Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Za zkažené zuby mohou líní rodiče od jk - Byla to reklama na přístroj? Na 400,- Kč...

 • 27. 2. 2013 21:29

  jk (neregistrovaný) ---.33.broadband17.iol.cz

  Byla to reklama na přístroj? Na 400,- Kč za amalgám. plombu?
  Rady odborníků beru s rezervou, za odpovídající bakšiš budou argumentovat pro cokoliv.
  Biomineralizace je když... paní redaktorka se jistě podívá do gůůůglu...
  Vycházím-li z faktu, že zub, než se prořízne a vyrazí do světa dospělých, se vyvíjí a na jeho vývoji a kvalitě skloviny se podepisuje i příjem a složení minerálů přijímaných s potravou, s pitím. Máme oblasti s tvrdou vodou, velmi tvrdou, ale také s vodou měkkou...
  Tvrdit, že zubní kaz je jenom a pouze následek zanedbané hygieny je pouhá, a salvo honore paní doktorko, stupidní obhajoba oněch 400,- Kč...
  U tohoto bych se pozastavil, protože s touto sumou přišel nejdříve ministr Heger, dlouho nic, dlouho nic a teprve po uplynutí dlouhého času (mudři žhavili kalkulačky?) se přidali i lékaři. Ostatně, chrup pana ministra bych rozhodně mít nechtěl, ani náhodou.
  Vystřídal jsem poměrně dost zubařů, než jsem se potkal s tím správným. Je pečlivý, chtěl vidět mnou používané kartáčky, doporučil zubní pastu s obsahem abraziv, ukázal záludnosti kolem čištění osmiček. Zubní pasty používám minimálně, maximálně však měním kartáčky (měkké!!!), alespoň 4-5 do roka. Pravidelně jsem u zubaře, 2x do roka, a jedu světa kraj. Tak jak dámy jezdí světa kraj za svým gynekologem, já jedu za svým zubařem. Ten člověk velmi ovlivnil, že mám, slovy Vlasty Buriana, hubu plnou zubů (svých).
  Zubní kaz vám vznikne i když budete stát u umývadla celou pracovní dobu i s přesčasy... Na vznik kazu totiž působí tolik moc vlivů, že si svůj úkol paní doktorka velmi, velmi zjednodušila (asi vidina přívalu 400,-...).
  Pokud mohu doporučit, vyberte si lékaře, který umí a ne že vám bude jeho plomba za 14 dní vypadlá, vyberte si správný kartáček - malá plocha, operativní v ústech, dostane se do zákoutí kolem dásní a zubů... Naučte se správné čistící pohyby kartáčku, žádné hoblování!!! Zuby si čistěte a) pravidelně min. 2x denně, ale také nepravidelně, podle stravy. Kdyžná hodně mlsám, co nejdříve si šupsnu jakoukoliv žvýkačku, na reklamu kašlu. Zvýšená produkce slin (mineralizované sliny... :-))) Jak úsměvné... mají vliv tak na tvorbu zubního kamene -mně z té dámy MUDr. asi picne) a chemické prostředí se v puse změní aspoň do doby, než nastoupí kartáček s pastou a množství, jenom coby vrabec klovnul. Je nepodstatná, důležitý je ten kartáček. Déle než 3 měsíce nevydrží, pryč s ním.
  Ó jak jsem šťastný za svého zubaře a jak jsem šťastný, že nepatřím ke klientele této quasizubařky...

 • 7. 3. 2013 19:56

  hihi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vy jste studovali zubařinu? Za většinu kazu může plak, protože ten tvoří bakterie uvolňující do svého okolí kyseliny, které rozleptávají složky okolí (sklovinu), a my pak v ústech cítíme kyselost (nízké pH). Žvýkačky pH mírně upravují (zvyšují). Ale v žvýkačkách bývá sladidlo, takže pozor na laxatviní účinky. Ty s aspartamem nejíst už vůbec. Čištění se doporučuje až 45 min po jídle, protože i kartáček a tlak působí na sklovinu jako abrazivum a tím pádem ulehčují zachycení mikroorganismů přítomných v ústech. To samé platí i o čištění před jídlem. Doporučuje se po jídle ústa vypláchnout vodou, třeba i ústní (i když ta výraznější účinky na plak nemá, takže je jedno, jakou ústní vodu si zvolíte). Na čištění je vhodná pasta Elmex, a jednou týdně Elmex Geleé pro fluoridizaci skloviny. Toď co vím já (nejsem zubař, studuji chemii).

 • 7. 3. 2013 19:58

  ústní voda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jako ústní vodu vám mnoho zubařů doporučí Listerine, jako kdysi mně. Listerine je vhodný na chvíli, ale neustálým "vypalováním" mikroorganismů v ústech dojde k její narušení a to nechceme...

 • 17. 5. 2017 22:00

  Trident (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Zredena slivovice je levnejsi. Navic se da polknout. To Listerine jez byl puvodne lestickou na nabytek nikoliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).