Názory k článku
Z akné vyroste jen šťastlivec

zzz
zzz (neregistrovaný) ---.nsys.cz
4. 6. 2014 9:45 Nový

Doporučil bych

celé vlákno

Co nejvíce omezit ve stravě sladké a mazat se kokosovým olejem.

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
4. 6. 2014 22:29 Nový

Re: Doporučil bych

celé vlákno

To je dobry zaklad. Muze navic pomoci i vyloučit FODMAPs (http://en.wikipedia.org/wiki/FODMAP), lepek a mléčné výrobky. Muze pomoci zaradit do stravy kysane vyrobky a potraviny bohate na resistentni skroby (typ vlakniny - http://en.wikipedia.org/wiki/Resistant_starch). V podstate smes probiotik a prebiotik. Uskodit nemusi ani dodatecne zdroje vitaminu D a omega-3 mastnych kyselin - idealne tucne ryby.

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.25.90.146.dyn.plus.net
5. 6. 2014 0:18 Nový

Re: Doporučil bych

celé vlákno

Ten rafinovaný cukr, všudypřítomný, mě také okamžitě napadlo vynechat. Ledacos se dá úplně vyléčit správnou dietou, jenže je to nepohodlné. Ne každý má silnou vůli si něco odepřít.
Na postiženou pleť bych použila aloe vera, je hojivá a má ten správný peelingový efekt.

aaa
aaa (neregistrovaný) 8.20.181.---
5. 6. 2014 12:44 Nový

Re: Doporučil bych

celé vlákno

Zrovna kokosový olej není moc vhodný na aknózní pleť, protože má vysoký stupeň komedonicity, lepší je zvolit třeba avokádový olej (lisovaný za studena) nebo olej z hroznových jadérek. :-)

Nezmazanej
Nezmazanej (neregistrovaný) 37.113.5.---
5. 6. 2014 17:42 Nový

Akné = špatné životní prostředí

celé vlákno

Tohle všechno jsou kraviny a zavádějící blbosti!

Zkuste se na to dívat takhle:
- Naše kůže nepotřebuje žádnou speciální péči.
- Kůže je jen vrchní vrstva odumřelých buněk. Ve spodní vrstvě kůže nám neustále rostou buňky nové a postupně se dostávají na povrch.

Tím nechci říci, že nemá cenu se snažit vyhýbat stresu, špatnému životnímu prostředí (jídlo, voda, vzduch)...

Je pochopitelně možné se případně i něčím natřít (například při poškození kůže vnějšími vlivi, pokud není zbytí) ale vždy si uvědomovat nakolik tím zasahujeme do přirozeného koloběhu našeho těla. Tělo se přizpůsobí vnějším podmínkám, budete-li se trvale natírat pokusí se tomu přizpůsobit a výsledek nemusí být vůbec dobrý.
Mnoho lidí kteří například jsou napadeni kvasinkami má i doplňující se mikroflóru. Takovýto lidé například celý život budou mít s akné problémy. Pokud vysadí (řekněme že po úspěšné vnitřní léčbě zažívacího traktu a dlouhodobé dietě alespoň na mouku a cukr) externí přimašťování, začne se kůže chovat tak že budou mít pocit "že je tělo absolutně zradilo", a přitom půjde o projev normalizace. ten však bude pozvolný a může trvat dlouho než se úplně uzdraví. Ti šťastnější si po roce z ničeho nic uvědomí že již jsou opravdu asi zdraví (většinou to poznají tehdy až opět do jídelníčku pronikne cukr) ten zbytek se neuzdraví nikdy.

Dále je potřeba si uvědomit, že i zdraví lidé (ať již přirozeně zdraví, nebo uzdravení) mohou mít projevy výtoků z pórů (mazo + něco tok), a přesto to nepůjde klasifikovat jako klasické akné (například proto, že zánětů bude minimální množství nebo i žádné). Proč se to tak děje, například po pobytu v zakouřeném prostředí, po flámu, chlastu,...? Naše kůže je jednak obrovským detoxikačním orgánem a prostě všechno to svinstvo půjde s potem ven, navíc je kůže obličeje přímo drážděna okolním prostředím (například kouřem).

Myslím, že je-li člověk takovému dráždění (hospoda) a následné změně metabolismu vystavován často, může u něj dojít k trvalému důsledku projevujícím se zvýšeným mazotokem i zánětlivostí, zvětšením pórů...

K něčemu podobnému dojde i při přemíře mazání. Zde je ale asi velmi důležité zjistit kda a co aplikovat.
Chce to experimentovat se sebou. Já dospěl k názoru že nic je nejlepší (jsem pro okolní podmínky vybaven od přírody), po občasné koupeli velmi málo a v tom ještě hodně vody. Nešetřím proto na sobě (míchám si oleje sám) ale uvědomuji si, že každý jsme jiný a i potřeby jednotlivce se v průběhu života mění. Mám například za to, že když jsem kdysi dávno přestal používat výrobky z ropy a přešel na rostlinné oleje, trvalo mému tělu téměř dva roky než začalo na tyto oleje reagovat lépe než na klasické shity co se běžně prodávají. Dnes je pochopitelně mnohem větší výběr a myslím že každý by si našel nějaký olej který je pro něj vhodný, já tím chci naznačit že tělu mohlo (opravdu bez záruky, ale dodnes tomu věřím) tak dlouho trvat než nové druhy olejů přijalo a došlo ke správné interakci.

P.S.
Akné nemá prostě cenu řešit. Řešte špatné životní prostředí (voda, vzduch, jídlo, oblečení, stres,...)

"Puberťačka"
"Puberťačka" (neregistrovaný) 212.80.67.---
19. 1. 2017 22:26 Nový

Re: Akné = špatné životní prostředí

celé vlákno

Bohužel musím souhlasit, vynechala jsem veškeré mléčné výrobky, kakao, sladkosti (nakonec i typu hroznové víno a datlový sirup), dočasně se pupínků téměř úplně zbavila, asi rok a půl jsem měla pokoj. A nyní se mi vrátilo akné v formě, ze které jsem fakt nešťastná. Přitom ryby konzumuji pravidelně, zelenou zeleninu a spoustu jiných "zdravých" věcí též. Takže jedině hormony - a co s tím, že? Možná bylinky..