Názory k článku
Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

Jiří
Jiří (neregistrovaný) ---.ctu.cz
26. 1. 2012 8:18 Nový

Díky za uvádění na pravou míru.

celé vlákno

Takhle je to se vším - stačí šířit jakýkoliv nesmysl a uvést v něm, že za všechno může Brusel (Cikáni, ekologové, duchovní atd.) a dav je spokojen - máme na koho nadávat.

Nick
Nick (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz
26. 1. 2012 9:38 Nový

Re: Díky za uvádění na pravou míru.

celé vlákno

Souhlasím, je to šeptaná, někdo řekl, že ten druhý řekl... něco se přidá, něco ubere a blud je na světě. :-)

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
26. 1. 2012 10:41 Nový

To je zase den...

celé vlákno

"Každé zvíře, i to, které je určené k „sežrání“, je důstojná živá bytost a jeho porážka nesmí být zábava, natož veřejná."

:'D :'D :'D

Milan
Milan (neregistrovaný) ---.158.broadband7.iol.cz
26. 1. 2012 20:13 Nový

Re: To je zase den...

celé vlákno

důstojně chcípneš na chemické žrádlo, tupče.

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2012 2:39 Nový

Re: To je zase den...

celé vlákno

Proc je tupec?

nechapajici
nechapajici (neregistrovaný) ---.noisetor.net
26. 1. 2012 11:23 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

celé vlákno

Takze ji zakazali, diky za info. Tento clanek se snazi v kazdem odstavci tvrdit, ze ji EU nezakazala, ale v kazdem odstavci dokazuje opak. Pozvu souseda nebo pul vesnice a uz to neni domaci zabijuacka. Proc by zabijacku nemohl usporadat fotbalovy klub apod. Mimochodem myslivci poradaji plesy, kde vystavuji mrtva zvirata a nikdo se nad tim nepozastavuje, jenze ti maji silnou lobby v EU.

Lenka Krbcova aura:96
26. 1. 2012 12:44 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

celé vlákno

Dobrý den, ještě jednou: „To, že jsou produkty z domácí porážky určené pro použití v domácnosti, říkají veterinární předpisy minimálně od roku 1961, v novelách dalších i v roce 1987 a posléze i ve veterinárním zákoně ČR.“ To nám to v roce 1961 zakázala EU? A ještě jednou: Nic takového jako "obecní zabijačka" zákon nezná, na tom se také nic nezměnilo. Porážka je buď domácí, nebo na jatkách. LK, Vitalia.cz

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
26. 1. 2012 12:46 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

celé vlákno

Zajimave je, ze to u nas EU zakazala jiz v roce 1961:-)) Jinak samozrejme neni pravdou, ze by vesnicka zabijacka nebyla neco tradicniho. Je.
Na druhou stranu si myslim, ze uvedeny priklad s pozvanim pul vesnice se taktez schova pod pojem domaci zabijacka, protoze doma zabite prase take doma zkonzumujete, nikam ho netahate. Zajimave je, ze z logiky veci to neni problem, ale dat nekomu jitrnici na vysluzku jiz problem zrejme je (nebude zkonzumovano doma).
Straslivy priklad demagogie je potom dodani rozporu do "kazdy chce, aby potraviny byly kontrolovane" a "snezeni cehokoli". Kdyz zajdu za sousedem na zabijacku, tak prece nemuzu ocekavat veterinarni kontrolu, zatimco v tom obchode ji ocekavam. Vim tedy, do jakeho rizika kde jdu a zadny rozpor ve vnimani neexistuje.

AAA
AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---
26. 1. 2012 15:13 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

celé vlákno

Jak jde zakazat neco, co uz je davno zakazane? :)

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
26. 1. 2012 12:35 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

Smutne zdaleka neni to, ze se siri takove nerealne zpravy o smernicich EU, ale to, ze jsou zcela realisticke.

Kubík
Kubík (neregistrovaný) ---.unet.cz
29. 1. 2012 0:25 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

No, ten článek se mi snaží namluvit, že nikdy nic takového nebylo, ale opak je pravdou. Na každé dědině, kde to aspoň trochu funguje se jednou za rok sejdou hasiči, fotbalisti, Sokoli, zahrádkáři nebo kterýkoliv jiný spolek, dovezou prase nebo dvě, zabijou je (řezník, ne amatér) brzo ráno, takže tam nemusí být děti, apod. Většinu toho sní sami, přijdou přátelé,zájemci, ochutnají, pokecají, ten chvíli přikládá pod kotel, ten chvíli míchá, přátelská atmosféra.

Možná to neznají měšťáci, kteří jsou anonymní, neznají svoje sousedy, nikdy na takové zabijačce nebyli a neví co tam čekat. Potom vymýšlí takovéto zákony.

