Hlavní navigace

VZP chystá kampaň proti srdeční příhodě

Denisa Křížová

Iktus (cévní mozková příhoda, mozková mrtvice) může postihnout osoby v každém věku. V České republice ho prodělá každoročně na 30 tisíc osob, z toho třetina umírá a třetina zůstává trvale postižená. Informovala o tom agentura Pressweb. Chcete-li se dozvědět více o příznacích iktu a o tom, jak postupovat, pokud se u někoho projeví, máte možnost navštívit dny otevřených dveří neurologických oddělení v rámci kampaně „30 dnů pro prevenci a léčbu cévních mozkových příhod“.

Doba čtení: do minuty

Iktus (cévní mozková příhoda, mozková mrtvice) může postihnout osoby v každém věku. V České republice ho prodělá každoročně na 30 tisíc osob, z toho třetina umírá a třetina zůstává trvale postižená. Informovala o tom agentura Pressweb.

Chcete-li se dozvědět více o příznacích iktu a o tom, jak postupovat, pokud se u někoho projeví, máte možnost navštívit dny otevřených dveří neurologických oddělení v rámci kampaně „30 dnů pro prevenci a léčbu cévních mozkových příhod“.

Tato akce se koná od 28. dubna do 27. května 2009 v 31 nemoc­nicích po celé republice. Dnes o tom informovala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP ČR).