaps organismu způsobený dlouhodobou podvýživou. „Mohou zachránit lidské životy,“ tvrdí o návrzích, které minulý týden představili v Praze.

Členové Akademie pro poruchy příjmu potravy (AED) proto žádají zástupce módního průmyslu, aby se na přehlídkových molech neobjevovaly dívky mladší šestnácti let. To by podle nich mělo zmírnit „tlak ultra-štíhlého kritéria ženské krásy na dívky v adolescenci“.

Nezbytné podle nich zároveň je, aby se na přehlídkových molech objevovali pouze lidé, kteří mají normální váhu podle BMI (Index tělesné hmotnosti). Plnoletá modelka měřící 175 cm by tak musela vážit více než 57,3 kg.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).