Hlavní navigace

Názor k článku Za zkažené zuby mohou líní rodiče od jk - Byla to reklama na přístroj? Na 400,- Kč...

 • 27. 2. 2013 21:29

  jk (neregistrovaný) ---.33.broadband17.iol.cz

  Byla to reklama na přístroj? Na 400,- Kč za amalgám. plombu?
  Rady odborníků beru s rezervou, za odpovídající bakšiš budou argumentovat pro cokoliv.
  Biomineralizace je když... paní redaktorka se jistě podívá do gůůůglu...
  Vycházím-li z faktu, že zub, než se prořízne a vyrazí do světa dospělých, se vyvíjí a na jeho vývoji a kvalitě skloviny se podepisuje i příjem a složení minerálů přijímaných s potravou, s pitím. Máme oblasti s tvrdou vodou, velmi tvrdou, ale také s vodou měkkou...
  Tvrdit, že zubní kaz je jenom a pouze následek zanedbané hygieny je pouhá, a salvo honore paní doktorko, stupidní obhajoba oněch 400,- Kč...
  U tohoto bych se pozastavil, protože s touto sumou přišel nejdříve ministr Heger, dlouho nic, dlouho nic a teprve po uplynutí dlouhého času (mudři žhavili kalkulačky?) se přidali i lékaři. Ostatně, chrup pana ministra bych rozhodně mít nechtěl, ani náhodou.
  Vystřídal jsem poměrně dost zubařů, než jsem se potkal s tím správným. Je pečlivý, chtěl vidět mnou používané kartáčky, doporučil zubní pastu s obsahem abraziv, ukázal záludnosti kolem čištění osmiček. Zubní pasty používám minimálně, maximálně však měním kartáčky (měkké!!!), alespoň 4-5 do roka. Pravidelně jsem u zubaře, 2x do roka, a jedu světa kraj. Tak jak dámy jezdí světa kraj za svým gynekologem, já jedu za svým zubařem. Ten člověk velmi ovlivnil, že mám, slovy Vlasty Buriana, hubu plnou zubů (svých).
  Zubní kaz vám vznikne i když budete stát u umývadla celou pracovní dobu i s přesčasy... Na vznik kazu totiž působí tolik moc vlivů, že si svůj úkol paní doktorka velmi, velmi zjednodušila (asi vidina přívalu 400,-...).
  Pokud mohu doporučit, vyberte si lékaře, který umí a ne že vám bude jeho plomba za 14 dní vypadlá, vyberte si správný kartáček - malá plocha, operativní v ústech, dostane se do zákoutí kolem dásní a zubů... Naučte se správné čistící pohyby kartáčku, žádné hoblování!!! Zuby si čistěte a) pravidelně min. 2x denně, ale také nepravidelně, podle stravy. Kdyžná hodně mlsám, co nejdříve si šupsnu jakoukoliv žvýkačku, na reklamu kašlu. Zvýšená produkce slin (mineralizované sliny... :-))) Jak úsměvné... mají vliv tak na tvorbu zubního kamene -mně z té dámy MUDr. asi picne) a chemické prostředí se v puse změní aspoň do doby, než nastoupí kartáček s pastou a množství, jenom coby vrabec klovnul. Je nepodstatná, důležitý je ten kartáček. Déle než 3 měsíce nevydrží, pryč s ním.
  Ó jak jsem šťastný za svého zubaře a jak jsem šťastný, že nepatřím ke klientele této quasizubařky...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).