Pokud to bylo protizákonné už dřív - nevím, budiž, ale nikdy s tím nebyl žádný problém. Nyní si to už nikdo nedovolí a to díky senzacechtivým médiím, která nám nafouknutím případu prokázala medvědí službu :-(
Objevují se názory - vzít si vepřové půlky. Ale kde máte vnitřnosti, z čeho chcete dělat jitrnice, jelita a všechno ostatní. Navíc už se vytrácí ten duch "to je naše prase, které jsme si zabili, spařili, ..." a stává se z toho jenom takový okleštěný, instantní pokus o zabijačku. To si rovnou můžem zajít pro dvacet deka salámu a dát si ho na chleba! Neberte nám folklór vesnic!

k.H.
k.H. (neregistrovaný) ---.127.broadband5.iol.cz
29. 1. 2012 20:34 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

No možná to bylo zakázáno před 50ti lety,ale cesta ke svobodě znamená,že se zákazy ruší a to co v praxi funguje,tak se zlegalizuje. Tradice se mají rozšiřovat,to je, staré udržovat a nové vytvářet.
Zatím to vypadá,že se tady buduje totalitní kapitalismus. Člověk, je-li občan musí být poslušný spotřebitel a vlastní iniciativa a sdílení činností není žádoucí,je-li pracujícím(zam­.,živn.,podn.),mu­sí být konkurence schopný,inici­ativní,flexibil­ní a stále zvyšovat produktivitu,aby vydělal na to, být poslušným spotřebitelem.
Pravdou je,že novináři kvůli prodeji se více či méně chovají bulvárně a neodpovědně.
Pravdou taky je,že spousta drobností (i z EU)zasahuje do osobních ba i intimních věcí člověka.

Lacas
Lacas (neregistrovaný) ---.186.broadband13.iol.cz
31. 1. 2012 13:49 Nový

Re: Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

K té anketě:
Jestli jsou těmi prasaty myšlena současná vládní smetánka, tak hlasuji ANO, a čím dříve tím lépe!!!

luk
luk (neregistrovaný) 46.183.64.---
3. 2. 2012 20:14 Nový

zabíjení je zlo

celé vlákno

je to odporné. nerozumím tomu, že se na to někdo třese, že je to událost. mě to přijde jako opravdu nechutná tradice. co je skvělého na tom, že se veřejně zabije ubohé zvíře? je to nečisté!

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 2. 2012 21:58 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

A ty se zivis cim? Pranou?

luk
luk (neregistrovaný) ---.alfservis.cz
7. 2. 2012 11:11 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

Rostlinnou stravou.. Pránou určitě taky jako Ty..

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
6. 2. 2012 7:47 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

Proč nečisté? Pro mě to je spíše upozornění, že kvůli tomu řízku, co mám k obědu, muselo být poraženo prase, a proto jím nemám plýtvat čí se zbytečně přežírat.

Prostě to lidem ukazuje skutečnou hodnotu toho masa.

luk
luk (neregistrovaný) ---.alfservis.cz
7. 2. 2012 11:15 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

Nečisté proto, že to způsobuje utrpení a vytváří špatnou karmu či hřích..

k.H.
k.H. (neregistrovaný) ---.127.broadband5.iol.cz
9. 2. 2012 22:42 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

Velkochovy a velkojatka taky nemusim. Ale znám malé chovy s hlubokou podestýlkou, střídavými výběhy a s bezstresovou domácí pořážkou, kde hospodář prasátku poděkuje za jeho dary.
Kdyby jsme nejedli maso, tak by se prasátka ani nenarodila a nic si neužila. A kdyby jo a nechali bysme je volně pobíhat, tak by nám velmi silně konkurovala v rostlinné výživě.

mystrdat
mystrdat (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 3. 2012 7:08 Nový

Re: zabíjení je zlo

celé vlákno

To by musela nejdříve nějaká karma existovat.

michu
3. 1. 2013 23:51 Nový

zabíjačky

Přesně jak bylo řečeno,už výše...Shrnuto­..Všem Vám to chutná,ale nechcete vidět,nebo slyšet prase určeno k pokrmu...(raději baleno v supermárketech). Chodím na domácí zabijačky velmi často a můžu Vám všem říct,že po druhé zabíjačce to děti berou(pokud se jim to správně vysvětlí),jako samozřejmou věc..!!! Zajímá je,jak má dlouhý střeva,na co xe používá tohle ,kde se nachází brzlík,k čemu sloužily játra apod.
Je mi přinejmenším trapné.Vámi.ne­poukazovat na to,co je naprosto přirozené,od počátku chovu prasete a skončit někde v néznámu a pak dítěti ukázat jen produkt v márketu...!!!
Je to adekvátní tomu,co se vštěpuje dětem ohledně drog? Dětem ukážete fotky z rozpíchaných žil a večer je na večeři vepřová panenka o které děti ,ani neví,kde se vzala...asi tak.

Kuckuc
Kuckuc (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 9. 2014 13:35 Nový

Eu do všeho mluví, ale většinou jde o nafouknutou bublinu

Osobně problém s nařízeními EU problém nemám, málokdy je to tak žhavé, jak nám předkládají média. Takže lidi, berte všechno s rezervou, dávno neplatí, že co řeknou v televizi, je pravda. Češi rádi přehánějí a zveličují. Co se týká zabijaček, myslím, že by nějaká pravidla platit měla, i když samozřejmě všeho s mírou a lidem by se měla nechávat jakás takás volnost. My děláme doma zabijačky každý rok a nemyslím, že bychom dělali cokoliv špatného. Třeba na http://www.zabijacky.cz/ píšou, že se u nás ročně dělá 350 tisíc domácích zabijaček a to není málo. Pokud je vše pro domácí potřebu a ne do prodeje, tak proč ta hysterie?